R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41827163 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Maraton MTB przed wakacjami

 

W sobotę Strzelce Krajeńskie będą
miejscem interesującej imprezy sportowej

W najbliższą sobotę, 21 czerwca, w Strzelcach Krajeńskich odbędzie się maraton MTB. Jego uczestnicy zmierzą się z dwoma dystansami: Mega - 50 km i Mini - 30 kilometrów. Najlepszych zawodników imprezy honorować będzie Lech Piasecki, znakomity polski kolarz - dwukrotny mistrz świata.

Co tu dużo mówić, impreza zostanie zorganizowana w nieoficjalnej stolicy polskiego kolarstwa przełajowego, jaką są od wielu, wielu lat Strzelce Krajeńskie. Na jej pomysł przeprowadzenia wpadł Daniel Kuśmierz, zaś ową ideę w czyn wprowadził Rafał Chmiel z pomocą Adama Kiony.

Maratończycy MTB wystartują o godzinie 11 (razem ci z Mega i i ci Mini) z okolic Stadionu Miejskiego, by po starcie skierować się w stronę miejscowości Piastowo, Wielisławic, dalej przez piękny las ku Przyłękowi. Tu trzeba będzie skręcić w prawo, w stronę Wilanowa, gdzie jest park przyrody - przepiękne, wiekowe dęby.

– Trasa jest dość łatwa - mówi Rafał Chmiel, strzelczanin, nauczyciel wychowania fizycznego w miejscowej Szkole Podstawowej. – Wykonaliśmy wiele pracy, by dobrze oznakować drogę, po której pojedzie pilot i maratończycy MTB.

Rafał Chmiel od jedenastu jest nauczycielem, wielce cenionym w swym mieście. Jako młody chłopak zapisał się do znanego w całym kraju Ludowego Klubu Sportowego POM Strzelce Krajeńskie. Zaczynał przygodę z rowerem w wieku trzynastu lat, w roku 1989, gdy w Polsce dokonywała się rewolucja ustrojowa. Ścigał się na rowerach przełajowych i górskich do roku 2001.

Jego największy sukces to jedenaste miejsce w Mistrzostwach Świata w kolarstwie przełajowym w Belgii w roku 1993 w belgijskim Kooksijde. Był wówczas juniorem i był natychmiast powołany przez Jana Melę do formowanej wówczas reprezentacji Polski MTB.

– Widzialem jak starszy ode mnie o trzy lata Dariusz Gil (strzelczanin) zdobywał dla Polski punkty, by nasi kolarze górscy mogli wystartować w Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w roku 1996, gdy MTB debiutowało jako dyscyplina olimpijska. Darek zdobył wiele punktów, ale do USA nie pojechał, gdyż odniósł kontuzję, ale dzięki niemu wystartowali tam Marek Galiński i Sławomir Barul - przypomina czas sprzed dwudziestu lat Rafał Chmiel.

– Jedenasty rok uczę wychowania fizycznego i z dumą mogę powiedzieć, że dwaj moi uczniowie - Michał Paluta i Piotr Gruszczyński - wystartują w sobotnim maratonie. Michał jest już utytułowanym zawodnikiem, Piotr ma na koncie wiele już sukcesów - mówi Rafał Chmiel. I dodaje: – Myślę, że około 40 ludzi z naszego miasta staną na starcie sobotniego wyścigu MTB.

Danielowi Kuśmierzowi, Rafałowi Chmielowi i Adamowi Kionie wsparcia i pomocy przy organizacji maratonu MTB udzieliły władze Strzelec Krajeńskich z jego burmistrzem Wiesławem Sawickim na czele. Także policjanci i strażacy zabezpieczą bezpieczeństwo podczas imprezy sportowej, którąj organizują z zapałem i sercem miejscowi fani MTB.

Warto wybrać się w sobotę 21 czerwca do Strzelec Krajeńskich, gdzie - poza maratonem MTB, start o 11.00 - odbędą się także zawody dla dzieci (11.15).

Powiem krótko, w imieniu Rafała Chmiela i jego przyjaciół serdecznie zapraszam fanów kolarstwa górskiego do Strzelec Krajeńskich na sobotni maraton MTB. Też tam będę i z radością zaprezentuję - z mikrofonem w ręku - startujące zawodniczki, startujących zawodników i organizatorów imprezy. I zaproszę gościa specjalnego tego sportowego wydarzenia Leszka Piaseckiego, znakomitego polskiego kolarza, by honorował najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników maratonu MTB.

                                                                   Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL