R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878371 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Michał Kowalczyk i Patryk Krajewski
nieosiągalni dla rywali

 

550 osób ścigało się w Stęszewie


Michał Kowalczyk i Patryk Krajewski na podjeździe.
Fot. Hanna Marczak

Michał Kowalczyk ze Swarzędza i Patryk Krajewski z Poznania (obaj Euro Bike Kaczmarek Electric Team) zajęli dwa pierwsze miejsca na dystansie Mega (57 kilometrów) podczas niedzielnego Bike Cross Maratonu Gogol MTB w Stęszewie. Na ósmym kilometrze odjechali rywalom i pozostałą część trasy pokonywali wspólnie - aż do finiszowej kreski.

Dziś w Stęszewie odbyła się kolejna impreza z cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB. Wzięło w niej udział 550 osób, w tym 441 na krótszej trasie - Mini (27 km).

Najlepszymi kolarzami okazali się Michał Kowalczyk i Patryk Krajewski. Obaj reprezentują bardzo utytułowany team MTB w Polsce, czyli Euro Bike Kaczmarek Electric Team. Obaj są studentami Politechniki Poznańskiej i mają swe maratonowe dokonania.


Renata Głód z Leszna swym uśmiechem i energią wzorcowo demonstruje radość z jazdy w maratonach MTB.
Fot. Hanna Marczak

Tylko do ósmego kilometra jechali z nimi rywale. Od tego momentu pedałowali we dwójkę wspólnie, zwiększając przewagę nad konkurentami. Na finiszową kreskę wjechali prawie koło w koło. Minimalnie byl pierwszy Michał Kowalczyk, drugi był Patryk Krajewski.

Trzecie miejsce open zajął Marcin Sapa, szosowy mistrz Polski w wyścigu ze startu wspólnego (rok 2008 - Złotoryja), uczestnik Tour de France 2009 - były kolarz włoskiej grupy zawodowej Lampre.

Wśród pań na Mega pewnie triumfowała Magdalena Hałajczak z Poznania,też Euro Bike Kaczmarek Electric Team.

Z dystansem Mini (27 km) wadziło się aż 441 osób. Najlepsze czasy przejazdu osiągnęli Grzegorz Podgórski (FSD Strzelce Krajeńskie) i Izabela Gościańska z Obornik (DT4YOU).


Ta społeczność z Aktywnego Stęszewa zorganizowała niezwykle udaną imprezę rowerową w swym mieście.
Fot. Hanna Marczak

Imprezę wzorowo przygotowali, wspólnie z Wojciechem Gogolewskim - głównym organizatorem cyklu, Mariusz Węsierski i jego przyjaciele ze społeczności Aktywny Stęszew.

Pasjonaci MTB, i ci bardziej doświadczeni, jak i debiutanci, jechali ze Steszewa w stronę Mosiny i z powrotem przez Wielkopolski Park Narodowy. Było trochę błota, niektórzy ze startujących mieli pecha i lądowali na ziemi - nie tylko w kałużach. Ale ogólne wrażenie jest wielce pozytywne: to była udana impreza, co konstatowali ci, którzy zostali do jej końca.

Jak choćby Patrycja Iwańska z Poznania, zwyciężczyni na trasie Mega w K1, która po raz drugi w tym roku miała szczęście i w losowaniu uzyskała prawo użytkowania Volkswagena Golfa do następnej edycji Bike Cross Maraton Gogol MTB w Suchym Lesie, czyli do 24 września.

                                               Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL