R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41646225 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wielkie ściganie w Gdańsku

 

W sobotę - szosa, w niedzielę - MTB


Dariusz Batek i Czesław Lang zapraszają do Gdańska.
Fot. Szymon Gruchalski

To będzie prawdziwie sportowy i rowerowy weekend w Gdańsku. W niedzielę każdy kto ma rower i kask może wystartować w Vienna Life Lang Team Maratonie Rowerowym. W sobotę zostanie rozegrana druga w tym sezonie edycja wyścigu szosowego dla amatorów Lang Team Race.

Gdańsk będzie trzecim przystankiem na trasie Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych. Tym razem, inaczej niż zazwyczaj, maraton zostanie rozegrany w niedzielę. Trasa wyścigu tradycyjnie poprowadzi malowniczymi lasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. – To jedna z najpiękniejszych i najtrudniejszych tras. Ostatnio byłem w Gdańsku, gdzie w kawiarni spotkałem dwóch rowerzystów. Wł‚aśnie wracali z trasy maratonu i byli pod ogromnym wrażeniem. Jestem więc przekonany, że to będzie wspaniały maraton i wielkie święto dla wszystkich, którzzy kochają rower - mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

W Vienna Life Lang Team Maraton wystartować może każdy - niezależnie od wieku i formy. Wystarczy mieć rower i kask. Dla najmłodszych przygotowana została Parada Rodzinna, która dla wielu jest pierwszą rowerową… przygodą. Bardziej doświadczeni mogą… wybrać jeden z trzech dystansów - Mini (33 km), Medio (64 km) i Grand Fondo (96 km). W Gdańsku odbędzie się także trzeci w tym sezonie wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. To cykl przeznaczony dla dzieci i młodzieży rozgrywany pod hasłem "Szukamy kolarskich talentów".

Niedziela będzie stała pod znakiem kolarstwa górskiego i maratonu, a w sobotę do boju ruszą miłośnicy kolarstwa szosowego. Po roku przerwy wraca bowiem cykl wyścigów szosowych dla amatorów. Po inauguracji w Warszawie druga edycja zostanie rozegrana właśnie w GdaÅ„sku. Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse - Mini (51 km) i Maxi (102 km). – Lang Team Race to wyścigi dla amatorów w zawodowej oprawie. Wszystko przenosimy tu z Tour de Pologne - oprawa, scenografia, przygotowanie i zabezpieczenie trasy. Widzimy rosnącą popularność kolarstwa szosowego i chcemy dać możliwość rywalizacji w profesjonalnych warunkach - mówi Lang.

Obydwu imprezom będzie towarzyszyło wiele atrakcji dodatkowych, dzięki którym wszyscy, którzy przyjdą do miasteczka wyścigu będą mogli poczuć prawdziwie sportową i kolarską atmosferę. . Jestem przekonany, że i tym razem gdańskie odcinki Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych oraz Lang Team Race zaoferują… wszystko to, czego oczekują kolarze amatorzy - adrenalinę podczas zawodów oraz bogatą ofertę spędzenia wolnego czasu. Po sportowych emocjach zapraszam do spędzania wolnego czasu w malowniczych uliczkach Starego i Głównego Miasta. Dla tych, którzy nawet po zawodach nie będą mieli ochoty na rozstanie się ze swoimi rowerami, polecam rekreacyjną jazdę po Gdańsku. A jest gdzie jeździć - długość tras rowerowych to 685 km, a wydzielonych dróg rowerowych 119 km - mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Best Replica Watches www.hollywatches.com
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL