R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902490 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Zamienili się miejscami

 

Maratończycy MTB spotkali się w Dolsku


Wyścigowo i rodzinnie, czyli Damian Pertek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) z synem Oskarem. Dolsk, 10 kwietnia 2016.
Fot. Piotr Kurek

Michał Górniak, Przemysław Rozwalka i Maciej Kasprzak podczas tego weekendu byli bohaterami maratonowych zmagań w Cybince i w Dolsku. Podczas obu imprez okazali się najlepsi, zamieniali się tylko miejscami.

W sobotę w Cybince na dystansie 40 kilometrów triumfował Michał Górniak przed Przemysławem Rozwalką i Maciejem Kasprzakiem. Jak było dziś w Dolsku, o tym poniżej...


Ponad 700 maratończyków pojawiło się dziś w Dolsku. Zawodnicy gotowi do startu na dystansie Mega.
Fot. Piotr Kurek

Dziś w Dolsku, na inaugurację cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB, na jazdę na dystansie Mega (59,6 km) zdecydowało się prawie 300 osób, w pierwszym szeregu startujących ustawili się poza Michałem Górniakiem, Przemysławem Rozwalką i Maciejem Kasprzakiem także Bartosz Mikler (reprezentant Polski na tegoroczne Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym w Belgii), Adam Adamkiewicz, Radosław Lonka, Bartosz Kołodziejczyk, Bartłomiej Oleszczuk.

Dla znających się na kolarstwie górskim, wiadomo było od początku, że między tymi zawodnikami rozegra się walka o zwycięstwo. Dość szybko uformowała się 6-osobowa grupa, w której jechali Górniak, Rozwalka, Kasprzak, Kołodziejczyk, Oleszczuk i Adamkiewicz.


Ekipa ze Świnoujścia rozpoczęła jazdę na Mega: Tomasz Jaworski (od lewej), Piotr Walczak i Piotr Cibart.
Fot. Piotr Kurek

Współpracowali zgodnie i tak dojechali do mety, z wyjątkiem Adamkiewicza, który miał problemy techniczne z rowerem. Najszybciej finiszował Maciej Kasprzak (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) przed Przemkiem Rozwalką (MW Invest Group) i Michałem Górniakiem (Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team). Czwarty był Bartłomiej Oleszczuk (Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team), piąty Bartek Kołodziejczyk (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Kolejne miejsca zajęli: 6. Błażej Surowiec (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), 7. Hubert Semczuk (MW Invest Group), 8. Piotr Krysman (Kross-Euro Rower.pl), 9. Paweł Bober (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i 10. Filip Jeleniewski (Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team).

Trójka Górniak, Rozwalka i Kasprzak podczas dwóch dni pokazała swe możliwości. W sobotę i w niedzielę rozdawali kolarskie karty w Cybince i w Dolsku, zamieniając się miejscami na podium.


Maciej Kasprzak, za nim Przemysław Rozwalka i Michał Górniak. Trzech najlepszych na Mega.
Fot. Piotr Kurek

W Dolsku autorką największej niespodzianki była Paulina Bielińska z Kargowej (Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team), która na Mega wygrała zdecydowanie. Drugą na mecie Magdaleną Hałajczak (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) wyprzedzila o prawie 9 minut. Trzecia była Katarzyna Hendrzyk-Majewska (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

Cykl Bike Cross Maraton Gogol MTB 2016 rozpoczął się dziś w Dolsku w warunkach pogodowych dalekich od optymalnych. Momentami kropiło trochę, było zimno, słońce nie pojawilo się ani na chwilę.

Nie zraziło to jednak fanów MTB z całego kraju, by przyjechać na wielkopolską ziemię i tutaj się pościgać. Tomasz Jaworski, Piotr Walczak, Piotr Cibart, Bartosz Licznerski reprezentowali Baltic Home Świnoujście, byli zawodnicy z Wrocławia, Sobótki, Gliwic, Bydgoszczy, Białogardu, Torunia i Czaplinka. Ostatecznie sklasyfikowano na dystansie Mini 447 startujących, na Mega - 247.


Paulina Bielińska zaskoczyła dziś wszystkich. Jej sukces to największa niespodzianka inauguracji sezonu maratonów MTB w Wielkopolsce.
Fot. Piotr Kurek

Było wyścigowo, o czym powyżej, i także rodzinnie. W klasyfikacji familinej pierwsze miejsce przyznałbym Panu Filipowi Roszczce (rocznik 1975), jego żonie Joannie (optymistka zawsze uśmiechnięta) i ich dzieciom - Magdalenie i Mateuszowi (oboje z rocznika 2001). Wszyscy oni przejechali trasę Mini, potwierdzając i pokazując, że rodzinnie można przeżyć przygodę na rowerze. I to gdzie? W Dolsku, w pięknej okolicy, w krainie dziesieciu jezior. Niedaleko Cichowa (Soplicowo), gdzie przed laty Andrzej Wajda kręcił "Pana Tadeusza".

Prawie 450 osób dojechało na linię dystansu Mini. Najszybciej to zrobił Przemysław Nalewaj z Leszna (1994), nowa twarz w maratonowej rywalizacji. To też, jak sukces Pauliny Bielińskiej, spora niespodzianka. Drugi był Dorian Karczewski z Wągrowca (Merx Team), trzeci - Paweł Rozdolski z Sobótki (Huzar Bike Academy).

Najlepszą panią na Mini była Marta Gogolewska z Wągrowca (Merx Team).


Lekarze z Poznania na rowerach, czyli Med Bike Team. Z lewej prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, wybitna specjalistka z zakresu diabetologii.
Fot. Piotr Kurek

Początek został uczyniony. Ponad 700 osób na starcie w Dolsku - niektórzy mieli pecha, jak Bartosz Mikler z Jarocina, i musieli się wycofać - zwiastuje, że w tym sezonie w wielkopolskich maratonach rywalizacja będzie ciekawa i interesująca. Dziś pojawiły się nowe osoby i nowe teamy. Mówiąc krótko, kolarska rodzina maratonów MTB znów się powiększyła.

Następne spotkanie 1 maja w Chodzieży, czyli tam, gdzie Czesław Lang i Skandia pięć razy organizowali swe maratony w latach 2007-2011.

                                                              Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL