R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41697979 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wygrać u siebie - bezcenne

 

Paulina Bielińska najszybsza w Wojnowie


Specjalna statuetka za osiągnięcia sportowe i rozsławianie Kargowej.
Fot. Mateusz Rybczynski

– To było ładne moje zwycięstwo - mówi Paulina Bielińska z Kargowej. Zawodniczka poznańskiego teamu Duda-Cars TP LINK Rybczyński Bikes wygrała w niedzielę w Wojnowie rywalizację pań podczas czwartego w tym roku maratonu MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric.

– Zawody odbywały się kilka kilometrów od mego domu rodzinnego, w ośrodku wypoczynkowym Wojnowo. Mieszkam w Kargowej, pomagałam w znakowaniu trasy, którą dobrze znam. Od startu starałam się jechać szybko, na równi z grupą silnych kolarsko mężczyzn - mówi reprezentantka Polski, która na niedawnych Mistrzostwach Europy w Maratonie MTB na Łotwie zajęła w wyścigu elity kobiet 4. miejsce.

– Wygrałem u siebie, prawie pod rodzinnym domem - śmieje się się 22-letnia kolarka, która w tym roku przeskoczyła z grona amatorów do grupy kobiet z licencją. – Dopingowali mnie mieszkańcy Kargowej i okolic. Powiem krótko, po moim sukcesie na Łotwie stałam się bardziej rozpoznawalna w miejscu, w którym mieszkam. 


Pięć najlepszych pań w wyścigu elity na dystansie Giga w Wojnowie. Katarzyna Hendrzyk-Majewska (od lewej), Paulina Bielińska, Małgorzata Zellner, Magdalana Hałajczak i Marta Rozwalka.
Fot. Emilia Wojtkowiak

Paulina Bielińska dystans 68 km (Giga) pokonała w czasie 2:51:23. Druga była Katarzyna Hendrzyk-Majewska z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) - 3:04:25, trzecia Malgorzata Zellner z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) - 3:08:50.

Rywalizację mężczyzn wygrał Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich przed Andrzejem Kaiserem z Bytowa (obaj Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Czas zwycięzcy - 2:31:45, bytowianian miał czas gorszy o jedną sekundę. Trzeci był Krzysztof Krzywy z Gdańska (Nexus Team).

– W trakcie dekoracji najlepszych zawodniczek i zawodników zostałem poproszona na podium, gdzie zostałam uhonorowana przez organizatorów imprezy specjalną statuetką za rozsławianie Kargowej - dodaje Paulina Bielińska. – Byłam tym bardzo zaskoczona, było mi bardzo miło.

W najbliższą niedzielę startuje ona jako reprezentantka Polski na Mistrzostwach Świata w Maratonie MTB we Francji. Będzie miała do pokonania dystans 70 kilometrów o wielkości przewyższeń prawie 3000 metrów.

I jeszcze jedno: w poniedziałek została zaproszona na posiedzenie Rady Miejskiej Kargowej, gdzie w sposób uroczysty burmistrz Jerzy Fabiś wręczył jej kwiaty, okolicznościowy dyplom i stypendium sportowe.

                                                                              Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL