R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873091 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W niedzielę jedziemy do Wyrzyska

 

Górska trasa wielkopolskiego maratonu MTB 

 
Michał Górniak wygrał rywalizację na trasie Mega w Mosinie (na zdjęciu), triumfował także na tym dystansie 9 kwietnia w Dolsku.
Fot. Piotr Kurek

W najbliższą niedzielę, 28 maja, w Wyrzysku odbędzie się trzecia edycja tegorocznego cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB. Jego uczestnicy zmierzą się z dwoma dystansami: 28 km (Mini) i 56 kilometrów (Mega). Startujący znajdą wszystko to, co jest esencją kolarstwa górskiego.

Będzie to już piąte spotkanie maratończyków MTB w Wyrzysku. Jedni (ci, którzy tu już byli) ponownie zmierzą się fantastyczną trasą, debiutanci zachwycą się jej urodą. Nie zabraknie bruku jak na Paryż-Roubaix, będą podjazdy i zjazdy, pewnie i trochę błota też się znajdzie. Na dystansie Mega trzeba przejechać 56 kilometrów w poziomie i prawie 1000 metrów w pionie.


Hanna Marczak (od lewej) artystycznie fotografuje kolarzy, natomiast Dorota Zapasińska-Bibak i Robert Nowakowski reprezentują firmę Krotoski-Cichy - jednego ze sponsorów cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB.
Fot. Piotr Kurek

Niedzielna impreza w Wyrzysku jest trzecią w tym roku (po Dolsku - 9 kwietnia. Mosinie - 7 maja) w cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB. W tej inauguracyjnej wzięło udział ponad 750 osób, równie ludnie zapewne będzie w najbliższą niedzielę w Wyrzysku.

Biuro zawodów przyjmuje zapisy od godziny 8.00. O godzinie 11.15 wystartują zawodniczki i zawodnicy na trasie Mega, o 11.30 - ci z Mini. Miejsce startu i metę wyznaczono w innym miejscu niż dotychczas: na Stadionie Miejskim (nie zaś na targowisku miejskim w Wyrzysku, jak w minionych czterech latach).


Sędziowie oraz biuro zawodów. Mosina, 7 maja 2017.
Fot. Piotr Kurek

Organizatorzy zwracają się też z prośbą do zawodników o wcześniejsze przybycie do Wyrzyska (nie na ostatnią chwilę), gdyż w mieście trwają roboty drogowe i mogą one utrudnić dotarcie na czas na imprezę. 


28 maja 2017
Bike Cross Maraton Gogol MTB

Organizator: Urząd Miasta w Wyrzysku, ognisko TKKF "Pałuki" w Wągrowcu
Miejsce: Wyrzysk - Stadion Miejski
Start: Zapisy od godziny 8 do 11.00. Maraton MTB na dwóch dystansach - Mega (56 km - start 11.15) i Mini (28 km - 11.30).
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl, www.mtbwyrzysk.pl

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL