R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825400 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Andrzej Kaiser
zaprasza do Mądrzechowa

 

15 lipca III Bytowski Maraton Rowerowy MTB

 
Sławomir Pituch (500) od startu na prowadzeniu. Mądrzechowo, 22 października 2016 - I Bytowski Maraton Rowerowy MTB.
Fot. Piotr Kurek

W niedzielę 15 lipca 2018 w Mądrzechowie odbędzie się III Bytowski Maraton Rowerowy MTB. Jego uczestnicy zmierzą się z dwoma dystansami - Mega (60 kilometrów) i Mini (30 km). Na piękną Ziemię Kaszubską serdecznie zaprasza Andrzej Kaiser - legenda polskiego kolarstwa górskiego.

To już trzecia odsłona Bytowskiego Maratonu Rowerowego MTB. Pierwszy odbył się w październiku 2016 roku. Wzięło w nim udział 161 osób, które rywalizowały na leśnych drogach wokół malowniczych jezior i to w jesiennej scenerii. Przed rokiem panie, panowie oraz dzieci ścigały się w sierpniu.

Główni organizatorzy imprezy - Andrzej Kaiser i Eugeniusz Wiatrowski (sołtys Mądrzechowa) - postanowili w tym roku przeprowadzić ją w połowie lipca. Trasa została starannie wyznaczona i to tak, by pokazać urodę Kaszub. Startujący pojadą wokół kilku jezior i będą się czuli jak w Bieszczadach.


Eugeniusz Wiatrowski, Aleksandra Zabrocka i Andrzej Kaiser. Mądrzechowo, październik 2016.
Fot. Piotr Kurek

Andrzej Kaiser. "Kaszubski Wilk", mieszkaniec Bytowa, jest już od ponad trzydziestu lat obecny w polskim kolarstwie. Startuje w przełajach, na szosie, ale regularnie wygrywa maratony na rowerach górskich. Uczestnik kultowego maratonu MTB Absa Cape Epic w Republice Południowej Afryki (2015). W połowie stycznia tego roku zdobył w Koziegłowach tytuł mistrza Polski w kolarskich przełajach w swej kategorii wiekowej (rocznik 1973).

– Przed dwoma laty i rokiem wyznaczałem przepiękną trasę wokół Mądrzechowa, gdzie odbywała się impreza, ze społecznikami zadbałem o nagrody, o catering, o wsparcie wolonatariuszy i strażków, o profesjonalny pomiar czasu. Nie inaczej będzie i 15 lipca, ale tym razem może dam radę i wystartować - mówi człowiek, który w Bytowie przy ulicy Sikorskiego 39 prowadzi sklep rowerowy. – Zapraszam przez cały rok w to miejsce mieszkańców mojego miasta oraz turystów nie tylko z Polski - podkreśla jeden z najbardziej rozpoznawalnych kolarzy górskich naszego kraju.

Eugeniusz Wiatrowski. Sołtys od ośmiu już lat Mądrzechowa, kaszubskiej wsi pod Bytowem (kierunek Kościerzyna). Przed jego domem dumnie na wysokim maszcie powiewa polska flaga, na płocie bez trudu można zobaczyć napis SOŁTYS. Wcześniej był oficerem policji w stopniu majora/ podinspektora w Komendzie Powiatowej w Bytowie. Społecznik i niespokojny duch, któremu się zachciało zorganizować maraton MTB w swej wsi - razem z Andrzejem Kaiserem. Jeździ na rowerze, ma górski o nazwie Trek - prezent od Lecha Piaseckiego. I jeszcze jedno: to przyjaciel Czesława Langa, któremu w minionych trzynastu latach (także w minionym roku) wiódł kolumnę reklamową podczas Tour de Pologne.


Uczestnicy wyścigu dla dzieci, Euzebiusz Marciniak (pierwszy trener Czesława Langa) oraz autor Wielkopolskiego Rowerowania. Mądrzechowo, październik 2016.
Fot. archiwum Piotra Kurka

Ci dwaj panowie zapraszają 15 lipca 2018 do Mądrzechowa na III Bytowski Maraton Rowerowy MTB. Byłoby miło zobaczyć na starcie Mariusza Gila, Krzysztofa Krzywego, Łukasza Derhelda, Tomasza Repińskiego, .jak rownież Jacka Rogowskiego, Andrzeja Jaroszonka, Andrzeja Maziarza, Wiesława Fidurskiego, czy też Jana Dymeckiego. I także liczne grono Wielkopolan.

15 lipca 2018 to czas letniego wypoczynku, zatem z możliwości uczestnictwa w tej niezwykle sympatycznej imprezie sportowo-rekreacyjnej w Mądrzechowie pod Bytowem mogą skorzystać odpoczywające na Kaszubach całe rodziny (będą także wyścigi dla dzieci).

                                             Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL