R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878665 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Można wybierać, trzeba jechać!

 

Sześć maratonów MTB w różnych
miejscach Polski w nadchodzący weekend


Maratończycy MTB. Zaczyna się ich sezon, czas przygody i sportowej rywalizacji. Tysiące ludzi w nachodzący weekend ścigać się będzie w różnych miejscach Polski. Chodzież, 25 kwietnia 2010 - Skandia Maraton Lang Team.

Nadchodzący weekend będzie prawdziwym otwarciem sezonu maratonów MTB w Polsce. W sobotę i niedzielę w różnych miejscach Polski odbędzie się ich aż sześć. Niektóre z nich mają swych zwolenników, inne dopiero pozyskują swych fanów. W sobotę dwa duże maratony MTB odbędą się w Wielkopolsce: w Chodzieży i w Dolsku.

W Chodzieży niezastąpiony Czesław Lang i Skandia z jej prezesem Pawełem Ziembą rozpoczynają piąty rok z rzędu cykl Skandia Maraton Lang Team. Inauguracja sezonu 2011 odbędzie się w tym samym miejscu, co przed rokiem, dwoma, trzema i czteroma laty, czyli w Chodzieży. Władze tego wielkopolskiego miasta z jego burmistrzem Jackiem Gurszem i jego zastępcą Piotrem Witkowskim zapraszają pasjonatów MTB - tych doświadczonych, jak i tych, którzy dopiero pierwszy raz zechcą wystartować na rowerach górskich, poznać smak przygody i sportowej rywalizacji. I to w pięknej okolicy, jaką jest Chodzież, jej pagórki i liczne jeziora.


Agnieszka Gulczyńska (2897), znana dziennikarka Wielkopolskiej Telewizji Kablowej, przed rokiem wygrała rywalizację kobiet na dystansie Grand Fondo (najdłuższym). Obok niej Zbigniew Krzeszowiec (216), przed laty reprezentant na Wyścig Pokoju - obecnie masters nie do pokonania w Polsce. Chodzież, 25 kwietnia 2010.

Tego samego dnia Grzegorz Golonko organizuje maraton w Dolsku, gdzie przed rokiem, dokładnie 10 kwietnia, odbyła się inauguracja Powerade® Suzuki MTB Marathon 2010. 10 kwietnia 2011 Grzegorz Golonko wspólnie z władzami Murowanej Gośliny przeprowadził, już po raz szósty, maraton MTB po Puszczy Zielonka ze startem i metą - w Murowanej Goślinie. Ścigało się ponad 1000 kobiet i mężczyzn.


W minioną niedzielę, 10 kwietnia, w Murowanej Goślinie wystartowało ponad tysiąc zawodniczek i zawodników w Powerade® Suzuki MTB Marathon 2011.

Maciej Grabek w niedzielę organizuje maraton MTB we Wrocławiu. – Przed rokiem w stolicy Dolnego Śląska ścigało się ponad 1700 osób. W najbliższą niedzielę, jeśli dopisze pogoda, nie powinno być mniej startujących niż przed rokiem - powiedział Wielkopolskiemu Rowerowaniu były zawodnik MTB, od 11 lat organizator imprez dla kolarzy górskich. Maciej Grabek w swym tegorocznym cyklu BIKEMaraton ma 12 imprez, będzie także 23 lipca organizował w Jeleniej Górze Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB, jak również na początku sierpnia znany w środowisku bikerów wjazd na Śnieżkę (14 kilometrów podjazdu - 1000 metrów przewyższenia, przed rokiem wygrał Marek Galiński z JBG 2).


W Otwocku 3 kwietnia 2011 roku chipy zarejestrowały 1701 startujących.

Cezary Zamana zaprasza w niedzielę do miejscowości Chorzele. Będzie to druga edcyja Mazovii MTB po zawodach w Otwocku (3 kwietnia), gdzie startowało ponad półtora tysiąca (dokładnie 1701) ludzi.

Czesław Lang, Grzegorz Golonko, Maciej Grabek, Cezary Zamana - to znani organizatorzy imprez kolarskich i rowerowych. Wyrastają także inni. Zbigniew Wiśniewski szefuje w Bydgoszczy Stowarzyszeniu Rowerowa Brzoza. W niedzielę 17 kwietnia w mieście nad Brdą trzeci rok z rzędu odbędzie się maraton, którego dystans jest tylko jeden: 55 kilometrów. Najlepsi zawodnicy i najlepsze zawodniczki w klasyfikacji open otrzymają wartościowe bony towarowe. Zawodnicy ruszą o 11.30 ulicami Bydgoszczy, by o 12.00 zacząć się ścigać na serio.

 

Z kolei Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kolarstwa Górskiego MTB CROSS, szefuje mu Bogdan Maziejuk, organizuje 17 kwietnia maraton MTB w Daleszycach. Trzy dystanse będą do pokonania: Family - 14 km, Fan - 37 km, Masters - 71 km.

W sobotę i w niedzielę można wybierać: albo Chodzież, albo Dolsk, albo Wrocław, albo Chorzele, albo Bydgoszcz, albo Daleszyce. Sześć dużych imprez kolarstwa górskiego, w których, jak sadzę, łącznie wystartuje ponad pięć tysięcy ludzi.

16 kwietnia
Skandia Maraton Lang Team

Organizator: Lang Team, Skandia, Urząd Miasta w Chodzieży
Gdzie: Chodzież - Rynek Miejski
Start: godzina 11. Biuro zawodów czynne w piątek od godziny 16 do 19, w sobotę od 8.00 do 10.30. Cztery dystanse do pokonania: Rodzinny - 7 km, Mini - 35 km, Medio -54 km, Grand Fondo - 84 km
Więcej informacji: http://www.skandiamaraton.pl, http://chodziez.pl

Powerade® Suzuki MTB Marathon 2011

Organizator: G&G Promotion, Mróz S.A., Villa Natura, Urząd Miasta i Gminy w Dolsku
Gdzie: Dolsk - Villa Natura, ul. Podrzekta 3
Start: godzina 10 - dystans Giga, godzina 11 - Mega, 11.15 - Mini. Biuro zawodów czynnne w piątek od 16 do 21, w sobotę 7.00 do 9.30.Trzy dystanse do pokonania: Mini - 24 km, Mega - 64 km, Giga - 88 km.
Więcej informacji: http://www.mtbmarathon.pl

17 kwietnia

BIKEMaraton 2011

Organizator: Grabek Promotion, Urząd Miasta Wrocławia
Gdzie: Wrocław - ul. Marszowicka, boisko sportowe przy osiedlu Malowniczym
Start: godzina 11 - dystanse Giga, Mega i Haro. Biuro zawodów czynnne w sobotę od 16 do 21, w niedzielę od 8.00 do 10.30.Trzy dystanse do pokonania: Haro - 28 km, Mega - 57 km, Giga - 83 km.
Więcej informacji: http://bikemaraton.com.pl

Mazovia MTB Marathon

Organizator: Stowarzyszenie Rowerowe Zielony Szlak
Gdzie: Chorzele - stadion przy ulicy Padlewskiego 1
Start: godzina 11 - dystanse Giga, Mega, Fit, godzina 11.15 - dystans Hobby. Biuro zawodów czynne w sobotę od 14 do 20, w niedzielę od 8 do 10.30. Cztery dystanse do pokonania: Hobby - 7 km, Fit - 26 km, Mega - 55 km, Giga - 82 km.
Więcej informacji: http://www.mazoviamtb.pl

III Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB

Organizator: Stowarzyszenie Rowerowa Brzoza
Gdzie: Bydgoszcz - Stary Rynek
Start: godzina 11.30 - start honorowy ze Starego Rynku, przejazd ulicami Bydgoszczy, godzina 12 - start ostry Leśnictwo Bielice. Biuro zawodów czynne w sobotę od 17 do 19, w niedzielę od 8 do 10. Jeden dystans do pokonania: 55 km.
Więcej informacji: http://www.rowerowabrzoza.pl

MTBCROSS Maraton 2011

Organizator: Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kolarstwa Górskiego MTB CROSS
Gdzie: Daleszyce - plac Staszica 1
Start: godzina 11.00. Biuro zawodów czynne w sobotę od 14 do 20, w niedzielę od 8 do 10.30. Trzy dystanse do pokonania: Family - 14 km, Fan - 37 km, Masters - 71 km.
Więcej informacji: www.mtbcrossmaraton.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL