R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873571 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Trzecia wygrana Grzegorza Grabarka

 
Deszczowa Trzebania na 331 rowerów
 

Ostatnie chwile przed startem. Zawodnicy elity na pierwszym planie.
Fot. Piotr Kurek
 
Trzebania o poranku powitała fanów MTB bezwietrzną pogodą, umiarkowanym ciepłem i brakiem deszczu. Tak było przed godziną 11, o której to rozpoczęło się ściganie na rowerach górskich w cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric 2021. 331 osób przyjechało pod Leszno, by rywalizować w prestiżowym maratonie. W trakcie imprezy zaczęło padać... Grzegorz Grabarek wygrał na trasie Giga przed Mariuszem Gilem i Bartłomiejem Oleszczukiem.
 
Szósta edycja "Kaczmarka" 2021 odbyła się dziś w Trzebani (gmina Osieczna) pod Lesznem. Miejscowi entuzjaści kolarstwa z Wojciechem Mizuro przygotowali niełatwą trasę do pokonania. Jedna runda liczyła 23 km z wielkością przewyższeń 500 metrów - to dystans Mini. Mega było razy dwa, Giga razy trzy - jeśli chodzi o oba parametry.
 
Na Giga bardzo mocno na początku pojechali Kacper Fiszer i Adam Adamkiewicz. Pierwszą rundę pokonali jako pierwsi, w niewielkim oddaleniu czasowym od rywali. Po drugiej było podobnie. – Na trzeciej, około 4 kilometra, dojechaliśmy do nich (Grzegorz Grabarek, Bartłomiej Oleszczuk, Michał Glanz i ja), przez jakiś czas pedałowaliśmy wspólnie, by następnie we trójkę (Grzegorz, Bartek i ja) pomknąć w stronę mety - mówił za końcową kreską Mariusz Gil, były reprezentant Polski w przełajach, ciągle w świetnej formie 38-latek.
 
Na metę Grabarek i Gil mknęli jeden za drugim. Oleszczuk minimalnie został za nimi na ostatniej górce. Z przedostatniego zakrętu zielonogórzanin wyłonił się pierwszy, by po pięćdziesięciu metrach skręcić w prawo, pod kątem 90 stopni. Mariusz Gil miał małe możliwości, by zdobyć się na skuteczny i bezpieczny manwer wyprzedzenia. – Gdyby to była długa prosta, chyba dałbym radę - podkreślał strzelczanin.
 
Grabarek - pierwszy, Gil - drugi, Oleszczuk - trzeci (strata 28 sekund do pierwszej dwójki). Kolejne miejsca zajęli: 4. Kacper Fiszer, 5. Hubert Semczuk, 6, Michał Gehrke, 7. Adam Adamkiewicz, 8. Filip Jeleniewski, 9. Przemysław Rozwalka i 10. Patryk Krajewski.
 
Grzegorz Grabarek odniósł dziś trzecie już zwycięstwo w tegorocznym "Kaczmarku". Po raz pierwszy wygrał rywalizację elity mężczyzn 30 maja w Krośnie Odrzańskim, po raz drugi 27 czerwca w Kliczkowie, 1 sierpnia w Trzebani - powiększył listę pierwszych miejsc do trzech.
 
Mariusz Gil ma na swym koncie dwie wygrane: 6 czerwca w Żerkowie i 11 lipca w Chodzieży.
Kolejne starcie Grabarek - Gil 22 sierpnia w Wyrzysku podczas siódmej edycji Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2021.
 
                                     Piotr Kurek
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL