R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41308808 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Mariusz Gil startuje w sobotę

 

Maraton MTB pod Obornikami


Bartłomiej Oleszczuk (2. miejsce), Mariusz Gil (zwycięzca), Hubert Semczuk (3. miejsce). DT4YOU MTB Oborniki Maraton, 27 kwietnia 2019. Z lewej dyrektor Obornickiego Centrum Sportu Jacek Okpisz, z prawej sekretarz gminy Oborniki Krzysztof Nowacki.
Fot. Piotr Kurek

 

 
Mariusz Gil wystartuje w sobotę w DT4YOU MTB Maraton Oborniki. Do imprezy z tradycjami, to już siódma jej edycja, zgłosiło się 288 osób. Strzelczanin, były reprezentant Polski w kolarstwie przełajowym, wydaje się być głównym kandydatem do zwycięstwa.

– To będzie mój trzeci start w Obornikach. Dwa lata temu wygrałem tutaj rywalizację na głównym dystansie. Rok wcześniej miałem pecha, gdyż kilka minut przed rozpoczęciem maratonu urwałem prawy pedał i było już po zawodach. W niedzielę wygrałem finał Zachodniej Ligi MTB w Stanowicach, jestem w dobrej dyspozycji i chciałbym dobrze się zaprezentować kibicom w sobotniej imprezie - mówi, jakby nie było, wicemistrz świata w kolarstwie przełajowym w kategorii U-23 z roku 2004.

Start i meta tym razem nie będą w Obornikach, a na lądowisku w pobliskiej miejscowości Słonawy. To już teren Puszczy Noteckiej, gdzie tym razem na dystansie głównym (Mini - 35 km) rywalizować będzie 169 osób. Mariusz Gil wydaje się najważniejszym kandydatem do pierwszego miejsca wśród mężczyzn. Na liście zgłoszeń widnieją znane nazwiska w polskim świecie MTB: Przemysław Mikołajczyk (jako szosowiec jechał kilka razy w Tour de Pologne), Michał Górniak, Marek Ostrowski, Maciej Siejak, Michał Siekierski, Gracjan Stankiewicz, Eryk Gomoński, Łukasz Wróblewski, Rafał Łukawski, Tomasz Jarząbek, czy też Jarosław Prościński. W rywalizacji pań zapowiada się mocna rywalizacja między Magdaleną Hałajczak a Sylwią Szpulewską-Larek.

Mężczyzni rywalizować będą w czterech kategoriach: M16-39. M30-39, M40-49 oraz M50 i więcej lat oraz open. Panie w dwóch przedziałach wiekowych: K16-29 i K30 i więcej lat oraz open. We wszystkich tych kategoriach trzy pierwsze osoby otrzymają vouchery, których fundatorem jest DT4YOU, oficjalny dystrybutor znakomitych produktów firmy DT Swiss. Będą puchary i nagrody niespodzianki dla zwycięzców open kobiet i mężczyzn.

Biuro zawodów otworzy swe podwoje o 7.30 na lądowisku Słonawy i obsługiwać będzie startujących do 9.30. Start na trasie Mini o godzinie 10.00, dziesięć minut później ruszy przejazd turystyczny na dystansie 8 km - zapisało się do niego 119 osób.

I jeszcze jedno: organizatorzy imprezy postawią na wjeździe do Obornik tabliczki informujące o drodze do miejsca imprezy. Pierwsza z nich pojawi się (patrząc od strony Poznania) za mostem na Warcie, przy skręcie w lewo w kierunku Wałcza i dalej Obrzycka, by później kierować się do lądowiska Słonawy.

Imprezę organizuje Urząd Miejski w Obornikach i Obornickie Centrum Sportu przy sponsorskim wsparciu DT4YOU.

                                 Piotr Kurek
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL