R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41301944 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Za tydzień maraton MTB w Dolsku

 

Spóźniony początek sezonu
kolarstwa górskiego w Wielkopolsce


Tak było przed rokiem, 22 kwietnia, w Dolsku. Dystans Mega jako pierwszy pokonał Robert Banach (590).

Za tydzień, 21 lipca, w Dolsku odbędzie się maraton MTB. Jego uczestnicy rywalizować będą na dwóch dystansach - 36 km i 72 kilometrów. Jako że będzie to pierwsza impreza w tym roku kolarstwa górskiego w Wielkopolsce, na starcie stanie zapewne około 500 kobiet i mężczyzn. A może i więcej...

Dolsk od kilku już lat gości maratończyków MTB. Tak było w roku 2010 i dwóch następnych latach - 2011 i 2012. Ścigali się tutaj, między innymi, Maja Włoszczowska i Marek Galiński, by ograniczyć się do wymienienia dwóch nazwisk najwybitniejszych przedstawicieli polskiego kolarstwa górskiego.

– Trasa w tym roku będzie ciekawa i interesująca dla maratończyków MTB. Ruszą honorowo o godzinie 11.00 (ci z Mega) na terenie ośrodka Villa Natura przy ulicy Podrzekta 3, dojadą do miejskiego rynku, gdzie nastąpi start ostry - mówi Wojciech Gogolewski, jeden z organizatorów imprezy w Dolsku. – Startujący na Mini rozpoczną pedałowanie pół godziny później.

Meta znajdować się będzie na terenie ośrodka Villa Natura. Dystans Mini liczy 36 kilometrów, ci z Mega pokonają 72 kilometry.


Tak było przed rokiem, 22 kwietnia 2012. Na pierwszym planie Magdalena Hałajczak.

W minionym tygodniu Wojciech Gogolewski pojechał do Dolska, by sprawdzić stan przygotowań do maratonu MTB. – Myślę, że do 21 kwietnia stan dróg polnych i leśnych pozwoli na przeprowadzenie imprezy bez najmniejszych przeszkód - podkreśla główny organizator zawodów XC i maratonów MTB w Wielkopolsce.

Gospodarzem imprezy jest Karolina Mróz, która szefuje ośrodkowi Villa Natura. W kwietniu 2010 startowało tutaj w maratonie MTB Grzegorza Golonko prawie tysiąc kobiet i mężczyn, przed rokiem ponad 400. Można być bardziej niż pewnym, że tegoroczni maratończycy będą dobrze się czuli przed startem i po jeździe na terenie kompleksu wypoczynkowego, którym kieruje Karolina Mróz.

W organizację imprezy zaangażowany jest Witold Opielewicz, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dolsku. To dla niego kolejna duża impreza kolarska. Przed prawie czterema laty, w czerwcu 2009 roku, właśnie w Dolsku współorganizował Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym, przed dwoma laty w Śremie pomagał działaczom Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów w przeprowadzeniu Mistrzostw Polski mastersów w kolarstwie szosowym. To także współorganizacja wyścigów szosowych na trasie Dolsk- Borek Wielkopolski i Borek Wielkopolski - Dolsk.


21 kwietnia 2013 wszystkie drogi prowadzą do Dolska.

Jest dyrektorem M-GOSiR w Dolsku od lipca 2000 roku. Zorganizował dziesiątki imprez sportowych, w tym także kolarskich. Zna okolice jak rzadko kto i maratończycy zapewne 21 kwietnia docenią to, że trasa zmagań będzie poprowadzona w ładnym terenie. By pokazać w pełni urodę Dolska i jego okolic - krainy dziesięciu jezior. I miejsca, gdzie od połowy lat 90. XX wieku w dużym stopniu formowało się oblicze polskiego kolarstwa za sprawą Wojciecha Mroza i jego zaangażowania w ten piękny rodzaj sportu.

Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB

Organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Urząd Miasta i Gminy Dolsk, Ognisko TKKF "Pałuki" Wągrowiec
Gdzie: Dolsk - Villa Natura, ul. Podrzekta 3
Start: godzina 11 - dystans Mega, godzina 11.30 - Mini. Biuro zawodów czynnne w niedzielę od godziny 8. Dwa dystanse do pokonania: Mini - 36 km, Mega - 72 km.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl

Krótki komentarz

Maraton MTB w Dolsku będzie pierwszą imprezą kolarstwa górskiego w tym roku w Wielkopolsce. Nie odbyły się planowane na 24 marca zawody XC w Wągrowcu. Z organizacji kolejnej imprezy, też zawodów XC, w dniu 7 kwietnia z powodu warunków pogodowych wycofali się działacze Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego. Volvo Powerade MTB Marathon, który dziś, 14 kwietnia, miał się odbyć w Murowanej Goślinie zostanie przeprowadzony w innym terminie: 1 maja.

Mówiąc w wielkim skrócie, Dolsk będzie pierwszym spotkaniem po zimowej traumie wielkopolskiego środowiska MTB. Myślę, że nie zabraknie tam za tydzień nikogo, kto kocha jazdę na rowerze i szlachetną rywalizację na rowerach górskich.

Jedziemy do Dolska, by się po zimie zobaczyć i porywalizować. Wyścigowo i rodzinnie. Spotykamy się na terenie ośrodka Villa Natura, dokąd zapraszają Karolina Mróz, Witold Opielewicz, burmistrz Henryk Litka i Wojciech Gogolewski.

Wiem, że będzie ludnie, choć nie jestem w stanie teraz precyzyjnie określić, czy będzie to 300, 400, czy może jeszcze więcej fanów MTB. Tak czy inaczej, 21 kwietnia trzeba być w Dolsku - na wielkopolskiej inauguracji sezonu 2013 kolarzy górskich.

                                                                         Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL