R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873845 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Bartosz Banach wygrał maraton MTB
w Murowanej Goślinie

 

Ponad 600 startujących na trzech dystansach
od 36 do 110 kilometrów

Bartosz Banach z Gdańska (Sante BSA Tour) wygrał dziś Volvo Powerade MTB Marathon w Murowanej Goślinie na dystansie Giga, czyli 110 kilometrów. Pokonał go w czasie 3 godzin 52 minut 49 sekund. Na metę wjechał prawie razem z kolegą z Gdańska i zarazem klubowym - Krzysztofem Krzywym.

– To mój pierwszy wygrany maraton MTB w tym roku w Polsce. Cieszę się z tego zwycięstwa. W pierwszej fazie wyścigu narzuciłem, wspólnie z Krzysztofem Krzywym, Bartoszem Janowskim, Sebastianem Swatem i Aleksandrem Dorożałą, mocne tempo.

– Olek Dorożała po 30 kilometrach zrezygnował z pedałowania, Bartek Janowski miał problemy ze sztycą, ja zaś z Krzysztofem Krzywym i Sebastianem Swatem dojechałem razem do Dziewiczej Góry. Tu zaatakowałem, gonili mnie Swat i Krzywy.

– Ostatecznie, końcowe 50 kilometrów jechałem razem z kolegą klubowym, ale godna była postawa Sebastiana Swata, który sam gnał za nami, nie rezygnował z tego, by do nas dojechać. Na mecie był 25 sekund za nami.

– Zmęczyłem się, wygrałem i się cieszę. Jeżdżę w tym sezonie na rowerze 29-calowym produkcji włoskiej. Trasa maratonu w Murowanej Goślinie była wzorowa oznakowana, za co należą się słowa pochwały organizatorom.

Kilka dni temu, w niedzielę 28 kwietnia, Bartosz Banach startował w Pucharze Świata w Maratonie MTB, który odbył się w Hiszpanii (Pireneje). – Zająłem siódme miejsce w międzynarodowym towarzystwie, w światowej elicie maratończyków kolarstwa górskiego. W najbliższą sobotę (4 maja) startuję w zawodach Pucharu Polski XC w Kielcach, osiem dni później (12 maja) będę się ścigał w Niemczech w Mistrzostwach Europy w Maratonie MTB, zaś sześć dni później (18 maja) w Krakowie w drugiej edycji Skandia Maraton Lang Team 2013.

Tyle Bartosz Banach, sympatyczny gdańszczacin, który 1 lipca ukończy 27 lat, i który w tym roku będzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata w maratonie MTB.

Volvo Powerade MTB Marathon, Giga (110 km) - wyniki

1. Bartosz Banach (Sante BSA Tour) - 03:52:49.8
2. Krzysztof Krzywy (Sante BSA Tour) - 03:52:50.8
3. Sebastian Swat (SWAT Team) - 03:53:15.7
4. Bartosz Janowski (Dobre Sklepy Rowerowe - Author) - 03:59:04.5
5. Sylwester Swat (SWAT Team) - 04:00:57.5
6. Michał Górniak (Rybczyński CityZen MTB Team) - 04:03:17.1

Najlepszą panią na dystansie Giga była Urszula Luboińska (PTU Eclipse BikeTires.pl) - jej czas 04:30:29.3.

Na Mega triumfowali reprezentanci poznańskiego Corratec Teamu - Magdalena Hałajczak z Poznania i Michał Kowalczyk ze Swarzędza. Zwycięzcami na Mini okazali się: Rafał Iwan (Bikestacja.pl / KCNC) i Marta Gogolewska (Gogol MTB Team Wągrowiec).

W dzisiejszym maratonie MTB w Murowanej Goślinie wystartowało ponad 600 zawodniczek i zawodników na trzech dystansach: Mini - 36 km, Mega - 72 km i Giga - 110 km. Pogoda sprzyjała, gdyż nie padał deszcz i słoneczko momentami pojawiało się zza chmur.

W wyścigach towarzyszących, Mini Maratonach dla dzieci najmłodszych (przedszkolnych) oraz uczniów szkół podstawowych, wzięło udział ponad 60 dziewcząt i chłopców.

Wyniki dzisiejszego maratonu MTB w Murowanej Goślinie na stronie
http://www.sportchallenge.cz/cz/vybrat_zavod/vysledky?id_zavod=1301&id_startovne=130101

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL