R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867595 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wielkie finały maratonów MTB

 

Rowerowy rozkład jazdy na październik 2014


Grażyna Głowacka zaprasza w najbliższą niedzielę, 5 października, na XVI Rajd "Pieczonej Pyry" do Zielątkowa. Będzie się działo...
Fot. Ryszard Głowacki

Wielkopolscy fani MTB, ale nie tylko oni, nie będą narzekać na brak ciekawych imprez sportowo-rekreacyjnych w październiku w naszym regionie oraz w jego pobliżu. Mówiąc w największym skrócie, w tym miesiącu - na jego początku - odbędą się finały rozmaitych cykli maratonów MTB.

Kierunek Kwidzyn. Imprezą w tym mieście Czesław Lang, wielka figura polskiego kolarstwa, i Skandia oraz jej prezes Paweł Ziemba kończą tegoroczny i zarazem najbardziej prestiżowy i medialny cykl maratonów MTB w naszym kraju.

Startują w nim w najlepsi polscy kolarze górscy z jednej strony, z drugiej zaś amatorzy pojawiają się na każdej edycji. W tym roku imprez było już sześć (Warszawa, Kraków, Bytów, Bukowina Tatrzańska, Krokowa, Dąbrowa Górnicza), wielki finał cyklu w pierwszą sobotę października - czwartego.

W sobotę 4 października w Kwidzynie najbardziej szczęśliwym zawodnikiem będzie Mariusz Kowal (JBG-2 Professional MTB Team), który w Pucharze Polski w Maratonach MTB zdobył najwięcej punktów i został już jego triumfatorem. Start w pomorskim mieście będzie dla tegorocznego mistrza Polski w maratonie MTB formalnością, ale myślę, że doświadczony kolarz raz jeszcze będzie chciał pokazać swą sportową klasę.

27 września Dąbrowa Górnicza była przedostatnim przystankiem na trasie tegorocznego cyklu Skandia Maraton Lang Team. W nabliższą sobotę, 4 października, finałowe zawody w Kwidzynie, gdzie poznamy zwycięzców w klasyfikacji poszczególnych kategorii oraz triumfatora konkursu Camera Maraton i zdobywcę nagrody głównej, którą jest Jeep Compass.

Każdy ma blisko do Łopuchowa. W pierwszą niedzielę października większość Wielkopolan (pasjonatów kolarstwa górskiego) pojedzie do Łopuchowa na wielki finał wielkopolskiego cyklu maratonów MTB. Imprez w tym roku było kilka, każda z nich gromadziła po kilkaset fanów ścigania się na rowerach górskich.

Większość zawodów odbyła się w naszym regionie (Dolsk, Krzywa Wieś, Wyrzysk, Murowana Goślina, Suchy Las), dwie w Zachodniopomorskiem (Połczyn-Zdrój i Wałcz), ale wszystkie one cechował wysoki poziom sportowy, dobra organizacja i niezłe nagrody.

Do Łopuchowa (za Murowaną Gośliną - droga na Wągrowiec) w najbliższą niedzielę każdy z Wielkopolan będzie miał blisko. Wojciech Gogolewski, główny animator imprez MTB w Wielkopolsce, przygotował dwie trasy do pokonania: 31 km i 62 kilometry na terenie Puszczy Zielonka.

Nagrody czekają, prognoza pogody na najbliższą niedzielę jest wielce obiecująca, zatem warto się wybrać do Łopuchowa. W tym miejscu warto poinformować, że w minioną niedzielę w Łopuchowie zjawiło się na objazd trasy maratonu MTB prawie 60 osób (dokładnie 57), którą prowadzili Artur Kozal i Robert Machura (Red Fitness).

Nowość w Wolsztynie. Maraton na rowerach górskich w Wolsztynie przygotowują pasjonaci bicykli z tego miasta i wpisuje się on w coraz bardziej znany i rozpoznawalny w Polsce cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Jego wielki finał, już po raz piąty, odbędzie się w niedzielę 5 października.

Startujący zmierzą się z dwoma dystansami - Mini (44 km) i Mega (75 km). Jak zawsze dla najlepszych zawodniczek i zawodników elity, organizatorzy przygotowali nagrody finansowe o łącznej wartości 5450 złotych. W tym miejscu warto przypomnieć, że maraton został wpisany do Kalendarza imprez PZKol 2014 i spełnia warunki umożliwiające start w nim zawodników posiadających licencje w kategorii elita.

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB to liczne kategorie wiekowe, rywalizacja drużynowa oraz wyścigi dla dzieci i młodzieży oraz liczne i atrakcyjne nagrody rzeczowe. To także miła, rodzinna atmosfera, którą tworzą startujący - najwięcej z Lubuskiego, Wielkopolski i Dolnego Śląska. Warto wybrać się do Wolsztyna na maraton MTB w Nowej Soli, na który aktywiści rowerowi z tego miasta. I także Cezary Kaczmarek - człowiek biznesu, sponsor i fan rowerów i kolarstwa.

Tegoroczny finał zapowiada się wyjątkowo. Po raz pierwszy w historii cyklu przeprowadzona zostanie transmisja na żywo przez internet. Kamery będą śledzić zawodników podczas zmagań na trasie, a wszystko będzie można oglądać również na wielkim telebimie w centrum zawodów. W specjalnie na tę okazję przygotowanym studiu telewizyjnym Agnieszka Gulczyńska, dziennikarka poznańskiego Radia "Merkury" i pasjonatka MTB, będzie rozmawiała z zawodnikami i organizatorami maratonów, prowadząc wywiady oraz prezentacje.

Rajd "Pieczonej Pyry". To jeden z najbardziej atrakcyjnych rajdów turystycznych w Wielkopolsce. Organizują go Grażyna i Ryszard Głowaccy z Suchego Lasu przy nieocenionej pomocy Koła Gospodyń Wiejskich i strażaków z Zielątkowa oraz mieszkańców tej podpoznańskiej wsi.

Rowerzyści, uczestniczyło ich w przeszłości niekiedy prawie 500, jadą w stronę polany nad Samicą Kierską. Tam odbywają się konkursy zręcznościowe oraz poetyckie, w których motywem wywoławczym jest Pyra - symbol Wielkopolski.

W tym roku rajd odbywa się już po raz szesnasty i zapewne znów na jego mecie zjawi się kilka setek aktywnych turystów rowerowych. Grażyna Głowacka, Ryszard Głowacki, mieszkańcy Zielątkowa oraz władze gminy Suchy Las zapraszają na rajd, który dobrze wpisuje się w jesienny pejzaż rowerowych zdarzeń w Wielkopolsce.

Szosowe ściganie z nagrodami. 12 października, czyli w drugą niedzielę października, po dwóch tygodniach przerwy, szosowcy naszego regionu wracają na tor samochodowy "Poznań". Tego dnia odbędzie się wielki finał czwartków kolarskich, niezwykle udanego zamierzenia Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów.

Odbyło się ich kilkanaście, od kwietnia do września. Wielki finał odbędzie się w niedzielę 12 października. Szosowcy na zakończenie sezonu ścigać się będą na piętnastu rundach.

W trakcie finału czwartków kolarskich zostaną ogłoszone wyniki i wręczone będą nagrody pieniężnie, za trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach (do 49 lat, 50 lat i więcej), w wysokości 2000 zł za 1 miejsce, 1500 zł za 2 miejsce i 1000 złotych za 3 miejsce.

Po zakończeniu wyścigu prezes firmy "MERX Polska" Ryszard Kołacki - sponsor czwartków kolarskich- zaprasza wszystkich kolarzy na uroczysty obiad.


4 października

Skandia Maraton Lang Team

Organizator: Lang Team, Skandia -sponsor tytularny, Urząd Miasta Kwidzyna - współorganizator
Gdzie: Kwidzyn - plac Jana Pawła II
Start: godzina 11. Biuro zawodów czynne w piątek od godziny 16 do 19, w sobotę od 8.00 do 10.30. Cztery dystanse do pokonania: Rodzinny - 10 km, Mini - 42 km, Medio - 54 km, Grand Fondo - 86 km.
Więcej informacji: http://www.skandiamaraton.pl

Bike Maraton

Organizator: Grabek Promotion
Gdzie: Świeradow-Zdrój - deptak miejski
Start: godzina 11 - dystanse Giga, Mega i Mini. Biuro zawodów czynne w piątek od 16 do 21, w sobotę od 8.00 do 10.30.Trzy dystanse do pokonania: Mini - 30 km, Mega - 55 km, Giga - 75 km.
Więcej informacji: http://bikemaraton.com.pl

5 października

Bike Cross Gogol Maraton MTB

Organizator: Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina, ognisko TKKF "Pałuki" Wągrowiec
Gdzie: Łopuchowo - stadion sportowy
Start: godzina 11 - dystans Mega, 11.30 - Mini. Biuro zawodów czynne od 8 do 10.45. Dwa dystanse do pokonania: Mega - 62 km, Mini - 31 km.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB

Organizator: Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Jazda Wolsztyn", Kaczmarek Electric - Hurtownie Elektrotechniczne
Gdzie: Wolsztyn - Park Miejski
Start: godzina 11.00. Zapisy w biurze zawodów w dniu startu od godziny 8 do 10.30. Dwa dystanse do pokonania: Mini - 40 km, Mega - 75 km.
Więcej informacji: http://www.mtb.kaczmarekelectric.pl

XVI Rajd "Pieczonej Pyry - Zielątkowo 2014"

Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Suchy Las, mieszkańcy Zielątkowa, gmina Suchy Las
Gdzie: polana nad Samicą Kierską w Zielątkowie
Start: godzina 10.00 - końcowy przystanek Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, godzina 10.30 - zbiornik wodny "Ryga" w Suchym Lesie, 11.00 - wjazd na poligon w Złotnikach, 11.15 - Złotkowo (boisko), 11.45 - Golęczewo ("Biały Domek"), meta - godzina 12.15 - na polanie nad Samicą Kierską.
Więcej informacji: www.gminasuchylas.pl

12 października

Wielki finał czwartków kolarskich

Organizator: Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, Automobilklub Wielkopolski
Gdzie: Poznań - tor samochodowy "Poznań"
Start: godzina 13.00. Zapisy w biurze zawodów w dniu startu od godziny 12 do 12.45. Szosowy wyścig kolarski na dystansie 61 kilometrów (15 rund).
Więcej informacji: www.poznancyclingmaraton
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL