R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739354 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
20 kilometrów samotnie do mety

 

Andrzej Kaiser najszybszy w Nowej Soli


Andrzej Kaiser w pięknym stylu wygrał maraton MTB w Nowej Soli. "Kaszubski Wilk" w listopadzie skończy 43 lata. Forma sportowa godna pozazdroszczenia.
Fot. FOTOMTB.PL

Andrzej Kaiser z Bytowa w pięknym stylu wygrał dziś maraton MTB w Nowej Soli z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric. "Kaszubski Wilk", jak go od niedawna tytułują przyjaciele i niektórzy dziennikarze, triumfował pewnie w rywalizacji na trasie Giga (83 km), ostatnie 20 kilometrów samotnie podążając do mety. Drugiego na finiszowej kresce Mariusza Gila wyprzedził o ponad dwie minuty.

Andrzej Kaiser ma 42 lata i ciągle jest w świetnej formie. Przed tygodniem u siebie, w Bytowie, brał udział w szosowym wyścigu, organizowanym przez Czesława Langa, i na trasie ponad 80 kilometrów w swej kategorii wiekowej (40 lat i więcej) zwyciężył.

Dziś przyjechał do Nowej Soli, wystartował z numerem jeden. Obok niego Marek Konwa, wracający do sportowej rywalizacji po kontuzji, Mariusz Gil - nasz etatowy reprezentant w kolarstwie przełajowym, Krzysztof Krzywy (lider cyklu Grand Prix Kaczmarek w elicie mężczyzn), Przemysław Ebertowski, Maciej Kasprzak, Bartłomiej Oleszczuk, Jakub Najs, Michał Górniak, Hubert Semczuk, Bartosz Kołodziejczyk, Adam Adamkiewicz, Wojciech Mizuro i inni.

Od początku najbardziej utytułowani kolarze MTB narzucili bardzo mocne tempo jazdy. Wytrzymało je raptem pięciu zawodników. Próbował odjechać rywalom Marek Konwa, startujący po raz pierwszy w Nowej Soli, z czego bardzo się cieszyli miejscowi organizatorzy imprezy z Rafałem Nowakiem na czele. – Nie daliśmy Markowi oddalić się od nas do przodu - objaśniał już za linią mety przebieg zdarzeń na trasie Krzysztof Krzywy.


Czołówka na trasie Giga, początkowa faza wyścigu.

Fot. FOTOMTB.PL 

– Około 20 kilometrów przed metą zdecydowałem się na solowy atak - mówił zawodnik z Bytowa jeżdżący w barwach poznańskich "Eurobajków". – Dałem radę, dojechałem, wygrałem, z czego się bardzo cieszę - podkreślał nie kryjąc radości i także zmęczenia "Kaszubski Wilk".

Dystans 83 kilometry pokonał w czasie 3 godzin 4 minut i jednej sekundy. Drugie miejsce z czasem 3:06:18 zajął Mariusz Gil, trzecie Marek Konwa (3:06:26). Miejsca od 4. do 10. kolejno zajęli: 4. Krzysztof Krzywy, 5. Przemysław Ebertowski, 6. Bartłomiej Oleszczuk,. 7. Hubert Semczuk, 8. Bartosz Kołodziejczyk, 9. Michał Górniak, 10. Grzegorz Grabarek.

Rywalizację kobiet elity na trasie Giga wygrała Paulina Bielińska z Kargowej (Duda Cars TP LINK Rybczyński Team), nasza reprezentacyjna kolarka w maratonach MTB. Wyprzedziła wielu mężczyzn, jej czas na mecie 3:32:04. Drugie miejsce wywalczyła Magdalena Hałajczak, trzecie Katarzyna Hendrzyk-Majewska (obie z Poznania, obie z ekipy "Eurobajków"). Do tej dzielnej trójki pań, które zmierzyły się z dystansem 83 km, dopisujemy Magdalenę Wójtyłę z Wrocławia.

Dzisiejszy maraton MTB w Nowej Soli był siódmym w tegorocznym cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric. Startowało 740 osób. Z najdłuższą trasą uporało się 55 osób (w tym 4 panie), z Mega - 172 (11 pań) i Mini - 465 (39 pań).


Marek Konwa wrócił po kontuzji do kolarskiej rywalizacji.
Fot. FOTOMTB.PL

Nie był to łatwy maraton, co zgodnie podkreślali jego uczestnicy. Organizacyjnie - wszystko zagrało, w czym zasługa prezesa i zarazem trenera Rafała Nowaka (UKS Peleton Nowa Sól) i jego kolegów oraz grona wolontariuszy, jak również Tomasza Smolaka (Kaczmarek Electric).

Z kronikarskiego obowiązku dodam, że na dystansie Mega (56 km) triumfowali: Rafał Chmiel (FSD Strzelce Krajeńskie) i Monika Uryzaj z Poznania (Duda Cars TP LINK Rybczyński Team), na Mini - Michał Każmierczak (Real 64-sto Leszno) i Emilia Wojtkowiak z Poznania (Duda Cars TP LINK Rybczyński Team).

O godzinie 11 w drogę kolarzy wyprawiał przewodniczący Rady Miejskiej Nowej Soli Piotr Szyszko, honorował zaś najlepszych wiceprezydent miasta Jacek Milewski.

I jeszcze jedno: trzy lata temu podczas maratonu MTB w Nowej Soli Andrzej Kaiser złamał rękę. Po kontuzji wrócił do sportu, do wygrywania. W listopadzie skończy 43 lata. Ci którzy znają "Kaszubskiego Wilka" dość dobrze, aż boją się prognozować, kiedy sympatyczny bytowianin przestanie wygrywać.

                                                            Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL