R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902529 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Grzegorz Grabarek
wygrał u siebie

 

Maraton "Kaczmarka" w Zielonej Górze


Prawie pół tysiąca osób wystartowało w niedzielę 4 wrzesnia 2022 w Zielonej Górze.

Fot. FOTOMTB.pl

Dziś w Zielonej Górze odbył się kolejny w tym roku, już dziewiaty, maraton MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric. Wzięło w nim udział prawie pięćset osób, nie licząc wcale licznej grupy dzieci do lat dziesięciu. W najważniejszej rywalizacji, na dystansie Giga - 74 km, triumfowali: Sandra Samolewska i Grzegorz Grabarek. Rowerowa niedziela w stolicy polskiego winobrania wypadła na medal.

Pogoda sprzyjała startującym i organizatorom. Świeciło słońce, nie było zbyt gorąco, czuło się wrześniową rzeskość powietrza. Trasa wyznaczona przez Kamila Wieczorka przypadła fdo gustu zawodniczkom i zawodnikom.Runda liczyła 25 kilometrów. Ci z Mini pokonywali ją raz, z Mega - dwa razy, z Giga - aż trzy.

Ci z najdłuższego dystansu pedałowali aż ponad trzy godziny - dokładnie 03:10:51. Taki czas zmierzono dwójce najlepszych zawodników: zwycięzcy Grzegorzowi Grabarkowi z Zielonej Góry (TBM Systems) i drugiemu na mecie Mariuszowi Gilowi ze Strzelec Krajeńskich (Euro Bike Team). Hubert Semczuk z Poznania (Strefasportu.pl MW Invest) pędził razem z nimi na końcową kreskę i zameldował się na niej raptem jedną sekundę za tą dwójką.

Z trasą Giga zmierzyła się tylko jedna  pani - Sandra Samolewska z Wilkowic (Eurorower.pl), która pokonała ją w czasie 3 godzin 55 minut 15 sekund.

Na trasie Mega triumfowali: Idalia Banaś z Zielonej Góry (Seven Perceptus Team) i Piotr Marciniak z Poznania (Berotu Team), na Mini zaś Rozalia Dutczak (LKS Trasa Zielona Góra) i Marcin Wider z Zielonej Góry (Bike Garage).

Frekwencja była dobra - prawie 500 startujących, nie licząc grona kilkudziesięciu dzieci biorących udział w rowerowych zawodach najmłodszych do lat dziesięciu. Warto odnotować też, że w rywalizacji żaków, żaczek, młodziczek i młodzików wzięło udział aż 41 młodych entuzjastów dwóch kółek.

Kolejny maraton z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB odbędzie się za tydzień, 11 września, w Nowej Soli.

                                Piotr Kurek  
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL