R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825356 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W niedzielę ściganie w Kargowej

 

To już czwarty czwarty maraton cyklu
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2015

 

W niedzielę 14 czerwca w Kargowej odbędzie się kolejny, czwarty maraton z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2015. Za zawodniczkami i zawodnikami są już imprezy we Wschowie, Zielonej Górze i Sulechowie. Na cały cykl składa się 7 zawodów – po Kargowej kolejne maratony odbędą się w Lubrzy, Nowej Soli i Wolsztynie.

Maratończycy w Kargowej zmierzą się z trzema dystansami: Mini - 25 km, Mega - 45 km i Giga - 65 kilometrów. Tak, jak we wszystkich poprzednich imprezach, zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą w licznych kategoriach wiekowych, także drużynowo. Odbędzie się też wyścig młodzików.

Maraton został wpisany do kalendarza imprez Polskiego Związku Kolarskiego i spełnia warunki umożliwiające start w nim zawodników posiadających licencje w kategorii elita.

Organizatorzy zapewniają nagrody finansowe w kategorii elita o łącznej wartości 5450 złotych. Po wyścigu wśród wszystkich zawodników odbędzie się losowanie nagród, w tym markowego roweru MTB.

Tegoroczna trasa

Trasa będzie podobna do tej z poprzedniego roku. Startujący dojadą do dwóch jeziora - Zacisze i Liny, ale tym razem nie dotrą do Jeziora Wojnowskiego. Będzie kilka technicznych odcinków (singielków) i kilka płaskich, szutrowych traktów. Po objechaniu jeziora Liny przy przejeździe przez pole namiotowe usytuowany będzie bufet. Jedna pętla ma ponad 20 km, a dojazd z linii startu i do mety liczy łącznie 6,3 km. Nie zabraknie standardowych odcinków, w stylu piaszczysty tor motocrosowy, Łysa Góra i trzy dołki.


Tak było przed rokiem w Kargowej. Andrzej Kaiser, za nim Mariusz Gil.

Ostrzeżenie dla startujących, by uważali na odcinki trasy znaczone czerwonymi wykrzyknikami! W kilku poprzednich wyścigach niektóre kości nie wytrzymały kontaktu z drzewami i gruntem, właśnie tam, gdzie takie oznaczenia były. Trasa maratonu MTB w Kargowej wiedzie głównie po polodowcowej morenie czołowej, wśród zagajników oraz dorodnych lasów sosnowych i bukowych. Wytyczał ją i znakował Kazimierz Szepelawy.

Podczas wyścigu będą zbierane pieniądze na chorego Karola i w związku z tym odbędzie się licytacja strojów Marka Konwy - patrona cyklu Grand Prix Kaczamrek Electric MTB.


14 czerwca 2015
GP Kaczmarek Electric MTB

Organizator: Lubuski Klub Turystyczny "Agroś" Kargowa, gmina Kargowa, Nadleśnictwo Babimost
Gdzie: Kargowa - ul. Szkolna 1
Start: godzina 11.00. Zapisy w biurze zawodów od godziny 8 - 10.30. Trzy dystanse do pokonania: Mini - 25 km, Mega - 45 km i Giga - 65 kilometrów. Także wyścig dla młodzików.
Więcej informacji: http://www.mtb.kaczmarekelectric.pl


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL