R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873623 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Galiński MTB Maraton - Gielniów 2011

 

Czterokrotny olimpijczyk zaprasza 26 czerwca 2011 roku w swe okolice pasjonatów kolarstwa


Marek Galiński, czterokrotny olimpijczyk, zaprasza w czerwcu 2011 pasjonatów kolarstwa górskiego do Gielniowa na maraton MTB.

Ciekawe trasy, przyjazne nastawienie do zawodników - brak wpisowego, łatwy dojazd, blisko z całej Polski i jeszcze wiele innych pozytywów. Tak w wielkim skrócie można opisać maraton organizowany przez Marka Galińskiego wraz z LTS Opoczno Sport Team i Wójtem Gminy Gielniów pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Opoczyńskiego i Starosty Przysuskiego.

Trasa maratonu przebiega przez znane z turystyki pieszej i rowerowej obszary północno - zachodniego obrzeża Gór Świętokrzyskich o nazwie geograficznej Garb Gielniowski, który stanowi granicę pasa wyżyn i pasa nizin polskich. Położenie takie wpływa na dużą różnorodność poszczególnych elementów przyrodniczych, budowy geologicznej, rzeźby, stosunków wodnych, gleb i roślinności. Wzgórza w południowej części regionu osiągają wysokość do 408 m n.p.m., w północnej części są niższe dochodząc do 280 m n.p.m. Na wschodzie Gielniowski Garb opada stromym progiem o wysokości względnej 100-130 m.

W wielu miejscach trasa maratonu pokrywa się z czerwonym szlakiem turystycznym im. Partyzantów Majora Hubala, biegnącym przez miejsca związane z martyrologią mieszkańców wsi i walkami z hitlerowcami pierwszego oddziału partyzanckiego II wojny światowej. Po drodze zawodnicy będą mijać pomniki związane z okresem wojny oraz miejscami potyczek oddziału mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal.

Ścieżki rowerowe na tym obszarze są doskonale znane zawodnikom i pasjonatom kolarstwa górskiego. Wspomniana wcześniej różnorodność rzeźby terenu sprawia, iż przyjemność z jazdy rowerem będą odczuwać zarówno mniej doświadczeni zawodnicy jak też dobrze wytrenowani sportowcy potrafiący sprostać wymagającym podjazdom oraz dość stromym i krętym zjazdom. Stanowiące trasę maratonu ścieżki są miejscem gdzie do zawodów najwyższej rangi MTB przygotowują się czołowi zawodnicy kolarstwa górskiego. Świadczy o tym fakt że trasę maratonu wytyczył na podstawie wieloletnich treningów na tym terenie Marek Galiński, którego nie musimy przedstawiać ludziom związanym ze sportami rowerowymi.

– Mieszkam w Mroczkowie Gościnnym, do Gielniowa, gdzie najczęściej trenuję, gdy jestem w kraju, mam 6 kilometrów. To naprawdę piękny fragment Polski i trochę jakby nieznany. Doszedłem do wniosku, że w tym terenie trzeba zorganizować maraton MTB. Raz w roku. 26 czerwca odbędzie się pierwsza edycja Galiński MTB Maraton - Gielniów 2011. Będą trzy dystanse: Mini, Mega i Giga. Zapraszam w swe strony amatorów jak i doświadczonych zawodników. Wszyscy zapewne zachwycą się urodą miejsc, w których ja od kilkunastu lat trenuję - powiedział mi dzisiaj, 6 kwietnia, o poranku Marek Galiński, czterokrotny olimpijczyk, zawodnik JBG 2. 

Szczegóły na stronie 
www.mtbopoczno.pl 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL