R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329991 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Magdalena Hałajczak i Robert Banach
najszybsi na dystansie Mega

 

433 startujących w maratonie MTB w Dolsku


Sebastian Swat prowadzi grupę na punkt widokowy. Za nim Zbigniew Górski, Andrzej Kaiser, Sylwester Swat, Mateusz Rybczyński i Bartosz Banach. Przed nimi jadą Robert Banach i Krzysztof Krzywy.

To był ładny dzień wielkopolskiego kolarstwa górskiego. W Dolsku odbył się inauguracyjny maraton MTB w cyklu Grand Prix Wielkopolski. Ścigało się na dwóch dystansach - Mini (36 km) i Mega (70 km) - 433 startujących kobiet i mężczyzn. Na najdłuższym dystansie triumfowali Magdalena Hałajczak (Corratec Team Poznań) i Robert Banach (HP-Sferis). Krótszą trasę najszybciej przejechali Małgorzata Zellner (Corratec Team Poznań) oraz Albert Fokt z Kalisza (Honda Reco Kaźmierczak) i Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieży (Corratec Team).


Robert Banach (590, HP-Sferis) na mecie przed Krzysztofem Krzywym (Corratec Team Poznań). Zwycięzca pokonał trasę 70 km w czasie 2 godzin 18 minut, Krzysztof Krzywy zameldował się na mecie 2 sekundy później.

Rywalizacja mężczyn na dłuższym dystansie, 70 km - Mega, była niezwykle zacięta i wielce interesująca. Kiedy zawodnicy pojawili się na punkcie widokowym, wiadomo w tym momencie było, że dwójka zawodników uciekła reszcie. Byli to Robert Banach i Krzysztof Krzywy. Trzy minuty za nimi jechała grupa ośmiu kolarzy - Wojciech Halejak, Bartosz Banach i Michał Kowalczyk (HP-Sferis), Mateusz Rybczyński (Rybczyński S.Olivier MTB Team), Zbigniew Górski i Andrzej Kaiser (obaj Corratec Team), bracia Sebastian Swat i Sylwester Swat.


Dwaj znani poznańscy lekarze na mecie: Wojciech Jurasz (570), za nim Jacek Swat - dystans Mega.

Tak też już pozostało do końca wyścigu. Robert Banach i Krzysztof Krzywy nie dali się dogonić, zaś ósemka wjechała prawie razem na metę - w kolejności 3. Wojciech Halejak, 4. Bartosz Banach, 5. Mateusz Rybczyński, 6. Michał Kowalczyk, 7. Zbigniew Górski, 8. Andrzej Kaiser, 9. Sebastian Swat, 10. Sylwester Swat - w odstępie 30 sekund.


Dolsk, jak na dłoni, widziany z punktu widokowego.

Krzysztof Krzywy z Gdańska zajął dziś na Mega drugie miejsce i tak opisywał przebieg rywalizacji. – Gdzieś na siódmym kilometrze zaatakował mocno Robert Banach. Naprawdę pociągnął odważnie, ze wszystkich sił. Skoczyłem mu na koło i odjechaliśmy reszcie zawodników. Dawaliśmy przez cały czas solidne zmiany, Robert (chylę przed nim czoło) mocniejsze. Średnia wypadła ponad 28 kilometrów na godzinę. Na końcówce rówieśnik z Gdańska zachował więcej sił i wygrał dzisiaj w Dolsku. Wczoraj też wygrał zawody XC w Gdańsku, wyścig elity, w którym startowało około sześćdziesięciu zawodników. Ja byłem piąty wczoraj, dziś drugi. W Dolsku miałem niezawodnych kibiców - żonę Joannę i ojca Zbigniewa. Za tydzień startuję w maratonie MTB Electric Kaczmarek w Boszkowie, 3 maja na szosie w Lubawie i 6 maja w Krakowie - podczas inauguracji Skandia Maraton Lang Team.


Magdalena Hałajczak (207) i za nią mężczyni na dystansie Mega.

Dzień wcześniej (5 maja) Krzysztof Krzywy (zodiakalny Byk) kończy 34 lata, ale nie sądzę, by rywale dali jakieś ulgi pod Wawelem sympatycznemu gdańszczaninowi, który kolejny sezon startuje w barwach Corratec Team Poznań.


Liderzy z Mini: Bartosz Kołodziejczyk (210), Albert Fokt i Przemysław Mikołajczyk podjeżdżają na punkt widokowy. Na metę wjechali razem Bartosz Kołodziejczyk i Albert Fokt (1. miejsce dla obu), za nimi był Przemysław Mikołajczyk.

Można powiedzieć, bez nadużywania wielkich słów, że był to sportowo najmocniej obsadzony maraton MTB w Polsce - oczywiście w sezonie 2012.


Magdalena Hałajczak i Ryszard Pawlak. Dolsk, 22 kwietnia 2012.

Najlepsza z kobiet na dystansie Mega Magdalena Hałajczak zajęła 28. miejsce w łącznej klasyfikacji - z czasem 2:33:24 h. 

Mega (70 km) - zwycięzcy
K-2 - Ewa Mielcarek (Corratec Team Poznań) - 2:58:58
K-3 - Magdalena Hałajczak (Corratec Team Poznań) - 2:33:24
K-4 - Edyta Swat (Swat Team) - 3:13:34
M-1 - Jakub Najs (Corratec Team Poznań) - 2:29:54
M-2 - Wojciech Halejak (HP-Sferis) - 2:21:11
M-3 - Robert Banach (HP-Sferis) - 2:18:00
M-4 - Rafał Łukawski (Taris Sevroll Puszczykowo) - 2:25:06
M-5 - Marek Witkiewicz (Venutto Jewellery Sport Colection) - 2:29:54
M-6 - Jan Dymecki (Corratec Team Poznań) - 2:35:42


Artur Spławski znów wygrał i powiększył swą kolekcję zwycięstw o jeszcze jeden puchar. Drugie miejsce - Roman Rutkowski, trzeci Grzegorz Napierała. Z lewej burmistrz Dolska Henryk Litka, z prawej radny miasta i gminy Dolsk Zbigniew Kierzkowski.

Mini (36 km) - zwycięzcy
K-1 - Marta Rybakowska (Pyrcyk Team) - 2:27:10
K-2 - Marta Gogolewska (T-Kłos Team Murowana Goślina) - 1:43:03
K-3 - Małgorzata Zellner (Corratec Team Poznań) - 1:35:36
K-4 - Małgorzata Gogolewska (T-Kłos Team Murowana Goślina) - 1:57:32
M-1 - Jakub Kazubski (Real 64-sto) - 1:26:37
M-2 - Bartosz Kołodziejczyk (Corratec Team Poznań) - 1:24:37
M-3 - Albert Fokt (Honda Reco Kaźmierczak) - 1:24:36
M-4 - Przemysław Mikołajczyk (Honda Reco Kaźmierczak) - 1:24:38
M-5 - Artur Spławski (Poznań) - 1:27:13
M-6 - Kazimierz Gogolewski (Corratec Team Poznań) - 1:45:19


Walka o trzecie miejsce na dystansie Mega: 3. Wojciech Halejak, 4. Bartosz Banach, 5. Mateusz Rybczyński, 6. Michał Kowalczyk.  

x Czas mierzyła i wyniki zestawiała dziś w Dolsku firma DomTel Sport Timing Słupsk Grzegorza Lipińskiego (http://www.domtel-sport.pl/), ta sama, która współpracuje z Czesławem Langiem podczas Tour de Pologne oraz maratonów Skandii.

x Najbardziej zadowoleni byli dzisiaj Sławomir Pluciński (ojciec) i jego 7-letni syn Wiktor. Przejechali wspólnie dystans Mini na specjalnym rowerze i na zakończenie imprezy dopisało im szczęście: wylosowali główną nagrodę - rower, którą ufundował Browar Fortuna z Miłosławia.

x Piotr Pawlak, szef poznańskiego Corratec Temu, wystartował na dystansie Mini i w kategorii M-4 zajął trzecie miejsce, za Przemysławem Mikołajczykiem i Tomaszem Dopierałą.

x Szesnaste miejsce na dystansie Mega zajął Mateusz Mróz, który dwadzieścia lat ścigał się na szosie, i który od dwóch lat startuje już amatorsko w barwach Rybczyński S.Olivier MTB Team.

x Kilka ekip zjawiło się w prawie pełnych składach: Pyrcyk Team, Corratec Team, Taris Sevroll Puszczykowo, GKKG Gniezno, Honda Reco Kaźmierczak Kalisz, UKS Sportowiec Piła, Orzeł Lipno, T-Kłos Team Murowana Goślina.

x Przemysław Gronostaj, były starosta obornicki, startował na dystanie Mini i zajął 145. miejsce. Za tydzień, 29 kwietnia, w Obornikach odbędą się Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim.

x Najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników na zakończenie imprezy pracowicie honorował burmistrz Dolska - Henryk Litka, który swą funkcję pełni od ponad dwudziestu lat i cieszy się ogromnym zaufaniem mieszkańców krainy dziesięciu jezior. Wspierał go radny miasta i gminy Dolsk Zbigniew Kierzkowski.

x Dystans Mini ukończyło 233 zawodniczek i zawodników. Na słowa pochwały zasłużył Oscar Rychlicki (rocznik 2001), który z Pawłem Rychlickim (były kolarz grupy Mróz) razem wjechał na metę. Ojciec i syn jechali dystans Mini 3 godziny 15 minut 36 sekund.

x Druga edycja maratonu MTB w cyklu Grand Prix Wielkopolski odbędzie się 20 maja w Gnieźnie.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL