R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878658 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Za miesiąc jedziemy do Wieruszowa

 

11 listopada V Niepodległościowy Maraton MTB

 

11 listopada 2014, a więc za miesiąc, w Wieruszowie odbędzie się V Niepodległościowy Maraton MTB. Jego uczestnicy zmierzą się w jesiennych warunkach pogodowych, oby tylko świeciło słońce i nie sypał śnieg, z dystansem 48 kilometrów.

Przygotowania do imprezy trwały od początku tego roku. Pasjonaci rowerów z Wieruszowa zjechali wiele kilometrów, by wyznaczyć w terenie optymalną trasę: powstały nowe odcinki - w tym singel tracki. Przewyższenia na jednej pętli wynoszą 330 metrów. Biorąc pod uwagę fakt, że do pokonania będą trzy okrążenia, ich łączna suma daje 990 metrów. Będzie zatem gdzie się zmęczyć, potrzebne okażą się umiejętności techniczne.

Impreza odbędzie się po raz piąty, po raz pierwszy czas zostanie zmierzony elektronicznie (na głównym dystansie). Organizatorzy są przygotowani na przyjęcie dwustu zawodników i taką też liczbę kibiców. Pamiątkowe numery startowe już czekają. Komandorem imprezy jest Janusz Stasiewicz, pomysłodawca i popularyzator całej imprezy od początku jej trwania, animator kolarstwa w Wieruszowie.

Organizatorom imprezy niezbędnego wsparcia udzieliły: Urząd Miasta i Gminy Wieruszów z burmistrzem Bogdanem Nawrockim na czele, także Starostwo Powiatowe w tym mieście. Policjanci z Komendy Miejskiej zabezpieczą przejazd kolarzy oraz poprowadzą pogadankę o bezpieczeństwie na drodze dla najmłodszych. Ochotnicza Straż Pożarna z miejscowości Pieczyska (tutaj odbędzie się impreza) zadba o zabezpieczenie trasy i kuchnię, OSP z Wieruszowa wystawi swoją drużynę ratowniczą.

By impreza odbyła się w takiej skali, potrzebni byli i znaleźli się sponsorzy. Media (mtbnews.pl, xc-mtb.info, Wielkopolskie Rowerowanie) objęły patronat nad wieruszowskim maratonem MTB. Wolontariusze w niemałej liczbie zgłosili chęć pomocy.

Cóż zatem można miesiąc przed imprezą napisać: 11 listopada jedziemy do Wieruszowa, by w klimacie niepodległościowego święta ścigać się na rowerach. Dzieci do lat trzynastu mają oddzielny wyścig (około 8 kilometrów) i startują o godzinie 10.00, maraton MTB rozpocznie się o godzinie 11.30.

Imprezę z mikrofonem w ręku poprowadzi Piotr Kurek, dziennikarz i wielki pasjonat rowerów.

Więcej szczegółów oraz zasady rejestracji na stronie www.tsrwieruszow.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL