R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824553 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pierwszy raz w tym roku
w maratonie MTB

 

Mariusz Gil startuje w Krośnie Odrzańskim


Mariusz Gil wygrywa maraton MTB w Chodzieży. Rok 2021.
Fot. FOTOMTB.pl

– W niedzielę stanę na starcie maratonu MTB w Krośnie Odrzańskim - mówi Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich, wielce sympatyczny sportowiec i przez długie lata reprezentant Polski w kolarstwie przełajowym. – To będzie mój pierwszy w tym roku udział w maratonie MTB. Jestem ciekawy, jak też mi się pojedzie? - zadaje sam sobie pytanie.

Mariusz Gil to kolarska firma. Swą markę i rozpoznawalność wśród fanów dwóch kółek budował przez ponad dwadzieścia lat. Swój największy sukces osiągnął w roku 2004 pod Paryżem, gdzie wywalczył tytuł wicemistrza świata w kolarstwie przełajowym w kategorii U23. Miał wówczas niecałe 21 lat. Cztery razy zdobywał tytuł mistrza Polski elity mężczyzn w kolarstwie przełajowym. W tym roku w styczniowym Gościęcinie (krajowy championat przełajowy) był znów najlepszy wśród najmłodszych mastersów.

W maratonach MTB spod znaku Grand Prix Kaczmarek Electric startuje od kilku ładnych lat.  Wiele z nich wygrał na najdłuższym dystansie. W ostatnich dwóch latach z powodzeniem konkurował z Grzegorzem Grabarkiem z Zielonej Góry, wiele razy zwyciężając.

 – W niedzielę stanę na starcie maratonu MTB w Krośnie Odrzańskim - mówi Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich. – To będzie mój pierwszy w tym roku udział w maratonie MTB. Jestem ciekawy, jak też mi się pojedzie? - zadaje sam sobie pytanie.

W pierwszą sobotę kwietnia pojechał nad morze (Rewal), gdzie ścigał się w Piekle Północy. I gdzie był najlepszy w grawelowej rywalizacji. – Do pokonania był dystans 52 kilometrów, cztery rundy po 13 km. Była to jazda po bruku, płytach betonowych i szutrowych drogach. Wiało, jak zwykle nad Bałtykiem, spadł śnieg, temperatura wynosiła raptem 1 st. Celsjusza. Od początku z Arkiem Petką z Lęborka narzuciliśmy mocne tempo. Na dwadzieścia kilometrów przed metą, zostało nas czterech zawodników, na ostatnich pięciu - trzech. Jechałem na swym rowerze przełajowym i najszybciej finiszowałem. Pierwsze miejsce, podium i w nagrodę otrzymałem znaczki NBP - z uśmiechem opowiada zawsze uśmiechnięty kolarz.

– Sam jestem bardzo ciekawy swego startu w Krośnie Odrzańskim. Trenuję, pedałuję, jeżdżę. I z radością stanę na starcie w niedzielę w mieście nad Odrą - podkreśla.  

Jego rywalami będą: Grzegorz Grabarek (odwieczny rywal w "Kaczmarku"), Paweł Bernas (kolarz szosowy, obecnie w barwach JBG2 CryoSpace), Hubert Semczuk, Stanisław Nowak, Szczepan Paszek, Niemiec Peter Richter z Cottbus, Marcin Urbaniak, Kacper Fiszer, Wojciech Mizuro. I może ktoś jeszcze, gdyż w niedzielę będzie można się zgłosić również do zawodów.


                          Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL