R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888616 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Marta Gogolewska i Mateusz Mróz
najlepsi w Suchym Lesie

 

Kolejna edycja Bike Cross Maraton Gogol MTB


Start zawodniczek i zawodników na dystansie Mega. Suchy Las, 5 sierpnia 2018.
Fot. Piotr Kurek

Świeciło słońce, było ciepło, wiatr nadmiernie nie dmuchał - w takiej oto scenerii ścigali się dzisiaj w Suchym Lesie fani kolarstwa górskiego w kolejnej edycji cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2018. Na najdłuższym dystansie (Mega, 50 km) triumfowali Marta Gogolewska z Wągrowca (Merx Team) i Mateusz Mróz z Czapur (Mróz Rowery Team).

Suchy Las od wielu już lat jest miejscem, gdzie odbywa się maraton MTB. Po starcie jego uczestnicy, panie i mężczyzni, jadą w stronę poligonu Biedrusko, tam trudzą się niemiłosiernie na wertepach i nierównościach i wracają na linię mety. Jest tradycją tego miejsca, że zawsze są tutaj jakieś kałuże, błocko, trudne do przejechania fragmenty trasy. Nie inaczej było też i dziś, choć nie tak dramatycznie jak przed rokiem.


Sylwia Szplewska-Larek (z lewej) i Joanna Połuch stoczyły zaciętą walkę na trasie Mini.
Fot. Piotr Kurek

Jako pierwszy linię dystansu Mega (50 km, trzy rundy po 16 km plus dojazd na pętle i powrót na linię mety) pokonał Mateusz Mróz z Czapur, były szosowiec. – Przez pierwsze dwadzieścia minut jazdy towarzyszyło mi kilku zawodników, później przyspieszyłem i samotnie przez 40 kilometrów podążałem do zwycięstwa - mówi były reprezentant Polski. No cóż, wygrana cieszy, ale to rezultat solidnych treningów od marca tego roku. Przejeżdżam co miesiąc od 800 do tysiąca kilometrów na rowerze górskim i to po szosie - podkreślił teraz już 38-letni amator MTB.

Zwycięzca przejechał trasę 50 km w czasie 1 godziny 45 minut 19 sekund. Drugiego na mecie Wojciecha Polcyna z Poznania wyprzedził o 2 minuty 28 sekund. Sylwester Swat z Przeźmierowa był trzeci - 01:47:52, Krzysztof Miężał z miejscowości Tulce czwarty - 00:1:47:54, Artur Sobkowiak z Piły piąty - 01:49:03 i utytułowany Radek Lonka z Wrześni (dwukrotny triumfator Tour de Pologne Amatorów) - szósty z czasem 01:49:20.


Marta Gogolewska w rozmowie z red. Agnieszką Łęcką.
Fot. Piotr Kurek

Na jazdę na dystansie Mega zdecydowało się pięć pań. Wygrała Marta Gogolewska z Wągrowca (02:02:00) przed Dominiką Smyk i Małgorzatą Gogolewską (obie z Wagrowca). Czwarta była Katrzyna Sokołowska ze Swarzędza, piąta - Anna Widerska z Łopuchowa.

Z dystansem 34 km skutecznie poradziło sobie 255 osób, w tym 32 panie. Triumfowali Joanna Połuch z Poznania (Jakś Bud Biedrusko) i Piotr Marciniak z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).


Najlepsi zawodnicy na dystansie Mega oraz wójt Suchego Lasu Grzegorz Wojtera.
Fot. Piotr Kurek

Dziś odbył się maraton MTB w Suchym Lesie. Niedawno na polanie przy ulicy Bogusławskiego, gdzie w niedziele było zlokalizowane miasteczko zawodów, oddany został do użytku park rowerowy. Jeszcze wcześniej, 13 lipca o godzinie 13.00, została udostępniona fanom dwóch kółek ścieżka rowerowa z Radojewa do Biedruska. Mówiąc w wielkim skrócie, wszystkie te działania trzeba zapisać koniecznie i tylko pozytywnie na konto władz gminy Suchy Las i jej wójta Grzegorza Wojtery.

Doświadczony samorządowiec był dziś z fanami MTB. Interesował sie przebiegiem imprezy i pracowicie honorował najlepsze panie i najlepszych panów na obu dystansach - open i w poszczególnych kategoriach.

                                     Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL