R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873598 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wyrzysk czeka na maratończyków MTB

 

Grand Prix Kaczmarek w najbliższą niedzielę


Hubert Semczuk z problemami dotarł do mety podczas maratonu MTB w Kliczkowie na Dolnym Śląsku. W Wyrzysku chce pokazać swą sportową klasę i możliwości.
Fot. Piotr Kurek 

W najbliższą niedzielę, 22 sierpnia, w Wyrzysku odbędzie się kolejna (już siódma) edycja prestiżowego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Zawody zostaną przeprowadzone w urokliwej i nie pozbawionej górek i wzniesień okolicy. Do końca dnia dzisiejszego można zgłaszać swój udział w imprezie internetowo.

To będzie interesująca impreza. Cykl Grand Prix Kaczmarek Electric po raz pierwszy zawita do Wyrzyska, gdzie w minionych latach wielokrotnie odbywały się maratony MTB (organizował je Wojciech Gogolewski z miejscowymi władzami). Tutaj też ujawnił się kolarski talent mieszkańca tego miasta - Huberta Semczuka, był rok 2013. Dziś jest on rozpoznawalną postacią wśród amatorskich szosowców i pasjonatów MTB.

W piątek 20 sierpnia "Hubi" ma swe urodziny, kończy 26 lat. W swym sportowym dorobku ma tytuł drugiego wicemistrza Polski w maratonie MTB wśród młodzieżowców (2017). W niedzielę pojedzie w znanej sobie okolicy. – Startujący na Giga będą mieli do pokonania 58 kilometrów o wielkości przewyższeń 1200 metrów - mówi. I dodaje: – Kibicować będą mi rodzice, sympatia oraz bliższa i dalsza rodzina. Jestem w dobrej formie, chciałbym stanąć na podium - podkreśla.

Do Wyrzyska wybierają się Grzegorz Grabarek (3 zwycięstwa w tym roku w "Kaczmarku") i Mariusz Gil (2 wygrane). Obaj są w dobrej formie, z nadzieją myślą o niedzielnym starcie. Rywalizacja tych dwóch kolarzy oraz Semczuka i innych zapowiada się sensacyjnie.

Chce się wierzyć, że do Wyrzyska przyjedzie dużo pasjonatów MTB. Zgłoszenia online (https://mtb.ke.pl/zapisy-online-2021) do końca dnia dzisiejszego (godzina 23.59). Swego akcesu do imprezy będzie można także dokonać w niedzielę 22 sierpnia o poranku w biurze zawodów.

Dystanse do pokonania: Giga - 58 km, Mega - 41 km, Mini - 24 km, Młodzik i Fun (10 km). Imprezę w Wyrzysku organizują Stowarzyszenie Bike & Run Promotion (Joanna Balawajder)
i miejscowy Ośrodek Sportu i Rekreacji (Beata Borowczak). Obie Panie serdecznie zapraszają do Wyrzyska na duże wydarzenie sportowo-rekreacyjne.

                      Piotr Kurek 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL