R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888453 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Bardzo szybka jazda w najbliższą niedzielę

 

Puszcza Goleniowska czeka na maratończyków MTB 

Druga edycja cyklu Skoda Pehamot Szczecin MTB Maraton to pierwszy maraton MTB w historii Puszczy Goleniowskiej. Odbędzie się w najbliższą niedzielę (18 czerwca), na którą serdecznie zapraszają organizatorzy - bracia Bartosz i Rafał Licznerscy.

Startujący, panie i panowie, będą odkrywać ten piękny obszar Puszczy Goleniowskiej od strony szczecińskiego Wielgowa. Start, meta i miasteczko zawodów zlokalizowane będzie na polach Osady Leśnej w szczecińskim Wielgowie.

Co tu dużo mówić, Szczecin słynie z trudnych dróg MTB, ale tym razem, dla odmiany, trasa jest bardzo płaska i bardzo szybka. Przygotowane dystanse to Mini (31 km i 70 metrów przewyższenia) oraz Mega (62 km i 140 m przewyższenia). Trasa poprowadzona jest w większości szerokimi leśnymi drogami, są odcinki szutrowe oraz brukowane, błota i piachu brak. Ostatni kilometr trasy poprowadzony jest unikatowym na skalę światową grzbietem wydmy śródlądowej, gdzie zawodnicy będą mieli namiastkę dobrego cross-country tuż przed metą. Trasa doskonała dla początkujących zawodników, miłośników rajdów turystycznych oraz wielbicieli płaskich i zarazerm szybkich wyścigów.

Na cykl Skoda Pehamot Challenge Szczecin MTB Maraton składają się trzy imprezy. Pierwsza odbyła się 21 maja w Puszczy Wkrzańskiej, wzięło w niej udział 280 zawodników z całego kraju oraz kilku bardzo dobrych pasjonatów kolarstwa górskiego z Niemiec. Triumfatorami pierwszego wyścigu byli: Małgorzata Lewandowska (Cubica Racing Team) i Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) na dystansie Mega (44 km) oraz Krzysztof Kokot (12 Brygada Zmechanizowana) i Ewa Karpienia (Rowery Turowski Team) na Mini

Finał cyklu we wrześniu, siedemnastego, w Puszczy Bukowej.

Rekomenduję ten cykl nie tylko mieszkańcom Zachodniopomorskiego i Lubuskiego, ale także i Wielkopolanom. Przed rokiem, jesienią, przyjechał tutaj Hubert Semczuk i w pięknym stylu (na moich oczach - prowadziłem imprezę z mikrofonem w ręku) wygrał jazdę na trasie Mega. Być może ten utalentowany zawodnik z Wyrzyska pojawi się w najbliższą niedzielę w Puszczy Goleniowskiej i znowu pokusi się o zwycięstwo, tym bardziej, że trasa jest stworzona jakby dla niego.

                                          Piotr Kurek

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL