R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867244 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Cztery pory roku w Otwocku

 

Otwarcie sezonu Merida Mazovia MTB Marathon


Maraton MTB w Otwocku w dniu 1 kwietnia 2012.

To co w niedzielę wyczyniała pogoda nad Otwockiem przejdzie do historii cyklu Merida Mazovia MTB Marathon. Zabrakło tylko deszczu, ale poza tym było wszystko: śnieżyca, wichura, słońce, ziąb i momentami przyjemne ciepło. Nie przeszkodziło to blisko półtoratysięcznemu peletonowi przejechać trasy otwierającego sezon 2012 wyścigu.

Zimno na starcie powodowało, że uśmiechy zawodników były nieco wymuszone. Jednak szybko się rozgrzali i humory poprawiły się podczas szybkich przejazdów na początku dystansu. Dojazd do rezerwatu Torfy oznaczał, że trudności związane z wymogami technicznymi trasy wzrosły. Nie brakowało sztywnych, choć krótkich podjazdów, piaskowych łach, korzeni...

Kolarze mieli do wyboru cztery trasy. Najmłodsi, często z opiekunami, jechali po trasie Hobby (9 km). Bardziej zaawansowani pokonywali dystans Fit (25 km). Twardziele jechali dłuższe pętle – Mega (44 km) i Giga (70 km). Na Mega wystartowała podopieczna najlepszego polskiego trenera MTB Andrzeja Piątka, Paula Gorycka (4F e-vive Racing Team). Pojechała i wygrała. Na Giga najlepsza okazała się natomiast mistrzyni Polski w kolarstwie przełajowym Ola Wasiuk (HP- Sferis). Wśród mężczyzn triumfowali Tomasz Szala (Warszawski Klub Kolarski) na trasie Mega i Wojciech Halejak (HP-Sferis) na Giga.

Na najkrótszym dystansie Hobby zwycięzcami pierwszej edycji zostali Oliwia Majewska z czasem 24:00 min, oraz Mateusz Pomaski z wynikiem 20:45 min.

Ci którzy nie zdecydowali się na start również mieli jak wypełnić czas. Dla najmłodszych czekały rowerki biegowe i wyścigi Mazovia Junior Puky Race oraz zajęcia ogólnorozwojowe prowadzone przez Klub Grawitan - tam najmłodsi mogli skorzystać z mini sprzętu treningowego i placu zabaw. Dorośli mogli odwiedzić stoiska z akcesoriami sportowymi. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury, zarówno maratończycy, osoby towarzyszące, jak i kibice nie zawiedli i udowodnili, że sezon rowerowy czas zacząć w dobrym towarzystwie i ładnym stylu.

Obszerna galeria foto i szczegółowe wyniki na stronie organizatora www.mazoviamtb.pl 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL