R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41338310 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Magdalena Hałajczak i Mariusz Gil
triumfowali w elicie na dystansie Mega

 

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Nowej Soli


Maratończycy MTB na torze BMX w Nowej Soli. Zdjęcie wykonane z powietrza (dron). Pierwszy z lewej Marek Witkiewicz z Poznania.
Fot. Bartłomiej Ficner

Dzisiaj, 6 września, w Nowej Soli odbyła się kolejna edycja tegorocznego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, czyli maratonu na rowerach górskich. Jego uczestnicy zmierzyli się z dwoma dystansami: Mega (63 km) i Mini - około 40 kilometrów. Na najdłuższej trasie w kategorii elita triumfowali: Magadalena Hałajczak z Poznania i Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich.

Za zawodniczkami i zawodnikami są już imprezy w Olejnicy, Sulechowie, Zielonej Górze, Kargowej, Lubrzy i dzisiejsza w Nowej Soli. Na cały cykl składa się 7 zawodów – po Nowej Soli finał odbędzie się 5 października w Wolsztynie.

Dwa dystanse

Startujący w Nowej Soli zmierzyli się z dwoma dystansami: Mini - około 40 km i Mega - 63 kilometrów. Tak, jak we wszystkich poprzednich zawodach, zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w licznych kategoriach wiekowych. Odbyły się również wyścigi dla dzieci i młodzieży.

Powrót nad Odrę

Co tu dużo mówić, po rocznej przerwie nowosolska imprezy powróciła na tereny nadodrzańskie. Kolarze wyruszyli z okolic portu i przejechali przez wspaniały kompleks nowosolskich parków zabaw, kolejno obok Parku Wodnego przez tor BMX oraz przez Park Krasnala. Następnie wzdłuż Odry popedałowali przez miejscowości Modrzyca i Otyń i wjechali na 22-kilometrową pętlę na terenach Bukowej Góry.


Jeden z trudniejszych podjazdów.
Fot. Bartłomiej Ficner

Na rundzie każdy kolarz znalazł coś dla siebie: duża ilość podjazdów (między innymi pod tor saneczkowy), trudne technicznie zjazdy, ciekawe single tracki oraz oczywiście piękne widoki (punkt widokowy "Bunkry"). Po pokonaniu tych 22 km i 350 metrów przewyższenia kolarze wrócili do Nowej Soli tą samą drogą, którą prowadził dojazd z pominięciem przejazdu przez parki zabaw. Następnie przejechali kładką nad portem rzecznym w kierunku mety.

Pierwsi na mecie

Na Mega zacięty bój o pierwsze miejsce stoczyli: Mariusz Gil, Bartosz Banach, Piotr Brzózka i Andrzej Kaiser. Ta czwórka utytułowanych zawodników dojechała razem do kładki nad portem rzecznym. U jej podnóża najwięcej sił zachował Mariusz Gil, który do mety dojechał jako pierwszy. Drugi był Bartosz Banach, trzeci Piotr Brzózka - aktualny mistrz Polski w maratonie MTB, czwarty Andrzej Kaiser.

Elita mężczyn, Mega - pierwsza dziesiątka
1. Mariusz Gil, Agrochest Team - 2:23:22 h
2. Bartosz Banach, Hotel Cztery Brzozy Aptekagemini.pl - 2:23:24
3. Piotr Brzózka, JBG-2 Professional MTB Team - 2:23:25
4. Andrzej Kaiser, Euro Bike Kaczmarek Electric Team - 2:23:29
5. Krzysztof Krzywy, Hotel Cztery Brzozy - 2:25:13
6. Patryk Piasecki, JBG-2 Professional MTB Team - 2:26:43
7. Tomasz Drożdż, JBG-2 Professional MTB Team - 2:27:26
8. Piotr Kurczab, SGR Srebrna Góra - 2:28:04
9. Marcin Kawalec, Sante-BSA Whistle Team - 2:28:31
10. Łukasz Klimaszewski, Mitutoyo Dema Politechnika Wrocławska Team - 2:31:50

Elita kobiet, Mega - tylko trzy panie
1. Magdalena Hałajczak, Euro Bike Kaczmarek Electric Team - 2:44:04
2. Małgorzata Zellner, Euro Bike Kaczmarek Electric Team - 2:53:17
3. Paulina Bielińska, Volkswagen Samochody Użytkowe - 3:14:42

Wśród pań (elita) triumfowała Magdalena Hałajczak przed Małgorzatą Zellner (obie z Poznania) i Pauliną Bielińską z Kargowej.

Dystans Mini w imponującym stylu jako pierwszy przejechał Michał Kowalczyk, wśród kobiet Aleksandra Dawidowicz. Oboje jednak nie zostali sklasyfikowani, gdyż mają kolarskie licencje i zgodnie z regulaminem imprezy winni jechać na trasie Mega.

W Nowej Soli ścigało się dzisiaj 517 maratończyków. Uroku imprezie dodały także emocje związane ze startem dzieci, młodzików i juniorów młodszych - w sumie 107 młodych adeptów kolarstwa.

Nagrody finansowe

Organizatorzy zapewnili nagrody finansowe w kategorii elita o łącznej wartości 5450 złotych. Po wyścigu wśród wszystkich zawodników odbędzie się losowanie nagród, w tym markowego roweru MTB. Szczęśliwcem okazał się Kamil Dziedzic. Najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników honorowali: prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz i Rafał Nowak (UKS "Peleton" Nowa Sól).

Niezwykle udaną imprezę zorganizowali działacze UKS "Peleton" Nowa Sól oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Soli.

Wyniki maratonu MTB w Nowej Soli na stronie
http://www.domtel-sport.pl/index.php?sub=wyniki&id=1362

Zdjęcia z powietrza (dron) do obejrzenia pod adresem:
http://ficu.eu/vi-etap-v-grand-prix-kaczmarek-electric-mtb-2014-nowa-sol-6-wrzesnia/

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL