R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41827067 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
8 kwietnia w Słubicach
Verus AOK Maraton MTB

 

Zgłoszenia online jeszcze do dzisiaj do 22


Tak było przed rokiem, 9 kwietnia 2016.
Fot. Piotr Kurek

Ośmego kwietnia odbędzie się Verus AOK Maraton MTB Słubice. To ósma już edycja imprezy, która po raz pierwszy odbyła się właśnie w tym nadgranicznym mieście, a sześć następnych zostało przeprowadzonych w Cybince i w Uradzie nad Odrą.

W minionych siedmiu latach w imprezach organizowanych przez Krzysztofa Murdzę, Roberta Tomczaka i Jarosława Misiołka (robią to z pasją i coraz sprawniej) uczestniczyli najlepsi polscy maratończycy MTB: Andrzej Kaiser, Bartosz Banach, Krzysztof Krzywy, Przemysław Ebertowski, Rafał Hebisz i inni. Długo można wyliczać nazwiska tych, którzy choćby raz zechcieli przyjechać na gościnną Ziemię Lubuską i wystartować w maratonie na rowerach górskich. 
 
W tym roku impreza wraca do Słubic. Start i meta zostały wyznaczone na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (Stadion Olimpijski). Startujący ruszą stąd, by pokazać się kibicom na ulicach miasta (Folwarczna i Rzepińska) przez około dwa kilometry. Dalej będzie jazda przez osiedle Zielone Wzgórze i leśne okolice miasta nad Odrą.

Jedna runda liczyć będzie 11 km. To dystans Mini. Ci z Mega pojadą go trzy razy - 39 km (3x13 km). Wielkość przewyższeń na jednej rudzie wyniesie 125 metrów. Maratończycy (panie i panowie) walczyć będą o puchary i dobre nagrody.

Jak przed rokiem i dwoma laty, odbędzie się także festyn rowerowy dla dzieci od 2 do 12 lat. Będzie aż dwanaście wyścigów dla najmłodszych.

Mówiąc krótko, organizatorzy na medal (Krzysztof Murdza, Robert Tomczak i Jarosław Misiołek) serdecznie zapraszają fanów kolarstwa górskiego 8 kwietnia do Słubic na znany w Polsce maraton MTB. Zaprasza nań także burmistrz miasta Tomasz Ciszewicz.

Będzie się działo sportowo na trasie. Pula nagród, jak zawsze, liczona jest w tysiącach złotych. Można jeszcze do dzisiaj (6 kwietnia) - godzina 22.00 zgłaszać swój udział w imprezie online: opłata startowa wynosi 45 zł i 70 zł, natomiast w dniu zawodów 60 zł i 90 złotych.

Wszelkie informacje o imprezie dostępne na stronie www.fslaktywni.pl. Tam także można się zapisać, zapoznać z regulaminem oraz obejrzeć profil trasy.

8 kwietnia polskie środowisko MTB spotyka się w Słubicach, mieście nadgranicznym nad Odrą. Warto się tam wybrać , spróbować swych sił, być może stanąć na podium.

Sześć już razy prowadziłem z mikrofonem w ręku maratony MTB w Cybince i Uradzie. Będę 8 kwietnia 2017 w Słubicach, będę tym razem prezentował polskie gwiazdy kolarstwa górskiego i prowadził je do mety, ale i także zwrócę uwagę na entuzjazm najmłodszych podczas ich szlachetnej rywalizacji na rowerach.

                                                      Piotr Kurek

8 kwietnia
VERUS AOK Maraton MTB Słubice 
  

Organizator: Miasto i gmina Słubice, Stowarzyszenie FSL - Aktywni dla Powiatu
Gdzie: Słubice - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Start: godzina 10.30 - Mini, 12.00 - Mega. Zapisy w biurze zawodów w dniu startu od godziny 7.30 do 10.00. Dwa dystanse do pokonania: Mini - 11 km, Mega - 39 km.
Więcej informacji: http://www.fslaktywni.pl/imprezy/verus-aok-maraton-mtb-slubice-2017

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL