Andrzej Kiaser pierwszy w Żarach,
a co będzie w Sulechowie?

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB

Andrzej Kaiser triumfował 14 maja w Żarach (na zdjęciu), w sobotę 27 maja wystartuje w Gdańsku (Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe), zaś dzień później w Sulechowie.

Żary po raz pierwszy były organizatorem maratonu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, ale organizatorzy z zadania wywiązali się na piątkę. Miasteczko zawodów zlokalizowane było w pobliżu stadionu Syrena, gdzie odbywały się wyścigi dzieci, a główna rywalizacja, czyli meta i start dorosłych, przebiegała na terenie malowniczo położonych okolic basenu Leśnego.

Na starcie zawodów stanęło 690 kolarzy. Bohaterem imprezy był Andrzej Kaiser z Bytowa (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), który zdecydowanie wyprzedził zawodników leszczyńskiego teamu REAL 64-sto Macieja Kasprzaka i Grzegorza Grabarka. Wygrał z nimi z przewagą ponad dwóch minut na 75-kilometrowej trasie.

Andrzej Kaiser jest niezmordowany w kolarskim wysiłku. Dzień wcześniej startował w maratonie Czesława Langa w Krakowie, gdzie na dystansie Grand Fondo (najdłuższym) był najlepszym z amatorów.

– W sobotę ścigałem się pod Wawelem, gdzie do przejechania było prawie 90 kilometrów. Był to dla mnie bardzo udany start, gdyż zaczynałem jako amator jazdę półtorej minuty po zawodnikach elity. Większą część z nich dogoniłem na trasie, zająłem ósme miejsce open i pierwsze wśród niezawodowców - mówi Andrzej Kaiser.

I samochodowy transfer z Krakowa do Żar, prawie 400 km, i w niedzielę start w trzeciej edycji Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. – Do przejechania było tutaj 80 km. Pogoda sprzyjała, choć w końcówce spadł deszcz. Wygrałem w Żarach, z czego bardzo się cieszę. W Rydzynie byłem trzeci, w Żerkowie - drugi, w Żarach - pierwszy.

Andrzej Kaiser siódmy rok z rzędu startuje w maratonach Cezarego Kaczmarka. Przez ten czas opuścił ich niewiele, zawsze wysoko się plasując na mecie. I wiele razy je wygrywając. Tak sobie głośno myślę, że tymi startami w najlepszy z możliwych sposobów zapracował na miano Ambasadora Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

Wśród pań w Żarach wygrała Magdalena Hałajczak (też Euro Bike Kaczmarek Electric Team)

Warto dodać, że w imprezie w Żarach wystartowała grupa zawodniczek i zawodników z Niemiec. Kilkoro z nich stanęło na podium.

Jak zwykle w tegorocznych imprezach Grand Prix Kaczmarek Electric MTB odbyła się akcja charytatywna ,,Każdy zawodnik pomaga''. Zbierano fundusze na leczenie Maćka Bila oraz bliźniąt Oli i Michałka. Każde 5 złotych wpisowego trafiło do trójki najbardziej potrzebujących dzieci. Podobnie będzie podczas kolejnej imprezy w Sulechowie, która odbędzie się 28 maja.

Zawody w Żarach odbyły się 14 maja, w niedzielę zaś 28 maja kolejna edycja cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB - tym razem w Sulechowie. I, co oczywiste, z udziałem Andrzeja Kaisera. A dzień wcześniej, 27 maja, zawodnik z Bytowa wystartuje w Gdańsku w trzeciej edycji cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe.