R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824783 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wszędobylski Marek Konwa!

 

Wystartował cykl MTB Maraton Cup 2012

Marek Konwa, aktualny wicemistrz świata MTB młodzieżowców i zarazem wschodząca gwiazda tego sportu w Polsce, był dzisiaj głównym bohaterem inaguracyjnych zawodów cyklu MTB Maraton Cup 2012, które odbyły się w Owińskach. Startowało 212 kobiet i mężczyn oraz 22 dzieci.


Marek Konwa na mecie. Dystans 57 km pokonał w czasie 1:56:15 h. Następnego zawodnika wyprzedził o 6 minut 33 sekundy. Polski kandydat do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie nie miał godnych siebie rywali.


Mateusz Rybczyński (drugi z prawej) najszybciej pokonał dystans Giga - 86 kilometrów. Od lewej - Czesław Wołujewicz i Mateusz Mróz, z prawej - Juliusz Ogdowski.


Rywalizacja najmłodszych miała momentami wielce dramatyczny wymiar. Były upadki, łzy, potluczone kolana.

Ruszył nowy cykl pięciu maratonów rowerowych: MTB Maraton Cup, które odbędą się w tym roku Wielkopolsce. Pierwsza edycja odbyła się dzisiaj 28 kwietnia w Czerwonaku.

Start, meta oraz miasteczko zawodów zlokalizowane były w Owińskach przy plaży "Tropicana". Organizatorem imprezy była firma Sport Event oraz średzka ekipa kolarska Superior MTB Energy Team. Zawodnicy mogli wystartować na jednym z trzech dystansów do wyboru: Mini - 37 km , Mega - 57 km i Giga - 86 km.

Trasa prowadziła przez Puszczę Zielonka i znaną wszystkim pasjonatom MTB Dziewiczą Górę, pod którą kolarze podjeżdżali, w zależności od dystansu, jeden (Mini) lub dwa razy (Mega i Giga).

Bohaterem imprezy był Marek Konwa, aktualny wicemistrz świata MTB młodzieżowców, który do Owińsk przyjechał, by po raz kolejny pokłonić się Wielkopolsce, i by pokazać, że w roku olimpijskim w Polsce z zawodnikiem z Wilkanowa koło Zielonej Góry chyba nikt nie wygra.


Dzieci i rodzice. Wspólne zdjęcie po zakończonej rywalizacji najmłodszych.

Marek Konwa wygrał na dystansie Mega. Pokonał go w czasie poniżej dwóch godzin - dokładnie 1:56:15 h. Trzech następnych zawodników - Jakub Najs z Grodziska, Marek Witkiewicz i Mateusz Nowicki z Poznania - zameldowało się na mecie ze stratą do zwycięzcy sześciu minut 33 sekund. Magdalena Hałajczak była najlepszą z pań na tym dystansie - czas 2:08:16.

Marek Konwa był dziś Owińskach, jutro startuje w Boszkowie - w inauguracyjnych zawodach cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2012. Natomiast w czwartek, 3 maja, Marek Konwa organizuje wielkie zawody międzynarodowe XC w Zielonej Górze - pod swym nazwiskiem i przy wsparciu władz Winnego Miasta i Cezarego Kaczmarka z Wolsztyna, człowieka biznesu i organizatora cyklu maratonów MTB.

– Można odnieść wrażenie, że doba dla mnie ma 48 godzin. Dziś startowałem w Owińskach, jutro w Boszkowie pojadą dystans 60 km. W czwartek 3 maja zapraszam fanów MTB do Zielonej Góry. Swą działalnością chcę trochę zmienić opinię o rodzinnym mieście, że mieszkają w nim tylko fani sportu żużlowego. Kiedyś głośno było w Polsce za sprawą Zbigniewa Sprucha, szosowego wicemistrza świata z 2000 roku, teraz ja mam swe przysłowiowe dziesięć minut. Mam 22 lata i cała kolarska przyszłość jest przede mną.


Wojciech Wiktor wygrał rywalizację na dystansie Mini i w losowaniu dopisało mu szczęście: wygrał rower górski Superior o wartości 3229 złotych.

W Owińskach słyszało się z różnych ust opinie, że Wielkopolanie dość licznie obsadzą trasę rywalizacji XC na Wzgórzach Piastowskich w Zielonej Górze. Gwiazdą imprezy będzie Bart Brentjens - mistrz olimpijski w kolarstwie górskim z Atlanty (1996).

Dzisiejszy maraton w Owińskach odbywał się w niebywałym, jak na kwiecień, upale. Startowało 212 zawodnczek i zawodników. Żadna z pań nie zdecydowała się na start na dystansie Giga - 86 km.

Dystans Mini (37 km) najszybciej przejechał Wojciech Wiktor z Poznania, który miał po raz pierwszy w życiu szczęście w losowaniu i trafnie odpowiedział na pytania: w ten sposób został właścicielem roweru górskiego Superior o wartości ponad 3000 złotych.

Na dystansie Giga (86 km) pewnie triumfował Mateusz Rybczyński z Poznania - czas 3:02:48.

MTB Maraton Cup to zmagania dla wszystkich - również dla dzieci, dlatego w ramach imprezy został zorganizowany Mini Maraton Dziecięcy dla dzieci w wieku 3-12 lat. Każde z dzieci, które wystartowało na dystansie kilkuset metrów, było zwycięzcą i otrzymało pamiątkowy medal. Było ich łącznie 22.

Owińska - wyniki

Mini (37 km)
K1 - Aleksandra Wolska (Czerwonak), K2 - Agnieszka Torba (Buk), K4 - Renata Adamska (Zbrudzewo), M1 - Tomasz Woźniak (Ostrów Wielkopolski), M2 - Wojciech Wiktor (Poznań), M3 - Michał Fogt (Poznań), M4 - Przemysław Mikołajczyk (Konin), M5 - Artur Spławski (Oborniki), M6 - Ryszard Wolf (Kaczory)

Mega (57 km)
K2 - Barbara Matczak (Wiślinka), K3 - Mgdalena Hałajczak (Poznań), M1 - Jakub Najs (Grodzisk Wielkopolski), M2 - Marek Konwa (Wilkanowo), M3 - Tomasz Jakubowski (Poznań), M4 - Roman Kołodziejczyk (Chodzież), M5 - Marek Witkiewicz (Poznań), M6 - Grzegorz Napierała (Bolechówko), Open - 1. Marek Konwa, 2. Jakub Najs, 3. Marek Witkiewicz

Giga (86 km)
M2 - Bartosz Licznerski (Szczecin), M3 - Mateusz Rybczyński (Poznań), M4 - Radosław Hulewicz (Środa Wielkopolska), M5 - Gerard Wlekly (Kościan), M6 - Jerzy Kaźmierczak (Swarzędz), Open - 1. Mateusz Rybczyński, 2. Mateusz Mróz (Czapury), 3. Gerard Wlekly

MTB Maraton Cup 2012
28 kwietnia - Czerwonak
26 maja - Czarnków
23 czerwca - Bralin
5 sierpnia - Chodzież
26 sierpnia - Hermanów (finał)
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL