R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867255 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Dwanaście imprez w roku 2022

 
Firma Kaczmarek Electric przedstawia
terminy i lokalizacje maratonów MTB
 
 
A więc wszystko już jasne. Dziś (10 kwietnia) został przedstawiony długo wyczekiwany kalendarz startów cyklu XIII Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2022. W tym sezonie ma się odbyć dwanaście imprez.
 
Pierwsza z nich, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, zostanie przeprowadzona 10 kwietnia w Krośnie Odrzańskim. Dwa tygodnie później, czyli 24 kwietnia, następna w Żarach. Dwa maratony w kwietniu, dwa w maju (Sulechów, Murowana Goślina), dwa w czerwcu (Chodzież, Żerków) i jeden na początku lipca (Polkowice). Przed wakacyjną przerwą będzie ich łącznie siedem.
 
Organizatorzy prestiżowego cyklu pomyśleli o startujących, o tym, by letnia przerwa od ścigania była dłuższa niż dotąd. Powrót na maratonowe szlaki nastąpi w końcu sierpnia (Trzebania pod Lesznem). We wrześniu fani MTB rywalizować będą na Ziemi Lubuskiej (Zielona Góra, Nowa Sól, Świebodzin). Finał prestiżowego cyklu odbędzie się w pierwszą niedzielą października w Wolsztynie.
 
XIII Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2022
 
1. 10 kwietnia, Krosno Odrzańskie
2. 24 kwietna, Żary
3. 8 maja, Sulechów
4. 29 maja, Murowana Goślina
5. 5 czerwca, Chodzież
6. 19 czerwca, Żerków
7. 3 lipca, Polkowice
8. 21 sierpnia, Trzebania
9. 4 września, Zielona Góra
10. 11 września, Nowa Sól
11. 25 września, Świebodzin
12. 2 października, Wolsztyn
 
– Terminy (jedenaście) ujawniliśmy w grudniu ubiegłego roku, lokalizacje przedstawiamy dziś. W stosunku do sezonu poprzedniego w tym będziemy mieli o jedną imprezę więcej. Nowe miejsca maratonowych zmagań to Murowana Goślina, Polkowice i Świebodzin. Mam nadzieję, że tegoroczny cykl Kaczmarek Electric okaże się najlepszym w jego historii - mówi Joanna Balawajder, koordynatorka cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB od roku 2017.
 
Ja ze swej strony dodam, że bardzo interesującymi miejscami będą zapewne Murowana Goślina, Polkowice i Świebodzin. Podpoznańskie miasteczko w minionych kilkunastu latach organizowało maratony MTB (Grzegorz Golonko), w których startowało prawie tysiąc ludzi, w tym czołowi zawodnicy rodzimego kolarstwa górskiego. Cieszy fakt, że jeden z maratonów odbędzie się w Polkowicach (wielkie dzięki dla braci Makuchowskich - Bogdana i Wiesława za wsparcie), gdzie znajduje się siedziba firmy CCC Dariusza Miłka. Świebodzin stanowi niespodziankę, ale w tym mieście nie brakuje fanów MTB.
 
Spotykamy się za dwa miesiące, 10 kwietnia, w Krośnie Odrzańskim na pierwszym tegorocznym maratonie MTB pod sztandarem firmy Kaczmarek Electric. I pedałujemy w sportowym rytmie do października przez trzy polskie krainy: Ziemię Lubuską, Dolny Śląsk i Wielkopolskę. Radośnie, zdrowo, towarzysko. Niech tak będzie!
 
                                   Piotr Kurek
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL