R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41698026 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Magdalena Hałajczak i Andrzej Kaiser
najlepsi w wielkopolskiej Olejnicy

 

Inauguracyjna impreza w cyklu
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB


Bohaterowie dzisiejszego maratonu MTB w Olejnicy, jeszcze na trasie - nie na mecie: Andrzej Kaiser na prowadzeniu, za nim Aleksander Dorożała, na trzecim miejscu Radosław Tecław.
Fot. Katarzyna Zubrzycka

Wielkopolska Olejnica, niewielka wieś na terenie powiatu wolsztyńskiego, przeżyła dziś prawdziwy najazd maratończyków MTB, którzy przyjechali na urokliwe tereny gminy Przemęt, by rywalizować w inauguracyjnej imprezie w cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Głównymi bohaterami wydarzenia sportowego, prawie 800 startujących, okazali się zawodnicy Corratec Teamu - Magdalena Hałajczak z Poznania i Andrzej Kaiser z Bytowa.

Oboje startowali dzień wcześniej w Warszawie - w inaguracyjnej edycji maratonów Skandii i Czesława Langa. Pani Magda w stolicy zdecydowała się na jazdę na średnim dystansie i okazała się, to już norma, najlepsza. Pan Andrzej wadził się z rywalami i trasą Grand Fondo, dwunaste miejsce trudno byłoby oczekiwać za wymarzone.

Ranek w Wielkopolsce był rześki i zimny, wszystkie drogi prowadziły pasjonatów MTB do Olejnicy. Niewielka wieś, niespełna stu mieszkańców, była dziś zdominowana przez rowery i ich właścicieli. Ośrodek wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie wyznaczono miejsce startu i metę, z trudem pomieścił zaledwie kilkadziesiąt samochodów. Kilka ich setek stały dosłownie wszędzie: na drogach dojazdowych, obok jednego sklepu w miejscowości, w leśnych przecinkach.


Michał Górniak na prowadzeniu, początek jazdy na dystansie Mega. Olejnica, 28 kwietnia 2013.

Jak policzyli skrupulatnie przedststawiele firmy Datasport (profesjonalny pomiar czasu), w Olejnicy wystartowało 784 zawodniczki i zawodnicy. Większość z nich na Mini.

Na starcie dystansu Mega (60 km) stanęli trzej czołowi polscy maratończycy MTB: Andrzej Kaiser i Radosław Tecław z Bydgoszczy (obaj Corratec Team) oraz Aleksander Dorożała z podpoznańskiej Rokietnicy - opromieniony sobotnim sukcesem w stolicy na trasie Grand Fondo.
 


Ojcowie na maratonowej trasie, synowie z mamami czekają na mecie.

Ta trójka od początku jazdy inicjowała ataki, dyktowała tempo. Rywale odpadali jeden za drugim. Ta trójka dojechała prawie wspólnie do mety, gdzie rozegrała między sobą finisz. Wygrał Andrzej Kaiser przed Aleksandrem Dorożałą i Radkiem Tecławem.

Elita mężczyzn, 60 km - wyniki
1. Andrzej Kaiser, Bytów, Corratec Team - 02:20:17
2. Aleksander Dorożała, Rokietnica, Mbike Factory Team - 02:20:19
3. Radosław Tecław , Bydgoszcz, Corratec Team - 02:20:22
4. Sebastian Swat, Przeźmierowo, Swat Team - 02:22:35
5. Borys Góral, Piła, Superior MTB Energy Team - 02:23:59
6. Michał Kowalczyk, Swarzędz, Corratec Team - 02:24:01
7. Michał Górniak, Piła, Rybczyński CityZen MTB Team - 02:24:41
8. Jakub Najs, Grodzisk, Corratec Team - 02:33:05
9. Rafał Jaros, Skwierzyna, Iskra Przytoczna - 02:33:06
10. Rafał Bielawski, Poznań, Gekko Team - 02:42:02 606


Silny team z Poznania, szefuje mu Maciej Zabłocki, startował w Olejnicy.

Wśród pań na Mega trzy pierwsze miejsca zajęły: 1. Magdalena Hałajczak, 2. Małgorzata Zellner (Poznań), 3. Paulina Bielińska (Kargowa) - wszystkie Corratec Team.


Finiszują najlepsi zawodnicy z dystansu Mini. Wygrał Grzegorz Bem (325). Mateusz Mróz, były szosowiec, ukończył rywalizację na czwartym miejscu.

Elita kobiet, 60 km - wyniki
1. Magdalena Hałajczak, Poznań, Corratec Team - 02:44:47
2. Paulina Bielińska, Kargowa, Corratec Team - 02:49:09
3. Agata Drozdek, Nowa Sól, Gmina Nowa Sól - 03:02:52
4. Natalia Jędrzejczyk, Szczecin, 2x3 MTB Racing Team - 03:13:49
5. Kinga Łukaszewicz, Przemęt, Orzeł Lipno -03:43:28

Na dystansie Mini wystartowało 526 zawodniczek i zawodników, do mety dojechało 511. Jako pierwszy finiszową kreskę pokonał Grzegorz Bem z Wrocławia (UKS Peleton Nowa Sól), wśród pań triumfowała Adriana Niedbała z Murowanej Gośliny (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).


Cezary Kaczmarek (nr startowy 1) kończy jazdę na Mini.

Kilka słów komenatrza

Pasjonaci rowerów zawładnęli dziś Olejnicą - cichutką wioską w pięknej okolicy. Właściwiej byłoby powiedzieć, że ją przytłoczyli. Dominowali Wielkopolanie, Lubuszanie i mieszkańcy Dolnego Śląska.

Prawie 800 startujących wyznacza nowy rekord uczestnictwa w imprezie, która odbywa się czwarty rok z rzędu, a która - co pokazuje dzisiejsza inauguracja - także za sprawą nagród finansowych (prawie 5500 złotych dla elity kobiet i mężczyn) staje się jednym z najważniejszych cykli w polskim krajobrazie maratonów MTB.

Nie było dziś Marka Konwy (oficjalna twarz cyklu), ale rywalizacja Andrzeja Kaisera, Aleksandra Dorożały i Radka Tecława zapewniła wysoki poziom sportowy.

Byłem dziś w Olejnicy, nie jako zawodnik, a dziennikarz. Momentami odnosiłem wrażenie, że więcej kolarzy tutaj już się nie pomieści, i stąd zapewne było trochę potknięć organizacyjnych (między innymi z opóźnionym ogłoszeniem wyników). Ale przesłanie, jakie płynie z Olejnicy jest takie, że była to impreza z udziałem prawie 800 setek fanów MTB. To dowodzi, że cykl Cezarego Kaczmarka - skutecznego człowieka biznesu i animatora sportu - zyskuje na rozgłosie i przyciąga nowych entuzjastów kolarstwa górskiego.

                                                                             Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL