R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900114 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Deszcz towarzyszył maratończykom MTB

 

Prawie 300 osób ścigało się w Słubicach


Biegiem do mety w deszczowych warunkach. Słubice, 14 kwietnia 2019.
Fot. Piotr Kurek


Prawie 300 osób wzięło udział w inaguracyjnej edycji cyklu maratonów Scott MTB Challenge, która dziś odbyła się Słubicach. W mieście nad Odrą rywalizowali doświadczeni kolarze, nie zabrakło debiutantów, swój entuzjazm dla rowerów przejawiali w niedzielny czas także najmłodsi. Niezwykle udaną imprezę z cennymi nagrodami zorganizowali Robert Tomczak i Krzysztof Murdza przy pomocy przyjaciół ze Stowarzyszenia FSL - Aktywni dla Powiatu oraz wsparciu władz miejskich.


Najpierw wypada napisać kilka słów o pogodzie. W nocy padało, o poranku było deszczowo, także w czasie jazdy maratończyków siąpiło. Każdy kto dziś pojawił się na Stadionie Olimpijskim w nadgranicznym mieście, zasługiwał na słowa pochwały i zdał egzamin z dzielności sportowej.

Impreza miała kilka odsłon. Najlepiej przygotowani i zaawansowani wytrzymałościowo, w liczbie 50 osób - w tym sześć pań, mierzyli się z dystansem 50 kilometrów (Pro). Złożyły się nań dwie rundy po 25 km. Ciekawą i niełatwą trasę przygotował Krzysztof Murdza. Wygrał rywalizację mężczyzn Paweł Grześkowiak z Krzyża Wielkopolskiego, zawodnik ekipy Thule Team. – Startuję od sześciu lat i z każdym kolejnym sezonem odnoszę coraz większe sukcesy. Wygrana w Słubicach to dla mnie ważna sprawa - mówi przyjaciel Tomasza Kaczmarka z Wielenia, jego kolega z drużyny. Wśród pań triumfowała Agnieszka Kachel (Marbopur Międzychód Team Bike).

Rafał Chmiel jest teraz kolarzem amatorem z nazwiskiem, ważną figurą tego sportu nie tylko w Lubuskiem. Aktualny mistrz Polski w kolarstwie przełajowym w kategorii masters był dziś głównym kandydatem do zwycięstwa na dystansie 25 km (Classic). Mieszkaniec Strzelec Krajeńskich (reprezentuje barwy FSD Sport) nie zawiódł samego siebie, licznych jego kibiców i po niecałej godzinie finiszował samotnie na mokrej bieżni tartanowej Stadionu Olimpijskiego w Słubicach. Najlepszą panią na tej trasie okazała się Yana Kulikowa, Ukrainka z Doniecka, który już trzeci rok mieszka w naszym kraju i bierze aktywny udział w maratonach MTB.

Wymieniam tylko zwycięzców na dystansach Pro i Classic. Na trasach Fun (5 i 10 km) rywalizowało 46 osób, swą zabawę miały dzieciaki (w licznie 52) od dwóch do ośmiu lat. Ci najmłodsi przejawiali niezwykły entuzjazm w ochocie do odpychania się nogami i pedałowania, czym wzbudzali emocje wśród rodziców i dziadków. Ważną rolę startera pełnił burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

Mówiąc w  wielkim skrócie, rywalizacja sportowa przebiegała w deszczu i zimnie. I kiedy przyszedł czas, by honorować najlepszych, nad Słubicami pojawiło się słońce. Zrazu nieśmiało, następnie szeroko - od ucha do ucha. Poza medalami dla wszystkich i pucharami dla najlepszych, losowano cenne nagrody: cztery rowery (jeden dla najmłodszych), telewizor 32-calowy, kilka kamer sportowych, kask i cenne upominki.

Słubice zorganizowały imprezę kolarską na medal. Inauguracja cyklu Scott MTB Challenge wypadła godnie. Kolejna edycja w maju, w niedzielę 19, w Strzelcach Krajeńskich. Wypada tam być, tak jak wypadalo dziś być w mieście nad Odrą. Kto nie był, niech tylko żałuje.

                                         Piotr Kurek

Wyniki maratonu MTB w Słubicach: https://pomiarczasusprint.pl/wyniki/
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL