R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688910 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Sąsiedzi jechali najlepiej

 

Mikołaj Konieczny i Przemysław Rozwalka
zdominowali maraton MTB w Smyczynie

 
Mikołaj Konieczny (z lewej) i Przemysław Rozwalka na ostatnich metrach.
Fot. Piotr Kurek

Mikołaj Konieczny i Przemysław Rozwalka dziś w Smycznie pokazali swą kolarską moc podczas maratonu MTB w ramach Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Jeden mieszka w Lipnie, drugi w pobliskich Goniembicach i ,jak na sąsiadów przystało, od startu do mety jechali razem. O zwycięstwie młodszego z nich, Mikołaja, zadecydowało ostatnie dwieście metrów jazdy po asfalcie, lekko prowadzącym pod górkę.


Dziś w Smyczynie odbył się drugi w tym roku maraton MTB w ramach Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Było to święto sportu i rekreacji dla blisko 300 osob, w tym kilkudziesięciu dzieci - od lat 3 do 11.


Początek wyścigu - Przemysław Rozwalka na prowadzeniu.
Fot. Piotr Kurek

Najważniejszy wyścig (dystans Mega - 62 km) ukończyło 22 zawodników, kobiety nie zdecydowały się na start na czterech rundach po 15,5 km. Jego bohaterami byli Mikołaj Konieczny z Lipna (Hurom Team) i Przemysław Rozwalka Goniembic (Strefasportu.pl MW Invest). Te miejscowości dzieli odległość niecałych dziesięciu kilometrów i obaj, jak na dobrych sąsiądów przystało, os startu do mety jechali razem, zgodnie zmeiniając się na prowadzeniu. Kiedy wyjechali z lasu na asfaltową drogę, kibice zastanawiali się głośno w okolicach mety, który z nich wygra?

Na ostatnich dwustu metrach stoczyli pasjonujący pojedynek o zwycięstwo. Minimalnie wygrał Mikołaj Konieczny, 18-latek (19 lat skończy w czerwcu tego roku), który dwa razy reprezentował Polskę w juniorskim wyścigu Paryż - Roubaix, i który jako szosowiec ma mniejsze doświadczenie niż Przemek Rozwalka (24 lata) w maratonach MTB.

Obu zawodnikom zmierzono tern sam czas - 2 godziny 11 minut 52 sekundy, Trzecie miejsce zajął Bartosz Wujczak z Leszna (REAL 64-sto) - 2:13:26. Taki sam czas uzyskał czwarty Michał Stachowski z Leszna (też REAL 64-sto). Na dwóch następnych pozycjach uplasowali się Krzysztof Paterka z Leszna (LKK Team) i Mariusz Chyła z Kąkolewa (REAL 64-sto) - 2:17:08.


Dzieciaki podczas zakończenia honorowania ich rowerowego wysiłku.
Fot. Piotr Kurek

Z dystansem Mini (31 km) uporalo się 159 osób (wystartowało ich 163). Jako pierwszy kreskę mety przejechał Piotr Krysman z Włoszakowic (REAL 64-sto), który jedenaście lat temu (2007) zdobył tytuł mistrza Polski w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii U23. Jego czas - 01:04:46. Drugi był Wojciech Mizuro z Leszna (REAL 64-sto) - ten sam rezultat, trzeci młody i utalentowany Emilian Pajzert z Leszna (REAL 64-sto), który o jedną sekundę okazał się szybszy od Mateusza Mroza z Czapur (Galibier Bike Fun Team).

Wśród pan na Mini zdecydowanie zwyciężyłą Sylwia Tumiłowicz Góry (DGR Racing Team) przed Julią Borowską z miejscowości Katy (Kross Euro-Rower.pl) i Renatą Głód z Leszna (Strefasportu.pl MW Invest). Dojechało do mety na trasie 31 km trzynaście pań.


Andrzej Kaczmarek (w środku), trzykrotny uczestnik Wyścigu Pokoju,  wziął dziś udział w smyczyńskim maratonie MTB.
Fot. Piotr Kurek

Rywalizację juniorów (15,5 km) wygrał Eryk Stróżycki z Leszna (Metabo Tora Bike). Jedyną startującą juniorką okazała się Malwina Kusz z Przemętu (Orzeł Lipno). Wśród młodzików triumfował 14-letni Wiktor Staniewski z Gronówka (REAL 64-sto).

W rowerowych wyścigach dzieci wzięło udział ponad pięćdziesięcioro dziewczynek i chłopców od 4 do 11 lat. Emocje były niesamowite i to nie tylko wśród startujących, ale także rodziców i dziadków.


Sportowa walka na całego - do końcowej kreski.
Fot. Piotr Kurek

Najlepszych honorowali wójt gminy Lipno Jacek Karmiński, gospodarz Rancho Smyczyna Marek Grześkowiak i Robert Konieczny (ojciec Mikołaja) - główny organizator dzisiejszych udanych zawodów MTB.

I jeszcze jedno: sąsiedzi z Lipna i Goniembic, Mikołaj Konieczny i Przemysław Rozwalka, jutro wybierają się do Sulechowa na drugą edycję tegorocznego cyklu maratonów MTB Grand Prix Kaczmarek Electric. Wystartują na najdłuższym dystansie i powalczą z najlepszymi w Polsce kolarzami górskimi. Są w dobrej formie i mogą się pokusić o zwycięstwo.


                                                       Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL