R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867356 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Cezary Zamana zaprasza do Karczewa

 

W najbliższą niedzielę druga odsłona
Santini Northtec MTB Zimą 2013


24 lutego ponad 360 zawodniczek i zawodników ścigało się w Jabłonnie. W tym gronie nie zabrakło Wielkopolan.

W niedzielę 10 marca w Karczewie o godzinie 10.00 rozpoczyna się druga z trzech imprez Santini Northtec MTB Zimą, niepowtarzalnego cyklu maratonów zimowych organizowanych przez Cezarego Zamanę. Pierwszy maraton odbył się 24 lutego w Jabłonnie, otwierając sezon kolarski 2013 i gromadząc na starcie ponad 360 osób.

Zimowe maratony z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników, którzy chcą sprawdzić się w tych specyficznych warunkach, a także przygotować do wiosennych startów. Jak powiedział Cezary Zamana, pierwszy impreza cyklu w Jabłonnie okazała się być nie lada wyzwaniem, wymagającym nie tylko wydolności, ale także odpowiedniego sprzętu i technicznego przygotowania.

Uczestnicy zimowego maratonu już po raz czwarty z rzędu będą rywalizować właśnie w Karczewie, gdzie Santini Northec MTB Zima po raz pierwszy zawitało w 2010 roku. Malownicze tereny Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i lasów otwockich tworzą idealne warunki do zimowych zmagań.

W Karczewie, tak jak na innych etapach zimowego cyklu, uczestnicy będą mogli wybrać jeden spośród trzech dystansów. Dla wytrwałych i doświadczonych kolarzy przygotowany został dystans Mega, którego pokonanie zajmie uczestnikom około 1,5 h. Drugi to około godzinny dystans Fit, a trzeci, przygotowany z myślą o początkujących zimowych kolarzach, to półgodzinny dystans Hobby.

Oprócz odpowiedniego przygotowania tras, organizatorzy zadbają o odpowiednie zaplecze do zmagań w zimowej aurze. Uczestnicy mogą liczyć na ciepłe pomieszczenia, przebieralnie, napoje na trasie oraz pyszną grochówkę. Ponadto będą mogli skorzystać z depozytu oraz serwisu rowerów.

Po pierwszym etapie, w klasyfikacji generalnej cyklu zimowego, na głównym dystansie prowadzi Artur Korc - zwycięzca ubiegłorocznego cyklu letniego Merida Mazovia MTB Marathon. Na pierwszym miejscu w klasyfikacji drużynowej znajduje się team, w którym jeździ Artur Korc, czyli Algida Centrum Rowerowe Olsztyn. Natomiast w klasyfikacji rodzinnej najlepsze wyniki po pierwszym maratonie ma familia Majewskich.

Pula nagród w klasyfikacji generalnej cyklu zimowego to 20 000 złotych.

Coraz więcej osób, jak również firm włącza się w organizację zimowych maratonów. Wśród nich są między innymi starosta powiatu otwockiego, który objął honorowy patronat nad maratonem oraz Zakłady Drobiarskie Super Drób z Karczewa, pomagające w przygotowaniu miejsca startu oraz mety wyścigu i zapewnieniu ciepłych napojów, które po jeździe w zimowych warunkach smakują wyjątkowo.

Partnerem maratonu jest również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Karczewie, który zapewnia pomoc w przygotowaniu odpowiedniego zaplecza. Oprócz tego, z jego inicjatywy, powstaje program rozwoju turystyki rowerowej na terenie gminy Karczew, współtworzony przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych oraz Cezarego Zamanę. W ramach tej inicjatywy, dnia 7 marca w Hali Sportowej w Karczewie odbędzie się śniadanie prasowe prezentujące projekt zatytułowany "Rowerem po zdrowie, wiedzę i przygodę", a o godzinie 12.00 Cezary Zamana poprowadzi prelekcję dla uczniów szkół z Karczewa dotyczącą zasad bezpiecznej jazdy na rowerze oraz przybliży warunki startu w maratonie.

Bez wątpienia start w maratonie zimowym jest wyjątkowym wyzwaniem i wymaga od zawodników szczególnego wysiłku, jednak jak sami oni przyznają, daje także nieporównywalną satysfakcję i radość z jazdy.

Finał Santini Northtec MTB Zimą odbędzie się 23 marca w Mrozach, gdzie wśród uczestników rozlosowany zostanie drugi z rowerów Northtec, sponsora tytularnego cyklu.

Szczegółowe informacje na:www.mazoviamtb.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL