R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41689416 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
1 lipca Verus K-SSSE Maraton MTB
w Cybince koło Słubic

 

Dwa dystanse do pokonania, pula nagród przekracza 40 tysięcy złotych


Tak było przed rokiem w Cybince, 25 czerwca 2011. Pięciu najlepszych zawodników: 1. Andrzej Kaiser, 2. Oskar Pluciński, 3. Krzysztof Krzywy, 4. Radosław Lonka, 5. Michał Putz. Z lewej burmistrz Cybinki Roman Siemiński, z prawej prezes firmy Verus Jarosław Misiołek.

W niedzielę 1 lipca w Cybince koło Słubic odbędzie się ciekawa impreza kolarska: Verus K-SSSE Maraton MTB 2012. Uczestnicy tego sportowego wydarzenia zmierzą się z dwoma dystansami - 26 km i 52 kilometry, pula nagród przekracza 40 tysięcy złotych.

– Przygotowałem trasę bardziej wymagającą, ciekawszą i dłuższą - mówi Krzysztof Murdza, główny organizator maratonu MTB w Cybince. – W tym roku runda będzie liczyła około 26 km, ale każdy powinien spokojnie sobie z nią poradzić. Zawodnicy (licencjonowani i amatorzy) będą ścigać się na dwóch dystansach: Mini - 26 km (1 runda) i Mega - 52 km (2 rundy). Startujemy o godz. 11 wszyscy razem, ponieważ w tym roku jedziemy z chipami - dodaje Krzysztof Murdza, przed laty świetny kolarz górski i zarazem reprezentant Polski MTB.


Wystartowali. Cybinka, 25 czerwca 2011.

W 2012 roku organizatorzy zwiększyli liczbę indywidualnych kategorii wiekowych (6 męskich i 3 kobiece) oraz dodatkowo przeprowadzą klasyfikacje Open i drużynową zarówno na dystansie Mini jak i Mega (obie nagradzane finansowo). Dodatkowo to stała już w tej imprezie klasyfikacja III Mistrzostw Polski branży TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) oraz nowość: Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Służb Mundurowych.

 

Pula nagród przekracza 40.000 zł i są to nagrody finansowe (8000 zł), nagrody rzeczowe (około 20.000 zł) oraz losowanie wśród wszystkich uczestników: tygodniowa wycieczka do Ośrodka Sportowego w Tossa de Mar na hiszpańskim wybrzeżu Costa Brava, na aktywny wypoczynek na rowerze, oczywiście z przelotem w obie strony (www.bikestation.pl), 6 rowerów górskich, TV LCD oraz kilka nagród niespodzianek (około 15.000).

Dodatkowo organizatorzy przygotowali bardzo bogaty pakiet startowy, który zawiera między innymi t-shirt maratoński, baton i napój energetyczny, udział w losowaniu nagród, chipowy pomiar czasu oraz pyszny obiad.


Przed rokiem w Cybince ścigały się dzieci od lat 3 do 14: w sumie 72 osoby.

Podobnie jak w roku ubiegłym, odbędzie się także festyn rowerowy dla najmłodszych, a więc wyścigi dla dzieci od 3 do 14 roku życia, w 12 kategoriach wiekowych - w tym roku wprowadzona zostanie oddzielna klasyfikacja chłopców i dziewcząt. Każdy uczestnik otrzyma słodkie niespodzianki, dyplom uczestnictwa, a najlepsi okazałe puchary i nagrody rzeczowe.

O ciekawą relację filmową zadba sprawdzony zespół słubickiej telewizji HTS (6 kamer na trasie, w tym 2 mobilne), a relację z imprezy pokaże w ponad 140 miastach w Polsce sieć telewizji kablowej Vectra Media Polska.

Wszystkie szczegółowe informacje oraz regulamin imprezy są na stronie maratonu: www.verusmaraton.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL