R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867466 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zabłoceni ponad miarę

 

Maraton MTB w Suchym Lesie    


Marek Ostrowski na trasie sucholeskiego maratonu MTB.
Fot. Hanna Marczak

To był trudny maraton MTB. Dziś w Suchym Lesie jego uczestnicy wadzili się nie tylko z terenem poligonu Biedrusko, gdzie jazda na rowerze zawsze nie należy do łatwych, a który w niedzielę wydawał się być jednym wielkim bajorem. Błoto było na każdym kilometrze trasy, nie dziwi zatem wcale, że dojeżdżający do mety byli brudni ponad miarę. 

Na dystansie Mega jako pierwsi zgodnie dojechali trzej zawodnicy ekipy Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link: Filip Jeleniewski z Podanina, Michał Górniak z Poznania i Hubert Semczuk z Wyrzyska. Trasę 50 kilometrów pokonali w czasie 1:48:00, 1:48:01, 1:48:04. 


Ruszyli na trasę dystansu Mega.
Fot. Hanna Marczak

Miejsce czwarte zajął Mateusz Kanoniczak z Poznania (Agrochest Team) - 1:52:11, cztery sekundy za nim linię mety przejechal kolega klubowy Przemysław Mikołajczyk z Konina, szósty był Radek Lonka z Września (Volkswagen Samochody Użytkowe) - 1:52:30. 

Miejsca od siódmego do dziesiątego open kolejno zajęli: 7. Mateusz Mróz z Czapur (Convert MrózRowery Team), 8. Marcin Urbaniak z Poznania (Colex Racing Team), 9. Krzysztof Orlik z Poznania i 10. Artur Małkowski z Kobylnicy (obaj Agrochest Team). 


Błoto było prawie wszędzie.
Fot. Hanna Marczak

Z dystansem Mega wadziły się 92 osoby, w tym siedem pań. Wśród nich pewnie triumfowała utytułowana Marta Gogolewska z Wągrowca (Merx Team) - jej czas 2:09:16. Druga była Magdalena Hałajczak z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) - 2:11:03, trzecia - Ewa Szymankiewicz z Poznania (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link). 

W rywalizacji Mini Pro (34 km) triumfował Piotr Marciniak z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) przed Maksymilianem Bieniaszem z Poznania (Rowerowania Fun Club) i Maciejem Połatyńskim ze Środy Wielkopolskiej (Superior Bike Team). 


Panie rozpoczęły jazdę na dystansie Mega.
Fot. Hanna Marczak

Jazdę na dystans Mini (34 km) ukończyło 331 osób, w tym 29 pań. Dwadzieścia dwie osoby nie zostały sklasyfikowane. Pierwsze trzy miejsca wśród panów zajęli: 1. Dawid Luczak (Victoria Jarocin), 2. Grzegorz Podgórski (FSD Strzelce Krajeńskie) i 3. Oskar Kucharczak z Sadów (MTB Hauraton Team). Joanna Połuch z Poznania (JakśBud Biedrusko) wygrała wśród pań i była dziś bodaj najbardziej zadowoloną osobą w Suchym Lesie. Jej koleżanka i rywalka zarazem Martyna Paszkowska z Poznania (Superior MTB Team) na końcowej kresce zameldowała się za zwyciężczynią na drugim miejscu. Trzecia była Barbara Andrzejewska (AF Mosina Team). 

Bike Cross Maraton Gogol MTB był dziesiątą odsłoną tegorocznego cyklu. Jego finał - w niedzielę 8 października - w Łopuchowie. 

                           Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL