R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900364 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Pedałowali po szyszkach

 

Wielkopolanie w niedzielę jadą do Skoków


Fani MTB objeżdżali w czwartek trasę niedzielnego maratonu w Skokach.
Fot. Krzysztof Ludzkowski

W niedzielę w Skokach odbędzie się kolejna, już piąta, edycja cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2017. Startujący tym razem zmierzą się z dwoma dystansami: Mega - 69 kilometrów i Mini - 33 km.

– Spotkaliśmy się w czwartek w godzinach popołudniowych, by jeszcze raz objechać trasę niedzielnego maratonu MTB - mówi Karolina Stefaniak, entuzjastka kolarstwa górskiego ze Skoków i zarazem pracownica tutejszego Urzędu Miejskiego. – Byli ludzi z Murowanej Gośliny, Rogoźna, Poznania i ze Skoków. Mieliśmy szczęście, gdyż nie dopadł nas deszcz. Przejechaliśmy całą trasę Mini o długości 33 kilometrów. Humory dopisywały, w kilku miejscach zatrzymaliśmy się, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. By jakoś opisać krótko nasz objazd, powiem, że pedałowaliśmy po szyszkach - relacjonuje Karolina Stefaniak. I dodaje: – Będą dukty leśne, trochę piachu, kilka niespodzianek i także podjazdów nie zabraknie.


Pamiątkowe zdjęcie z trasy czwartkowego objazdu.
Fot. Krzysztof Ludzkowski

W niedzielę 25 czerwca nie tylko wielkopolscy fani MTB już po raz trzeci zawitają do Skoków. Poprzednie maratony w tym wielkopolskim miasteczku odbyły się przed rokiem i dwoma laty. Trasa wiedzie w ładnej okolicy, startujący na Mega będą objeżdżać urokliwe jezioro Rościńskie.

Prognozy pogody na niedzielę są zachęcające, by rywalizować w maratonie MTB. Wielkopolanie zatem spotykają się na zielonym placu w Skokach, gdzie będzie zlokalizowane miasteczko zawodów, także start i meta. Będzie to piąta (po Dolsku, Mosinie, Wyrzysku i Chodzieży) odsłona wielkopolskiego cyklu maratonów na rowerach górskich.

Bike Cross Maraton Gogol MTB 2017

25 czerwca, Skoki

Organizator: Urząd Miasta i Gminy Skoki, ognisko TKKF "Pałuki" Wągrowiec
Gdzie: Skoki - boisko piłkarskie, ulica Parkowa
Start: godzina 11.15 - dystans Mega, 11.30 - Mini. Biuro zawodów czynne w dniu zawodów od 8 do 10.45. Dwa dystanse do pokonania: Mega - 69 km, Mini - 33 km.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL