R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902366 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Barlinek czeka na maratończyków MTB

 

3 maja 2011 pasjonaci rowerów górskich pokonają dwa dystanse: 45 i 70 kilometrów

– Trasa krótsza maratonu MTB, czyli dystansu 45 kilometrów, została dziś oznakowana. Prowadzi przez malownicze tereny Barlinka i jego okolic - powiedział mi dziś wieczorem, 1 maja, Mirosław Sulikowski, mieszkaniec tego miasta od wielu, wielu lat.

– Ci, którzy nie znają tego fragmentu Polski a zechcą 3 maja wystartować w maratonie MTB - zachwycą się pięknem Barlinka, jego okolic. A więc Jeziorem Barlineckim, puszczą bukową i ładnymi wzniesieniami, które czynią z tego terenu "małe Bieszczady" - podkreślił Mirosław Sulikowski.

Pan Mirosław, rocznik 1948, jest emerytowanym nauczycielem i zarazem aktywnym maratończykiem MTB. Ma na swym koncie kilkadziesiąt startów w maratonach MTB i także tych na szosie. Wiele razy startował w maratonie szosowym wokół Zalewu Szczecińskiego, ścigał się w Kłodzku, Jastrzębiej Górze. W jego domu w Barlinku, blisko miejscowego Stadionu Sportowego, jest dużo pucharów i dyplomów za sportowe osiagnięcia.

W niedzielę Mirosław Sulikowski znakował wraz z kolegami trasę dystansu 45 kilometrów, w poniedziałek uczynią to samo na tym dłuższym dystansie - 70 kilometrów. A we wtorek siądzie na swój rower marki Corratec i wystartuje w maratonie MTB w mieście, w którym mieszka od lat, zachwyca się jego urodą i zachęca do udziału w imprezie sportowo-rekreacyjnej ludzi z Polski.

Barlinek czeka na pasjonatów kolarstwa górskiego z całej Polski, którzy wezmą udział w prologu Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB 2011. Jeśli ktoś chce miło spędzić dzień 3 maja, koniecznie winien być w Barlinku.

Panowie Andrzej Binkowski, Andrzej Jaroszonek i Mirosław Sulikowski z Barlinka, główni animatorzy maratonu MTB, zapraszają do swego miasta ludzi kochających rowery, rywalizację sportową i wrażliwych na piękno natury i przyrody. Zaprasza ich także Wojciech Gogolewski, prezes ogniska TKKF "Pałuki", główny organizator cyklu Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB 2011.

Mistrzostwa Barlinka w Kolarstwie Górskim/ Maraton MTB/ Prolog Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych 2011

Organizator: Barlinecka Grupa Kolarska
Gdzie: Barlinek - Ośrodek Wypoczynkowy Janowo
Start: godzina 11 - dystanse Giga, Mega. Biuro zawodów czynne od 8 do 10.45. Dwa dystanse do pokonania: Giga - 70 km, Mega - 50 km.
Więcej informacji: http://www.mtb-barlinek.webserwer.pl
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL