R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873478 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kto startował dziś w Kargowej?

 

Mistrzowie Polski, reprezentanci naszego kraju

Do Kargowej przyjechało dziś wielu znakomitych przed laty i obecnie kolarzy.


Ekipa poznańskiego Corratec Teamu: Andrzej Kaczmarek (pierwszy z prawej), Tadeusz Korzeniewski (siódmy od lewej), Radek Lonka - triumfator Tour de Pologne Amatorów 2011 (950 startujących - drugi z lewej).

X Andrzej Kaczmarek (rocznik 1947) z Poznania przed laty reprezentował Polskę w najważniejszej imprezie kolarskiej, jaką przez dziesięciolecia był niezapomniany Wyścig Pokoju. Debiutował w nim w roku 1970, kiedy za kolegów miał..., między innymi, Ryszarda Szurkowskiego (polskiego kolarza wszech czasów), Zenona Czechowskiego, Zygmunta Hanusika, Wojciecha Matusiaka, Zbigniewa Krzeszowca.

Andrzej Kaczmarek jechał trzy razy w Wyścigu Pokoju. Dziś nie schodzi z podium, i nie inaczej było w Kargowej, podczas najważniejszego cyklu maratonów MTB w Polsce, jakim jest Skandia Maraton Lang Team.

X Tadeusz Korzeniewski z Wałcza - pięciokrotny mistrz Polski w kolarskich przełajach dziś startował z powodzeniem na dystansie Mini i z prezesem Corratec Teamu Piotrem Pawlakiem przezentował nową koszulkę tegoż wielce utytułowanego zespołu, który trzy razy wygrał drużynowo Skandię Maraton Lang Team.

X Zbigniew Pięta, łza sie w oku kręci, w 1975 roku w szwajcarskim Lugano jechał z kolegami w drużynowym wyścigu na dystansie 100 km po tytuł wicemistrza świata. Dziś był w Kargowej w licznej ekipie Corratec Teamu. 


Mateusz Mróz (od lewej) i Cezary Kaczmarek.

X Mateusz Mróz, ścigał się przez dwadzieścia lat z powodzeniem na szosie, między innymi w grupie Mróz. Przed dwoma laty rozstał się wyczynowo z szosą, ale za sprawą przyjaciół, między innymi Mateusza Rybczyńskiego, oswaja się z sukcesami w kolarstwie górskim.

X Weronika Rybarczyk, studentka Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznaniu, trzeci rok - biotechnologia, to mistrzyni Polski juniorek MTB w roku 2009. W roku ubiegłym reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Szwajcarii.

X Wojciech Wiktor był trzeci, kategoria junior, podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Polski MTB. Reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy na Słowacji w 2011.

x Piotr Pawlak, człowiek biznesu, jest zarazem szefem Corratec Teamu - grupy entuzjastów kolarstwa, która liczy kilkadziesiąt osób. Pan Piotr startował na Mini i stanął na podium w swej kategorii wiekowej. Był też w Kargowej Ryszard Pawlak (rocznik 1941) - zasłużony człowiek kolarstwa: kiedyś zawodnik, później trener, teraz człowiek biznesu.


Burmistrz i dziennikarz: Roman Siemiński i Piotr Kurek. Obaj całą kolarską Polskę MTB zapraszamy w sobotę 30 czerwca do Cybinki.
Fot. Robert Tomczak

x Roman Siemiński jest burmistrzem Cybinki, gdzie przed rokiem odbył się bardzo udany maraton MTB. W tym roku w Cybince odbędzie się 30 czerwca wielki maraton MTB, nad którym patronat honorowy objął wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak (fan rowerów i cyklizmu). Pan burmistrz jechał dziś ze mną kawał drogi, podczas której mówiliśmy o tym, by ostatniego dnia czerwca 2012 do Cybinki przyjechali znakomici kolarze MTB. Pula nagród jest imponująca, 45 tysięcy złotych. Warto być w Cybince, ja tam będę (jak przed rokiem) i znowu z mikrofonem w ręku będę przybliżał licznie zgromadzonej publiczności zmagania najlepszych polskich kolarzy górskich.

                                                                           Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL