R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41827078 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
400 maratończyków w Sulechowie

 

Magdalena Hałajczak i Andrzej Kaiser wygrali
2. edycję Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2012


Andrzej Kaiser na prowadzeniu, za nim Zbigniew Górski, na trzecim miejscu Aleksander Dorożała.

Tegoroczny cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB pokazuje, że rowerowe zmagania rozgrywane na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce stają się coraz popularniejsze. Choć 20 maja w Sulechowie odbyła się dopiero druga edycja zawodów, można już pozwolić sobie na takie stwierdzenie. W tym roku zarówno w Boszkowie (pierwsza impreza), jak i w Sulechowie pojawiło się zdecydowanie więcej zawodników niż podczas poprzednich edycji.

Sądzę, że gdyby nie okres komunii, frekwencja byłaby jeszcze większa - mówi Rafał Rosolski, organizator zawodów w Sulechowie. - Ale blisko 400 zawodników to i tak świetny wynik, świadczący o rosnącym zainteresowaniu naszym cyklem i tego rodzaju formą aktywności. Coraz więcej osób uważa to za świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu.

Na starcie stanęli różni zawodnicy – zawodowcy, doświadczeni amatorzy, jak i osoby traktujące wyścigi jako okazję do dobrej zabawy i sprawdzenia swoich możliwości. Uczestnicy mieli do wyboru dystans Mega lub Mini. Obok specyficznej dla całego cyklu GP Kaczmarek Electric MTB kategorii Branża elektrotechniczna, w Sulechowie można było również ścigać się w jedynej w swoim rodzaju kategorii Stalowa łydka. Kategoria ta przyciągnęła zawodników nawet z Niemiec.

Trasa w Sulechowie dla stałych bywalców nie była zaskoczeniem, co nie znaczy, że nie sprawiła kłopotów. Piasek, wszechobecny kurz i długie podjazdy sprawiły, że była dość męcząca. Pomimo wiatru było też bardzo gorąco, co dodatkowo utrudniało pokonanie trasy. Zawodnicy wysoko oceniali organizację zawodów, zwłaszcza dobrze wydzielone sektory startowe. Deklarowali też swój udział w kolejnej edycji, który odbędzie się już 17 czerwca w Kargowej.

Open Mega - mężczyzni
1. Andrzej Kaiser - Bytów, 2. Aleksander Dorożała - Rokietnica, 3. Zbigniew Górski - Laskowice Pomorskie

Open Mega - kobiety
1. Magdalena Hałajczak - Poznań, 2. Paulina Bielińska - Kargowa, 3. Małgorzata Zellner - Poznań

Open Mini - mężczyzni
1. Mateusz Pihulak - Żary, 2. Łukasz Pihulak - Żary 3. Bartosz Bejm - Koło

Open Mini - kobiety
1. Agata Drozdek - Nowa Sól, 2.Natalia Jędrzejczyk - Szczecin, 3. Paulina Bielecka - Szczecin
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL