R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688839 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Chodzież zaprasza na maraton MTB

 

5 czerwca piata edycja cyklu
Grand Prix Kaczmarek Electric 2022


Przed rokiem maraton MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric na trasie Giga wygrał Mariusz Gil.

Fot. FOTOMTB.pl

– Trasa została przygotowana. Czekamy na fanów MTB z całej Polski - mówi Daria Kasztarynda, członkini Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego. Impreza Grand Prix Kaczmarek Electric odbędzie się w tym mieście w najbliższą niedzielę, 5 czerwca. Miejscowi fani kolarstwa i tutejsze władze szykują się do jej przeprowadzenia z rozmachem.

– Dla tych, którzy choćby raz startowali w Chodzieży, jest wiadomym, że najważniejszym miejscem na trasie jest Gontyniec. To wzniesienie ma 192 metry wysokości i startujący na dystansie Giga (61 km, 1500 metrów przewyższenia) będą na nie podjeżdżać aż osiem razy - podkreśla Daria Kasztarynda.

I Pani Daria, i Pan Łukasz Sędłak (prezes Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego) od wczesnej wiosny po ostatnie dni pracowali nad przygotowaniem trasy. W większości są to odcinki sprawdzone przez lata, ale będą i nowe.

– W tym roku odwróciliśmy kierunek jazdy wokół Gontyńca. Startujący wspinać się będą od 10 kilometra na siedmiu górkach przez ponad dwa kilometry. Nowością będzie też objazd Jeziora Strzeleckiego (4 kilometry) - mówi Daria Kasztarynda.

Chodzieskie Towarzystwo Cyklistów liczy 45 członków i większość z nich była zaangażowana w przygotowanie trasy maratonu MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric, który odbędzie się 5 czerwca. W organizację imprezy dla kilku setek ludzi wpisują się także burmistrz miasta Jacek Gursz, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Chodzieski Dom Kultury.

Za nami cztery imprezy maratonowe "Kaczmarka": w Krośnie Odrzańskim (10 kwietnia), Żarach (24 kwietnia), Sulechowie (8 maja) i Rakowni pod Murowaną Gośliną (29 maja). Chodzież zaprasza na maraton 5 czerwca i czyni to z organizacyjną klasą, jak podczas zawodów Skandia Maraton Lang Team (lata 2007-2011) i Gogol MTB (przez długie lata).

                           Piotr Kurek  


5 czerwca 2022
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB


Organizator: Stowarzyszenie Bike & Run Promotion, Urząd Miejski w Chodzieży, Chodzieskie Towarzystwo Cyklistów
Gdzie: Chodzież - amfiteatr w Parku 3 Maja
Start: godzina 11.00 - dystans Giga i kolejno sektory z Mega, Mini, Młodzik i Fun. Biuro zawodów czynne w niedzielę od 8.00 do 10.30. Pięć dystansów do pokonania: Giga - 61 km, Mega - 44 km, Mini - 30 km, Młodzik - 9 km, Fun - 9 km.
Więcej informacji: https://mtb.ke.pl
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL