R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832227 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Maja Włoszczowska
wystartuje w Dąbrowie Górniczej

 

W sobotę 17 września  wielki finał 
cyklu Skandia Maraton Lang Team  
 


Przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro Maja Włoszczowska w pięknym stylu (na zdjęciu) wywalczyła po raz kolejny tytuł mistrzyni Polski w kolarstwie górskim. Gielniów, 16 lipca 2016.
Fot. Piotr Kurek

Sobotni wielki fin cyklu Skandia Maraton Lang Team, który odbędzie się 17 września w Dąbrowie Górniczej, będzie obfitował w liczne atrakcje sportowe. Razem z kolarzami-amatorami wystartuje dwukrotna srebrna medalistka olimpijska Maja Włoszczowska. Nasza gwiazda zapowiada, że w sobotę chce podziękować kibicom za wsparcie podczas jej pamiętnej rywalizacji na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. 

- Mój medal olimpijski jest także zasługą fanów, gdyż zawsze mogłam liczyć na ich doping i wsparcie. W Dąbrowie Górniczej pojadę razem z uczestnikami Skandia Maraton Lang Team - zapewnia Maja Włoszczowska, na co dzień zawodniczka Kross Racing Team. Naszą medalistkę olimpijską będzie można spotkać w sobotę od rana na starcie i mecie zawodów w Parku Hallera. 

Czwarta finałowa edycja Skandia Maraton Lang Team i jednocześnie szósta, przedostatnia edycja Maratonów Rowerowych Lang Team rozpocznie się w sobotę o godz. 11:00. Zawodnicy będą rywalizować na trzech dystansach: Grand Fondo (81 km), Medio (65 km) i Mini (39 km). Na godz. 11:20 zaplanowano start rodzinnej parady rowerowej, podczas której każdy będzie mógł przejechać 10-kilometrową trasę prowadzącą ulicami miasta i wzdłuż zbiornika Pogoria 2. Dekorację zaplanowano od godz. 14:00 do godz. 16:00.

Poprzednie tegoroczne edycje Maratonów Rowerowych Lang Team odbyły się w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Bukowinie Tatrzańskiej - Bukovina Resort i Krokowej. Wszędzie dopisała frekwencja - na startach zjawiły się setki fanów MTB, wspierały ich tysiące widzów. Ostatnia tegoroczna edycja maratonów Czesława Langa została zaplanowana na 1 października w Kwidzynie.  

W klasyfikacji drużynowej Skandia Maraton Lang Team o pierwsze miejsce walczą zacięcie przez cały sezon dwie ekipy z Poznania: Euro Bike Kaczmarek Electric Team i Duda Cars TP-LINK Rybczyński Team. Obie wybierają się do Dąbrowy Górniczej w najsilniejszych składach. Ekipa Piotra Pawlaka udaje się tam w prawie 30-osobowym składzie.

Autor Wielkopolskiego Rowerowania też jedzie do Dąbrowy Górniczej. Jestem związany z maratonami Czesława Langa i Skandii od ich początku, czyli od kwietnia 2007 roku. Startuję w nich jako zawodnik, zawsze na dystansie Mini. W sobotę 17 września będzie to mój 44. start w najbardziej prestiżowym i medialnym cyklu maratonów MTB w Polsce.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL