R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825687 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Radek Tecław wygrał u siebie

 

Niedzielny maraton MTB w Bydgoszczy


Wielka impreza rowerowa odbyła się w niedzielę w Bydgoszczy. Jadą, od lewej, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, Marek Leśniewski - srebny medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988 roku (wyścig drużynowy na 100 km) i Andrzej Kaiser - znakomity polski maratończyk MTB.

Radek Tecław przed Andrzejem Kaiserem i Krzysztofem Krzywym - tak na pierwszych trzech miejscach plasowali się wczoraj, niedziela 17 kwietnia, najlepsi zawodnicy podczas bydgoskiego maratonu MTB. 


Zbigniew Wiśniewski - prezes Stowarzyszenia Rowerowa Brzoza, Marek Leśniewski - znakomity przed laty kolarz, dziś pracownik Wydziału Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta nad Brdą, jak również wielu społeczników zorganizowało piękną imprezę "Cała Bydgoszcz na rowery".

Był przejazd licznej rzeszy rowerzystów przez miasto i maraton MTB na dystansie 55 kilometrów. Startowali znani zawodnicy, jak i amatorzy.

Był przejazd licznej rzeszy rowerzystów przez miasto i maraton MTB na dystansie 55 kilometrów. Startowali znani zawodnicy, jak i amatorzy.


Zwycięca niedzielnego maratonu MTB Radek Tecław (od lewej) jest bydgoszczaninem i w niedzielę oklaskiwali go mieszkańcy rodzinnego miasta. Na zdjęciu, na Starym Rynku, razem z Markiem Leśniewskim, Andrzejem Kaiserem i Krzysztofem Krzywym.

Na słonecznym Starym Rynku triumf święcił 23-letni bydgoszczanin Radek Tecław (Corratec Team Poznań). Dystans maratonu przejechał w czasie 1 godziny 46 minut 39 sekund. Na mecie był szybszy do Andrzeja Kaisera z Bytowa (też Corratec Team/Shimano) o dwie sekundy. Trzeci był Krzysztof Krzywy z Gdańska (Simano) - 01:51:33. Na czwartym miejscu uplasował się Zbigniew Górski z Laskowic Pomorskich (Corratec Team) - 01:51:33, piąty Radosław Gołębiewski z Torunia (TTC JADE Toruń).


Pięćdziesięciolatkowie na podium. Główny animator bydgoskiej imprezy Zbigniew Wiśniewski (pierwszy z prawej) z mikrofonem w ręku odczytuje komunikat sędziowski. Wygrał kategorię M5 Jan Myszkowski z Wałcza, trzeci był Grzegorz Napierała z podpoznańskiego Bolechówka, czwarty Ryszard Bróździński z Poznania.

Najlepszą panią okazała się Karolina Paterka (AZS WSG Bydgoszcz), która 55 kilometrów przejechała w czasie 02:29:26. Na dwóch kolejnych miejscach uplasowały się też bydgoszczanki: 2. Małgorzata Nowacka (Rowerowa Brzoza) - 02:34:33 przed Anną Krzyżelewską-Suś (Bydzia Power Bike Team) - 02:50:06. Czwarte miejsce zajęła Joanna Gackowska (Rowerowa Brzoza) - 02:54:28, piąte - Katrzyna Kasperczyk (Trek Krysport) - 02:59:33.

Pięć najlepszych pań i pięciu najlepszych mężczyn, poza pucharami, otrzymało od organizatorów, bony towarowe: 700,00 złotych za pierwsze miejsce, 500,00 zł za drugie, 300,00 za trzecie, 200,00 zł za czwarte i 100,00 złotych za piąte.

Odbyły się liczne konkursy dla rowerzystów. Losowano dwa wartościowe rowery. Impreza o nazwie III Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB z udziałem ponad 200 zawodniczek i zawodników była bardzo udana. I udział Radka Tecława, Andrzeja Kaisera i Krzysztofa Krzywego podkreślił sportowy wymiar imprezy.

Stowarzyszenie Rowerowa Brzoza, któremu szefuje Zbigniew Wiśniewski, istnieje od 2006 roku i animuje wiele imprez na bicyklach w Bydgoszczy i regionie. 11 listopada, co roku, odbywa się Rajd Niepodległości na dystansie 111 kilometrów. Inne imprezy - Rajd Brdy, dwudniowa impreza na trasie Chojnice - Tuchola - Koronowo - Bydgoszcz, Rajd Rodzinny w Brzozie, czy też Rajd dla Zakochanych cieszą się coraz większą popularnością.

Członkowie Rowerowej Brzozy ścigają się w maratonach MTB i także uczestniczą w wyprawach po Europie. Byli już w Austrii i w Szwecji, w tym roku chcą poznać Bornholm i Szwajcarię. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL