R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900189 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Bike Maraton na Malcie

 

Powrót do Poznania po trzech latach przerwy


Bike Maraton wraca do Poznania po kilku latach przerwy.

Bike Maraton, największy cykl maratonów rowerowych w Polsce, zaprasza swoich uczestników w najbliższą niedzielę (7 września) na Maltę. Na szczęście nie trzeba będzie podróżować setek kilometrów, bo chodzi o tę polską Maltę, położoną w Poznaniu.

Na mecie toru regatowego Malta w Poznaniu będzie mieścić się baza VIII edycji tegorocznej serii zawodów organizowanych przez Macieja Grabka i jego team.

Bike Maraton Poznań to odskocznia od górskiego ścigania, odpoczynek przed ciężką końcówką sezonu i ostatnia okazja do pokazania się dla sprinterów. Organizatorzy, jak zawsze, przygotowali trzy dystanse do wyboru (pamiętajmy – wszyscy startujemy wspólnie, a wyboru dystansu dokonujemy na specjalnie oznakowanych punktach rozjazdowych na trasie):

- trasa Mini – liczy 33 km – jest to bardzo łatwa i szybka trasa, do przejechania przez każdego kto ma rower, kask i odrobinę kondycji. Początek prowadzi szeroką asfaltową drogą a następnie malowniczymi ścieżkami wokół Jeziora Swarzędzkiego i nowego ZOO w Poznaniu;

- trasa Mega – liczy 65 km – jest to najłatwiejsza trasa MEGA Bike Maraton w sezonie a zarazem najdłuższa i to właśnie długi dystans do pokonania przez uczestników będzie największą trudnością na trasie;

- trasa GIGA – liczy 92 km – prawie 100 km nawet na stosunkowo łatwej i płaskiej trasie, jaka czeka na uczestników królewskiego dystansu, zmęczy każdego śmiałka, który zdecyduję się na start na najdłuższym dystansie.

Najistotniejszą informacją dla startujących może być to, że po starcie pojadą oni znad Jeziora Maltańskiego ulicą Krańcową i następnie Warszawską, by po kilku kilometrach skręcić w lewo - w stronę Jeziora Swarzędzkiego. W ten sposób uniknie się tłoku przy przejściu pod drogą A2, gdzie podczas poprzednich edycji niektórzy zawodnicy czekali na przedostanie się na drugą stronę ładnych kilka minut.

Po starcie dystansów głównych teren POSiR Malta będzie należał do najmłodszych kolarzy górskich startujących w Dziecięcym Bike Maratonie. To cykl bezpłatnych wyścigów dla dzieci rozgrywany przy każdej edycji Bike Maratonu. Na każdego małego kolarza czeka dyplom ukończenia zawodów oraz niespodzianka od organizatora.

Przez dwa dni na terenie Toru Regatowego będzie działać również MINI EXPO Bike Maraton, przedstawiciele marki SCOTT zaprezentują kolekcję rowerów już na rok 2015, konkursy dla uczestników i kibiców przez cały dzień będzie prowadził przedstawiciel koreańskiej marki samochodów 4 x 4 SsangYong. O odpowiednie nawodnienie wszystkich zgromadzonych w miasteczku Bike Maraton zadba Squeezy. Sieć Hoteli INTERFERIE przygotuje w swoim namiocie miejsca dla wypoczynku dla wszystkich zawodników, którzy osiągną mete zawodów, i poczęstuje wspaniałą kawą.

W tym miejscu warto przypomnieć, że pierwszy Bike Maraton odbył się w Poznaniu w roku 2006 (start i meta na Łęgach Dębińskich), w następnych latach maratończycy ruszali w drogę znad Malty i tam też meldowali się na mecie. Niedzielny maraton by Maciej Grabek w Poznaniu odbywa się po kilku (trzech) latach przerwy.

Zapisy, regulamin oraz wszystkie inne informacje dotyczące edycji Bike Maraton w Poznaniu można znaleźć na www.bikemaraton.com oraz www.facebook.com/BikeMaraton.

7 września
Bike Maraton 2014

Organizator: Grabek Promotion
Gdzie: Poznań - Malta
Start: godzina 11 - dystanse Giga, Mega i Mini. Biuro zawodów czynne w sobotę od 16 do 21, w niedzielę od 8.00 do 10.30.Trzy dystanse do pokonania: Mini - 33 km, Mega - 65 km, Giga - 92 km.
Więcej informacji: http://bikemaraton.com.pl
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL