R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825681 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Andrzej Kaiser zwycięzcą w Kargowej

 

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB

W niedzielę, 15 czerwca, w Kargowej odbyła się czwarta edycja wyścigów rowerowych z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2014. Na starcie stanęło ponad 600 zawodników, rywalizujących na dystansie Mini (31 km) i Mega (57 km), do tego blisko setka dzieci i młodzieży startujących w wyścigach towarzyszących maratonowi.

- Zawody w Kargowej organizujemy już od kilku lat, ale takiej frekwencji jeszcze nie mieliśmy – mówił Krzysztof Dziuba, organizator zawodów. – W tym roku położyliśmy szczególny nacisk na sprawną organizację i zapewnienie bezpieczeństwa zawodników. Zaangażowaliśmy ponad 50 wolontariuszy i 30 strażaków, na trasie co kawałek rozstawieni byli ratownicy medyczni. Niestety, nie obyło się bez wypadków, ale dwa, które się zdarzyły, nie były groźne, a pomoc została udzielona natychmiast.

Faktycznie, zawodnicy bardzo wysoko oceniali organizację zawodów. – Bardzo pozytywne wrażenia, opiekunowie na trasie, bufet, wszystko w najlepszym porządku – podsumowywał Grzegorz Gąsiewski z Seven- Perceptus MTB Team, startujący na dystansie Mini.

Jacek Tomczak z Kargowa Team - Wyjątkowo dobrze oznakowana trasa. W porównaniu do ubiegłych lat raczej mnie nie zaskoczyła, było kilka nowości, kilka dodatkowych górek. Najfajniejszy kawałek to ten po motocrossie, bardzo zabawny przejazd, gratulacje dla organizatora. W sumie trasa dość łatwa, płaska i szybka. Widać to było po uzyskanych czasach. Na starcie mocno się kurzyło, ale nic dziwnego, od kilku dni mieliśmy same słoneczne dni.

Dla wyczerpanych jazdą zawodników organizatorzy przygotowali na mecie, oprócz słodyczy i ciepłego posiłku, ponad 300 kg arbuzów. Każdy jadł, ile chciał lub ile zmieścił do...kasku ?

Pierwsze miejsce na dystansie Mega zajął Andrzej Kaiser z Bytowa, na Mini triumfował Michał Krystkowiak. Wśród pań pierwsza była Magdalena Hałajczak na dystansie Mega, a Idalia Gmura zwyciężyła na Mini.

W Kargowej, poza głównymi zawodami, odbyły się również wyścigi dla dzieci i młodzieży. Wystartowało około 100 młodych zawodników. – Dzieci mogą tu startować za darmo, bez żadnych opłat – mówił jeden z rodziców. – Dostały też bogate „pakiety” na mecie, poza tym jeszcze lody, posiłek…

Kibice oczekujący na zawodników mogli skorzystać z punktów gastronomicznych. Dużo atrakcji czekało na najmłodszych. Malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych czy dmuchane zamki to tylko niektóre z niespodzianek. Organizatorami maratonu MTB w Kargowej byli: Lubuski Klub Turystyczny AGROŚ i Kargowa Team oraz gmina Kargowa.

Następny maraton z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB już wkrótce, 29 czerwca w Lubrzy. Kolejne odbędą się dopiero po wakacjach letnich - 6 września w Nowej Soli i 5 października w Wolsztynie.

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Kargowej - wyniki
Mega
1. Magdalena Hałajczak, 2. Paulina Bielińska, 3. Małgorzata Zellner
1. Andrzej Kaiser, 2. Mariusz Gil, 3. Krzysztof Krzywy

Mini
1. Idalia Gmura, 2. Joanna Przybylska, 3. Katarzyna Hendryk-Majewska
1. Michał Krystkowiak, 2. Dawid Romanowski, 3. Jacek Skrypnik

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL