R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888521 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Dąbrowa Górnicza czeka w niedzielę
na najlepszych kolarzy górskich

 

Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB


Dariusz Batek - najpoważniejszy kandydat do tytułu mistrza Polski w maratonie MTB. Obiszów, 2 września 2012.

W najbliższą niedzielę 16 września w Dąbrowie Górniczej rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB. Impreza nie została zarezerwowana tylko dla kolarzy zawodowych, ale i wszystkich miłośników roweru, którzy będą walczyć o miano Mistrza Polski Amatorów w Maratonie MTB.

Na całym świecie są tysiące miejsc, które swoje nazwy zawdzięczają dębom w nich rosnących. Dąbrowa Górnicza nie dość, że jest właśnie jednym z takich miejsc, to także największe dębowe miasto w Europie. Jest miastem zielonym, bogatym w jeziora i lasy, które pozwala doskonale wypocząć po pracowitym dniu czy tygodniu. W najbliższą niedzielę, właśnie tutaj odbędzie się wyścig o miano Mistrza Polski w Maratonie MTB. Impreza została zaplanowana dla kolarzy zawodowych, ale i amatorów.

Trasa bardzo malownicza

Trasa w Dąbrowie Górniczej przebiega malowniczymi terenami rekreacyjnymi wokół Dąbrowy Górniczej, w sporej części wzdłuż zbiorników wodnych, ścieżkami asfaltowymi i drogami leśnymi. Zróżnicowana technicznie - początek i końcówka płaskie i asfaltowe, środek trasy trudny technicznie z licznymi podjazdami i zjazdami drogami szutrowymi i leśnymi. Trudność mogą sprawić miejscami piaszczyste drogi, a w czasie opadów błoto.

Dystans Mini - bardzo szybki, bez trudnych zjazdów i podjazdów, przebiega głównie ścieżkami rowerowymi i ubitymi drogami leśnymi.

Dystans Medio - początek i koniec jak w Mini. W środkowej części wjazd w tereny leśne z dużą ilością interwałowych podjazdów i zjazdów, czasami trudnymi technicznie, szczególnie w przypadku deszczu. Podłoże w tej części wyścigu zróżnicowane.

Dystans Grand Fondo - podobnie jak Medio - z dwukrotnym pokonywaniem pętli z interwałowymi podjazdami i krótkimi, lecz miejscami niebezpiecznymi zjazdami.

Mistrzostwa Polski dla zawodowców i amatorów

O tytuł Mistrza Polski będą walczyli kolarze zawodowi w kategorii: elita kobiet, elita mężczyzn oraz młodzieżowiec. Obowiązkowo muszą startować na najdłuższym dystansie Grand Fondo.

Walka o tytuł Mistrza Polski Amatorów w Maratonie MTB zostanie rozegrana na dystansach Mini, Medio i Grand Fondo z wyszczególnieniem na kategorie wiekowe, podobnie jak podczas Skandia Maraton Lang Team.

Wiele atrakcji

Na wszystkich, którzy przyjadą do Dąbrowy Górniczej czeka masa kolarskich atrakcji. Tradycyjnie skorzystać będzie można z wozu wystawienniczo-serwisowego Shimano. Gościć będą przedstawiciele renomowanej marki Brunox. Pojawi się stoisko z odżywkami Vitarade, które trafią do każdego uczestnika w pakiecie startowym, aby nikomu nie zabrakło sił na trasie. Ponieważ zamawialiśmy piękną słoneczną pogodę, już dziś zapraszamy do stoiska Polaroid, gdzie można m.in. nabyć okulary-nakładki przeciwsłoneczne na okulary optyczne. W strefie „przyjemności z oszczędzania” Skandii, będzie można dowiedzieć się nie tylko jak skutecznie zarządzać finansami osobistymi, ale również wziąć udział w konkursach z nagrodami, a także zrelaksować się w specjalnej strefie.

Na antenie

Ci, którzy nie zdołają dotrzeć do Dąbrowy Górniczej lub będą chcieli zobaczyć własną rywalizację, jak i swoich bezpośrednich rywali w akcji, mogą obejrzeć zmagania kolarzy na antenie telewizji TVP, TVP Sport i TVP Info.

Informacje o Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB

Start: godz. 11.00 miasteczko zawodów, parking przy NEMO - park Hallera
Dystanse: Mini - 40 km, Medio - 74 km, Grand Fondo - 108 km
Przewyższenia: Mini - około 50 metrów, Medio - około 350 m, Grand Fondo - około 640 m
Trudność: 2
Bufety na trasie: Mini - 1, Medio - 2, Grand Fondo - 3
Biuro zawodów: w miasteczku zawodów - Rynek Miejski
Numer alarmowy w trakcie maratonu: 725 705 655
Dodatkowe informacje i regulamin na stronie: http://www.skandiamaraton.pl/

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL