R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41827070 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Marek Konwa wygrał w Zielonej Górze

 

Druga edycja cyklu Kaczmarek Electric MTB


Marek Konwa wygrał w Zielonej Górze rywalizację na dystansie Giga.

Fot. FOTOMTB.pl

10 maja w Zielonej Górze odbył się drugi etap cyklu Kaczmarek Electric MTB. Ponad 700 osób postanowiło zmierzyć się z niełatwą trasą, która na dystansie Mini wynosiła 23 km, na Mega 46 km i na Giga 69 km. Na tym najdłuższym dystansie rywalizacja była bardzo ostra, a główna walka rozegrała się pomiędzy Markiem Konwą i Bartoszem Banachem, trzeci był Andrzej Kaiser. Ostatecznie zwycięstwo wywalczył Marek Konwa, patron cyklu Kaczmarek Electric MTB.

-Trasa bardzo ciężka, 1500 metrów przewyższeń – to jak na dobrym wyścigu w górach. Zielona Góra może poszczycić się doskonałym terenem do tego typu zawodów – mówił Marek Konwa. – Już praktycznie od samego startu oderwałem się od reszty, potem dołączył do mnie Bartosz Banach i tak jechaliśmy właściwie do końca.

Organizatorzy zapowiadali, iż trasa nie będzie lekka, ale i tak zawodnicy byli zaskoczeni poziomem trudności.


Maciej Kasprzak z Poznania, rówieśnik Sylwestra Szmyda (1978), jest godnym rywalem dla najlepszych maratończyków MTB w Polsce.
Fot. FOTOMTB.pl

Dawid Romanowski z Zielonej Góry (Sogest), I miejsce na dystansie Mega.- Wyścig trudny, ale i wyjątkowy, ponieważ nie spodziewałem się pierwszego miejsca, zwłaszcza, że we Wschowie przed dwoma tygodniami byłem szósty. Jestem z Zielonej Góry, więc znałem bardzo dobrze teren. Miałem tu swoich kibiców, którzy mnie dopingowali, to dodawało sił do walki.

Patryk Krajewski (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), II miejsce na dystansie Mega.- Trasa bardzo fajna, ale też bardzo wymagająca i selektywna, interwałowa. Myślę, że bardzo ciekawa, nawet powiedziałbym, że wyśmienita. Organizacja doskonała, wszystko super oznaczone. Szykujemy się oczywiście na Sulechów za dwa tygodnie.


Sławomir Spławski z Bogdanowa wygrał w Zielonej Górze rywalizację na trasie Mini. To kolejne jego zwycięstwo w tym sezonie.
Fot. FOTOMTB.pl

Dorota Wierzbicka z Zielonej Góry.- Trasa bardzo ciężka, ale do przejechania. Najtrudniejsze było pierwsze 10 km, wtedy stawka się rozciągnęła, potem jechało się rewelacyjnie, no i znowu ciężka końcówka, podjazd, to już czuło się w nogach. Jeśli chodzi o warunki do jazdy, to pogoda jak dla mnie rewelacyjna – orzeźwiający wiatr, bez kropli deszczu, ale nie za bardzo gorąco.

Mini
Kobiety: 1. Małgorzata Zellner, Euro Bike Kaczmarek Electric Team; 2. Ewa Szymankiewicz, Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team; 3. Kinga Styczyńska, Colex Racing Team.
Mężczyzni: 1. Sławomir Spławski, Merx Team Wągrowiec; 2.Wojciech Czeterbok, Green Bike MTB Team; 3. Michał Krystkowiak, Fundacja Rozwoju Kolarstwa

Mega
Kobiety: 1. Marta Gogolewska, Merx Team Wągrowiec; 2. Magdalena Wojtyła, IM Motion Kross Team; 3. Monika Uryzaj, Cannon MTB Team.
Mężczyzni:: 1. Dawid Romanowski, Sogest; 2. Patryk Krajewski, Euro Bike Kaczmarek Electric Team, 3. Przemysław Rozwałka, MW Invest Group.

Giga
Kobiety:1. Michalina Ziółkowska, Volkswagen Samochody Użytkowe; 2. Magdalena Sadłecka; 3. Paulina Bielińska, Volkswagen Samochody Użytkowe.
Mężczyzni: 1. Marek Konwa, Real 64-sto; 2. Bartosz Banach, Hotel Cztery Brzozy – Apteka Gemini; 3. Andrzej Kaiser, Euro Bike Kaczmarek Electric Team.


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL