R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41338159 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Obiszów jest gotowy na organizację
imprez międzynarodowych

 

Wacław Skarul, prezes PZKol, podsumował
Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB


Paweł Czopek (452) - świetny przed laty kolarz (reprezentant na Wyścig Pokoju), Wacław Skarul - prezes Polskiego Związku Kolarskiego, Andrzej Piątek - dyrektor sportowy PZKol, "ojciec" sukcesów naszego MTB na arenie międzynarodowej. Obiszów, 8 września 2013.

– Panie Prezesie, Obiszów zdał egzamin?

- Oczywiście. Imprezę uważam za udaną i to z kilku względów. Po pierwsze, to, że przyjechała cała polska czołówka MTB. Zresztą w ogóle, frekwencja była bardzo zadowalająca. Druga kwestia, to organizacja samych zawodów. Można ją ocenić na piątkę z plusem. Zresztą nigdy nie wątpiłem, że Obiszów sobie poradzi. Kolejne kwestie to: piękna pogada i kibice, którzy bardzo licznie dopingowali kolarzy

- A trasa, którą zresztą sam Pan pokonał?

- Którą przeżyłem. Była bardzo wymagająca, o czym świadczą wypowiedzi Katarzyny Solus-Miśkowicz, czy Piotra Brzózki. Trasa w Obiszowie jest bardzo zróżnicowana, interwałowa, przez co trudna. Ci, którzy mówią, że jest płaska, a tu nie startowali, są w błędzie. 600 metrów przewyższenia na pętli mówi samo za siebie. Duże wrażenie na mnie zrobiły długie trawersy. Zresztą za całe utechnicznienie dystansu gratulacje należą się organizatorom. Myślę, że Obiszów stać nawet na więcej niż Mistrzostwa Polski.


Marek Galiński (polski kolarz górski wszech czasów) i Piotr Kurek. Obiszów, 8 września 2013.
Fot. Paweł Urbaniak/www.bikelife.pl

- Maratony z międzynarodową obsadą?

- Szczerze powiem, że nie widzę przeszkód. Obiszów jest gotowy na przyjęcie międzynarodowych imprez.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL