R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329290 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Kroi się fantastyczny maraton MTB

 

16 czerwca pasjonaci kolarstwa górskiego
spotykają się w Krzywej Wsi koło Złotowa


Krzywa Wieś gościć będzie 16 czerwca maratończyków MTB nie tylko z Wielkopolski.

Jeszcze nie milkną echa Mistrzostw Wielkopolski w Maratonach MTB, które w minioną niedzielę odbyły się w Wyrzysku, a już prawie wszystkim wiadomo, że kolejna impreza w cyklu Grand Prix Wielkopolski odbędzie się w Krzywej Wsi...

Krzywa Wieś, podobnie jak Krokowa, gdzie niedawno (25 maja) odbyła się trzecia edycja Skandia Maraton Lang Team, jest wsią. I to niewielką. Liczy raptem kilkanaście domów, położona jest w odległości około 10 kilometrów od Złotowa. Jej walorem jest to, że jest zakotwiczona w przepięknej okolicy.

W poniedziałek 3 czerwca o poranku wraz z Wiesławem Fidurskim, złotowianinem i zarazem pasjonatem rowerów, miałem okazję przejechać 20 kilometrów po trasie maratonu MTB, który 16 czerwca odbędzie się właśnie w Krzywej Wsi.

Krzywa Wieś łudząco przypomina wieś Obiszów (gmina Grębocice) na Dolnym Śląsku, gdzie w tym roku w dniach 7 i 8 września odbędą się Mistrzostwa Polski w Maratonach MTB.


Wiesław Fidurski zaprasza na objazd trasy maratonu MTB w najbliższą niedzielę, jak i na maraton kolarzy górskich w dniu 16 czerwca 2013.

Kościoł sprzed stu lat, domy równie stare, kilka ulic, zielony plac, na którym stoi budynek będący wiejską świetlicą (zbudowany za fundusze unijne). Stąd z panem Wiesławem ruszyliśmy w drogę, by pokonać pierwsze 10 kilometrów czerwcowego maratonu.

Okazuje się, że na północnych krańcach Wielkopolski jest Góra Brzuchowa (ponad 200 metrów nad poziomem morza), o której mało zapewne kto słyszał. Ze środka wsi jedzie się obok starego niemieckiego cmentarza (kłania się historia XX wieku), przez las pełen pachnących konwalii. Było stromo i tak też będzie 16 czerwca, gdy kolarze przyjadą tutaj, by rywalizować w czwartej edycji Grand Prix Wielkopolski w Maratonach MTB.


Rzeka Debrzynka stanowiła kiedyś granicę między Polską a Niemcami.

Drugą część naszej poniedziałkowego objazdu wypadła na terenie Nadleśnictwa Lipka. No cóż, płynie rzeczka Debrzynka (kiedyś graniczna między Polską a Niemcami), rośnie przepiękny bukowy las, rechoczą głośno żaby. To teren opisany czerwoną tablicą i białym napisem "Natura 2000" i znajdujący się w obrębie leśniczówki Kiełpin.

Przejechałem w poniedziałek przed południem 20 kilometrów maratonu MTB. Przejechałem go z człowiekiem sportu, kolarstwa, społecznikiem dużej klasy, który zamarzył sobie, by kolarze górscy Wielkopolski i innych regionów kraju poznali przepiękną okolicę, jak w Wyrzysku i Obiszowie, w której sekretnie się utrudzą.


W poniedziałek pokonałem 20 kilometrów w przepięknej okolicy, gdzie nie brakuje wzniesień i Brzuchowej Góry.

Kroi się fanatastyczny maraton MTB. Trzeba być koniecznie 16 czerwca w Krzywej Wsi i zmierzyć się z Brzuchową Górą, mniej więcej na 5 kilometrze, o wysokości 208 metrów. Będą dwa dystanse: 35 kilometrów i 70 kilometrów. Wielkość przewyższeń na jednej rudzie ponad 500 metrów.

W najbliższą niedzielę (9 czerwca) Wiesław Fidurski, byly prezes LKS Drogowiec Złotów, zaprasza do Krzywej Wsi na objazd trasy maratonu. Początek pedałowania o godzinie 10.00, zbiórka wszystkich chętnych na przystanku autobusowym. Rekomenduję to poznanie trasy w najbliższą niedzielę i zapraszam 16 czerwca pod Złotów na maraton MTB, który ma szansę być jednym z najpiękniejszych w naszym regionie.

                                                           Piotr Kurek 

16 czerwca
Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych 


 Organizator: Ognisko TKKF "Pałuki" Wągrowiec
Gdzie: Złotów - Krzywa Wieś
Start: godzina 11 - dystanse Mega i Mini. Biuro zawodów czynne od 8 do 10.45. .Dwa dystanse do pokonania: Mega - 78 km, Mini - 42 km.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl 

Istnieje możliwość noclegów w gospodarstwie agroturystycznym w Krzywej Wsi - telefon 67/265-92-12

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL