R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824714 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W niedzielę jedziemy do Mosiny

 

Maraton MTB w przepięknej okolicy

 

To może być jeden z najciekawszych maratonów MTB w Wielkopolsce. I to nie tylko w tym roku. Czynnikiem o tym przesądzającym, w pierwszej kolejności, jest przepiękna okolica - a mianowicie tereny Wielkopolskiego Parku Narodowego. 5 czerwca 2011 roku o godzinie jedenastej rozpocznie się jazda, do wyboru będą dwa dystanse - 38 lub 76 kilometrów. Miejsce startu i meta - podpoznańska Mosina.

Niedzielę 5 czerwca 2011 warto już wpisać do swych kalendarzy, gdyż tego dnia odbędzie się maraton MTB w Mosinie. Organizuje go niezastąpiony Wojciech Gogolewski we współpracy z władzami podpoznańskiego miasteczka i Starostwem Powiatowym w Poznaniu.

Zawodnicy o godzinie 11 zjadą z Pożegowa do Mosiny, pokażą się jej mieszkańcom, zatoczą koło ulicami miasta i ... Start ostry nastąpi na wysokości torów kolejowych (nieczynna linia do Osowej Góry) i maratończykom MTB przyjdzie na dobry początek zmierzyć się z kilometrowym podjazdem.


Jazda po Wielkopolskim Parku Narodowym jest zawsze przeżyciem. Po raz pierwszy na terenie WPN dojdzie do rywalizacji w maratonie MTB.

Kiedy dotrą na Pożegowo, skręcą w lewo, by pomknąć w stronę jeziora Kociołek, dalej w stronę Witobla, Trzebawia, Szreniawy i stamtąd w kierunku Puszczykowa i mety. Po 38 kilometrach osiągną ją ci, którzy zdecydują się na dystans krótszy, dwie rundy przyjdzie pokonać kolarskim herosom. Trasa raczej szybka, momentami piaszczysta, jednak bez przesady. Nie będzie jednak całkiem płasko.

W okolicach Szreniawy startujący wjadą na wzniesienie, gdzie jest usytuowana wieża widokowa, a w okolicach drugiego bufetu na terenie ośrodka Wielspin zawodnicy pojadą trasą, na której od 10 lat rozpoczynaliśmy sezon XC a w tym roku będziemy go kończyć. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL