Jestes 41036060 gosciem na naszej stronie
Kacper Fiszer i Grzegorz Grabarek najszybsi

Real 64-sto Maraton MTB w Trzebani na 200 osób

Radość na mecie po przejechaniu 27 kilometrów. Trzebania, 18 sierpnia 2019.

Zawody odbywały się w ramach Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Tym razem amatorzy MTB ścigali się w Trzebani. Na trasę wyruszyło około 200 uczestników, którzy mieli do wyboru dystans Mega - 52 km oraz Mini - 27 km. Na krótszej trasie najszybszy okazał się Kacper Fiszer z Real 64-sto, a na dystansie Mega jego klubowy kolega Grzegorz Grabarek.

Uczestnicy ścigali się duktami leśnymi w Trzebani i Osiecznej. Wszyscy zgodnie podkreślali, że organizatorzy przygotowali ciekawą, ale trudną i wyczerpującą trasę, na której dominowały górki, single i przewyższenia. Przed startem na trasach Mega i Mini rywalizowali młodzicy (jedna pętla) i juniorzy (dwie). Swe wyścigi miały także dzieci do lat dwunastu.

Kacper Fiszer został zwycięzcą dystansu Mini. Pokonanie 27 km trasy zajęło mu 1 godzinę 13 minut i 25 sekund, drugi na mecie był Wojciech Mizuro, a trzeci Jakub Mądry - wszyscy z Real 64-sto. Ta trójka wjechała na linię mety prawie równocześnie.

W kategorii kobiet pierwsza była Oliwia Kulesza (niestowarzyszona), druga Sylwia Tumiłowicz z DGR Racing Team, a trzecia Anna Lipowa (Werner Kenkel Sport Team).

Na dystansie Mega zwyciężył Grzegorz Grabarek z Real 64-sto w czasie 2 godzin 27 minut i 32 sekund, drugi był Przemysław Rozwalka (niestowarzyszony), a trzeci Mariusz Chyła (Real 64-sto). W kategorii kobiet na Mega startowały dwie panie, z których lepsza okazała Izabela Gościańska (Real 64-sto), a druga była Magdalena Musielak (Strefasportu.pl MW Inwest).